Oszustwo na Netfliksa

Oszustwo na Netfliksa

author
Dominika Sobieraj
28 sierpnia 2023

Ostrzegamy przed nowym oszustwem, na które nabrało się już wielu naszych czytelników. Wiadomości od oszustów mogą trafić do każdego – wysyłane są e-mailem i do złudzenia przypominają oryginalne wiadomości od Netfliksa. Platforma, na której dokonywane jest oszustwo, wygląda tak podobnie do oryginału, że wielu z nas może nieświadomie ściągnąć na siebie spore kłopoty i w chwilę stracić oszczędności życia. Sprawdzamy szczegóły

Oszuści znów atakują

Niestety po chwilowej nieaktywności oszuści na Netfliksa powracają i to ze zdwojoną siłą. Teraz przygotowali jeszcze bardziej łudząco podobne do oryginału wiadomości i rozsyłają je do abonentów. O atakach ostrzega CERT Polska w swoim najnowszym komunikacie.

Tym razem przestępcy wysyłają do potencjalnych ofiar e-maile o koniecznej “aktualizacji płatności”. Cała aktualizacja ma polegać na podaniu:

  • danych osobowych,
  • numeru karty,
  • daty ważności karty,
  • kodu CVV.

Te dane mogą posłużyć przestępcom do tego, by bez większych problemów przejąć pieniądze z naszego konta. Co ważne – nawet jeżeli zorientujemy się, że mamy do czynienia z próbą oszustwa – może być już za późno, jeżeli zdążyliśmy wpisać te rzeczy na podlinkowanej przez oszustów stronie.

Nie bowiem samo wysłanie danych spowoduje, że dotrą one do oszustów, ale także każdy ruch na stronach jest po prostu monitorowany i dane przechwytywane są na bieżąco. Warto więc mieć na uwadze ostrzeżenia i przede wszystkim zawsze dokładnie sprawdzać, gdzie i po co podajemy najwrażliwsze dane na swój temat.

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź także:

Kredyt online – do 200 000 zł online

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Pożyczki bez baz – z minimalną weryfikacją w bazach

Pożyczki online bez weryfikacji – w pełni przez Internet

Zawieszenie abonamentu – podejrzana wiadomosć

Fałszywa wiadomość informuje nas o rzekomym zawieszeniu naszego członkostwa ze względu na nieopłacony abonament. Wysyłane do subskrybentów komunikaty są różne.

1) Twoje powiadomienie o zawieszeniu

Nie udało nam się autoryzować płatności za kolejny cykl rozliczeniowy abonamentu, dlatego zawiesiliśmy Twoje członkostwo. Twoja obecna subskrypcja jest jednak aktywna do momentu jej wygaśnięcia.

Oczywiście chcielibyśmy, abyś wrócił do nas. Dlatego wystarczy kliknąć przycisk zrestartuj swoje   członkostwo, aby zaktualizować swoje dane i kontynuować oglądanie wszystkich najlepszych filmów z programów telewizyjnych.

Zrestartuj swoje członkostwo 


2) Wyłączyliśmy Twoją subskrypcję

Aby chronić bezpieczeństwo i prywatność Twojego konta, przeprowadzamy rutynowe audyty wszystkich subskrypcji.

Podczas jednego z tych audytów zidentyfikowaliśmy nieprawidłowe dane w Twojej subskrypcji. Wyłączyliśmy Twoją subskrypcję do czasu rozwiązania problemu.

Aby rozwiązać ten problem, zaktualizuj swoją metodę płatności tutaj:

Zaktualizuj Użytkownika

Obie wiadomości brzmią bardzo wiarygodnie i napisana są w większości poprawnym językiem oraz w całości w stylu popularnej platformy z filmami i serialami. Nikła jest więc szansa, że użytkownik, po przeczytaniu takiego komunikatu, nabierze jakichkolwiek podejrzeń.

Pytania i odpowiedzi

Oszuści mogą próbować uzyskać informacje takie jak numer karty kredytowej, dane logowania do konta bankowego lub inne poufne dane finansowe.

Nie, Netflix nigdy nie prosi o dostęp do Twojego konta bankowego. To podejrzane działanie i potencjalne oszustwo.

Oszuści często wysyłają fałszywe e-maile lub wiadomości tekstowe, które wydają się być od Netflix i proszą o podanie poufnych informacji finansowych.

Fałszywe e-maile mogą zawierać błędy w pisowni, nieznane adresy e-mail lub prośby o natychmiastowe podanie poufnych danych.

Nie klikaj w żadne linki ani nie podawaj żadnych informacji. Zamiast tego skontaktuj się z Netflix bezpośrednio za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej lub aplikacji.

Nie, nigdy nie udzielaj swoich danych bankowych osobom, które dzwonią lub kontaktują się z Tobą niespodziewanie, nawet jeśli twierdzą, że reprezentują Netflix.

Zawsze potwierdzaj tożsamość osoby, która kontaktuje się z Tobą w sprawie Netflix, dzwoniąc bezpośrednio na oficjalny numer lub odwiedzając oficjalną stronę internetową platformy.

Netflix może kontaktować się z Tobą w sprawie płatności lub problemów z kontem przez e-mail, ale niezależnie od tego, nigdy nie powinien dzwonić, aby prosić o poufne dane finansowe.

Zachowuj ostrożność w udostępnianiu danych osobowych i finansowych, sprawdzaj regularnie swoje konta bankowe, korzystaj z silnych haseł.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa, natychmiast skontaktuj się z bankiem, aby zabezpieczyć swoje konto i zablokować dostęp oszustom. Następnie zgłoś incydent odpowiednim organom ścigania oraz Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Quika
Quika
2020-11-12 05:24:31

adresy z których przyszła wiadomość. Śmiechu warte. Próbują się podszyć pod stowarzyszenie dla niepełnosprawnych. Widać wiele wspólnego mają z Netflix-em :D

Podobne artykuły

Pożyczki Żory
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
28 stycznia 2022

Pożyczki Żory

Czy Polacy wiedzą skąd pochodzą wypłaty na 500+ ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
31 października 2017

Czy Polacy wiedzą skąd pochodzą wypłaty na 500+ ?

Alior Bank w Mońkach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 czerwca 2019

Alior Bank w Mońkach

Podwyżki w T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
30 maja 2016

Podwyżki w T-Mobile Usługi Bankowe

PKO BP w Suchowoli
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 października 2019

PKO BP w Suchowoli

Porównaj