Usługa „PayU Płacę Później” skierowana jest do osób, które chcą zrobić zakupy przez Internet, a aktualnie nie posiadają określonych funduszy. Usługa pozwala na tak zwane „odroczenie zapłaty”, nawet do 30 dni.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 12.07.2018
Udostępnij:

Z „PayU Płacę Później” można korzystać już od marca bieżącego roku. Usługa dostępna jest w sklepach Internetowych, które współpracują z PayU.

Jak działa PayU Płacę Później

Klienci zainteresowani płatnością PayU Płacę później, mogą z niej korzystać robiąc zakupy za nawet 100 złotych. Sprzedawca otrzyma pieniądze natychmiast, natomiast kupujący będzie musiał wnieść należną opłatę za pośrednictwem firmy Kreditech, czyli partnera pożyczkowego PayU. Termin płatności może być odroczony do 30 dni.

Wybierając PayU Płacę później należy wskazać własne dane osobowe, na mocy których sprawdzane są dotychczasowe transakcje użytkownika PayU. Kreditech analizuje dane behawioralne kupującego. Wówczas podejmowana jest decyzja kredytowa. Warto wiedzieć, że Klienci, którzy spotykali się z negatywną decyzją kredytową ze względu na, na przykład, brak historii kredytowej, będą mieli większy dostęp do usług finansowych.


 

Szybkie zakupy

Według statystyk, aż 80% Klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z PayU Płacę później, są w stanie sfinalizować transakcję w nawet 3 minuty. PayU wraz z Kreditech dają także możliwość odroczenia terminu spłaty do 30 dni. Ponadto opłata za zakupy może zostać rozłożona na 3 lub 6 rat miesięcznych.

„Płatności elektroniczne należą do jednej z najszybciej rozwijających się kategorii usług oferowanych przez firmy z sektora fintech. Do szeregu korzyści wynikających z korzystania z płatności online należy m.in.  łatwość, wygoda, niższe bariery wejścia, z jednoczesnym zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa” – mówił Co-Founder&CTO w Grupie LOANDO, Maciej Suwik.


 

Komentarze