Tańsze paliwo na stacjach Orlen dla inwestorów

Tańsze paliwo na stacjach Orlen dla inwestorów

author
Dominika Sobieraj
03 marca 2020

Program „Orlen w portfelu” już niebawem – spółka przygotowała ofertę dla indywidualnych inwestorów. Wszyscy posiadacze akcji PKN Orlen będą mogli skorzystać ze specjalnych rabatów na paliwo ze stacji Orlen.

Program ma zachęcić przeciętnych Polaków do zainwestowania swoich oszczędności w akcje spółki PKN Orlen. Dzięki temu doświadczeniu inwestorzy będą mogli nie tylko zaoszczędzić na paliwie, ale i poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce.

 

Spółka jest obecna na rynku polskim, niemieckim, czeskim oraz na Litwie, ale jedynie na stacjach benzynowych zlokalizowanych w Polsce będzie można skorzystać z rabatu na zakup paliwa i innych produktów.

Kto taniej kupi paliwo?

Inwestorami PKN Orlen będą mogły stać się wszystkie osoby, które zechcą zainwestować swoje środki w akcje tej spółki. Żeby skorzystać z rabatów, trzeba będzie nabyć minimum 50 akcji tej spółki. Akcje będą musiały spoczywać na rachunku maklerskim inwestora przynajmniej przez miesiąc. Co ważne – z programu „Orlen w portfelu” będą mogli skorzystać tylko ci, którzy akcje będą posiadali na rachunku maklerskim prowadzonym przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Ile trzeba mieć pieniędzy, by stać się takim inwestorem? Na dzień 3 marca 2020 roku kurs akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych wynosił 61,72 PLN. Oznacza to zatem, że potencjalny inwestujący w 50 akcji musiałby przeznaczyć na to 3085 zł.


źródło danych: Google (stan na 3.03.2020, godz. 10;34)

Zyski dla inwestorów 

Ci, którzy zainwestują pieniądze w akcje PKN Orlen, będą mogli skorzystać z kilku benefitów. Najpierw będą musieli jednak spełnić warunki i wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Orlenu. Po wykonaniu tych dwu kroków będzie można liczyć na:
10 gr zniżki na każdy litr paliwa Efecta,
15 gr zniżki na każdy litr paliwa Verva.

Limit „promocyjnego tankowania” będzie wynosił 300 litrów dla każdego inwestora, a zatem łatwo policzyć, że maksymalne oszczędności z inwestycji wyniosą:
30 zł miesięcznie (360 zł rocznie) na tankowaniu paliwa Efecta,
45 zł miesięcznie (540 zł rocznie) na tankowaniu paliwa Verva.

Ponadto każdy inwestor będzie mógł także taniej kupować produkty z oferty pozapaliwowej. Z 10-procentowym rabatem będzie można kupować na stacji benzynowej wszystkie produkty poza alkoholem, papierosami i doładowaniami kart telefonicznych.

Orlen w portfelu – czas trwania promocji

Promocja w ramach programu „Orlen w portfelu” będzie odnawiała się z miesiąca na miesiąc – oznacza to, że jeżeli inwestor przestanie utrzymywać akcje PKN Orlen na swoim rachunku maklerskim, to w następnym miesiącu kalendarzowym oferta promocyjna nie będzie już aktywna.

Dodatkowa korzyść niefinansowa

Inwestorzy będą mieli szansę skorzystać z jeszcze jednej korzyści – tym razem nie czysto ekonomicznej. Spółka PKN Orlen chce zaoferować inwestorom opcję darmowego dokształcania się w dziedzinie finansów.

Dostęp do wiedzy będzie zapewniony dzięki partnerstwu PKN Orlen z CFA Society Poland (jest to gałąź globalnej organizacji grupującej profesjonalistów z branży inwestycyjnej). Specjalnie dla inwestorów zostanie stworzona specjalna Akademia Inwestora.

Członkowie akademii otrzymają specjalne podręczniki do nauki oraz uzyskają dostęp do indywidualnych webinariów. Wszystkie materiały będą zupełnie darmowe. Co więcej – inwestorzy będą mogli zdawać egzaminy ze zdobytej dzięki udziałowi w akademii wiedzy i uzyskać certyfikaty sygnowane marką CFA Society Poland.

Korzyść dla Orlenu – kwestia giełdy

Naturalną korzyścią wynikającą z zakupu akcji jest także możliwość potencjalnego zysku w przypadku wzrostu ich wartości.

Zarząd PKN Orlen ma nadzieję, że wprowadzenie programu poskutkuje zwiększeniem udziału inwestorów indywidualnych w akcjonariacie. Obecnie jest ich zaledwie 4%, a w planach spółki jest dorównanie do średniej rynku, czyli 12%. Ponadto program może korzystnie wpłynąć na poziom sprzedaży i liczbę Klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Mirek
Mirek
2019-01-07 20:19:10

Kiepskie jest to, że trzeba mieć konto maklerskie w PKO BP.

Podobne artykuły

Pożyczki długoterminowe – ranking
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
18 kwietnia 2023

Pożyczki długoterminowe – ranking

ING Bank Śląski w Mińsku Mazowieckim
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
03 lipca 2019

ING Bank Śląski w Mińsku Mazowieckim

Darmowe konta osobiste – październik 2014
Wpisy
autor wpisu
Kordian_Spychalski
13 października 2014

Darmowe konta osobiste – październik 2014

Waloryzacja emerytur 2020
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
12 lutego 2020

Waloryzacja emerytur 2020

Santander Consumer Bank Pisz
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
11 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Pisz

Porównaj