Allegro jeszcze bardziej chce dogodzić Klientom, którzy robią zakupy w największym internetowym serwisie w Polsce. Platforma zakupowa planuje dodać 5 000 nowych placówek, w których będzie można odebrać zamówione przesyłki.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 05.06.2018
Udostępnij:

Serwis podpisał umowę z UPS Polska, Ruchem SA oraz Pocztą Polską. Oznacza to, że zakupy będzie można odebrać między innymi w:
 

  • Freshmarketach,

  • Żabkach,

  • Stacjach Orlen,

  • kioskach Ruch.

Allegro wychodzi na przeciw Konsumentom, ponieważ opcja odbioru w punkcie jest coraz częściej wybierana. Dzieje się tak głównie dlatego, że Klient może odebrać przesyłkę wracając np. z pracy i nie musi, jak w przypadku zamówienia kurierem, oczekiwać w domu na ewentualną dostawę.

Allegro planuje zwiększać liczbę miejsc odbioru etapowo. W czerwcu dostępnych ma być 15 000 punktów, we wrześniu ponad 18 000 punktów, natomiast do końca roku punktów odbioru ma być 20 000.
 

Cennik nowych partnerów

Serwis Allegro informuje, że z nowymi firmami przesyłkowymi zostaną ustalone najatrakcyjniejsze na rynku ceny przesyłek:
 

  • przesyłki obsługiwane przez Pocztę Polską zaczynają się od 8 złotych,

  • przesyłki obsługiwane przez UPS Polska zaczynają się od 8 złotych 49 groszy,

  • przesyłki obsługiwane przez Ruch zaczynają się od 6 złotych 69 groszy.

Powyższe koszty wysyłki obejmują paczki ważące do 10 kilogramów. Jedynie PP daje możliwość zamówienia paczki ważącej do 30 kilogramów.


 

Przedsiębiorcy na Allegro

Każdy sprzedający w serwisie Allegro będzie mógł korzystać z usług UPS Polska, Ruchu oraz Poczty Polskiej. Przedsiębiorcy będą musieli podpisać umowę z każdym dostawcą na warunkach, które przygotuje platforma Allegro. Sprzedawcy, którzy zdecydują się na nowe rozwiązania mogą liczyć na to, że ich Klienci będą mogli korzystać z nowych możliwości odbioru przesyłek. Z ofert UPS Polska i Ruch SA można korzystać już dziś, zaś Poczta Polska będzie dostępna jeszcze w czerwcu.

Wzrost statystyk

Możliwości wysyłek paczki jest w serwisie zazwyczaj kilka. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ilość paczek zamawianych opcją „odbiór w punkcie” wzrosła o prawie 80%. Klienci zauważyli, że jest to o wiele bardziej korzystne, ponieważ paczka może zostać odebrana wtedy, kiedy pasuje to zamawiającemu, a nie przewoźnikowi. W Europie popularność tego rozwiązania gwałtownie rośnie, dlatego nie jest dziwnym zjawiskiem, że Klienci w Polsce również otwierają się na tę metodę.


 

Komentarze