PayPo – opinie

author
Aleksandra Gościnna
31 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

PayPo to usługa, która pozwala na realizowanie płatności odroczonych za zakupy online. W Polsce działa już od 2017 roku. Korzystanie z usługi jest w pełni darmowe i bezpieczne. Staramy się przybliżyć ofertę PayPo. Sprawdź opinie innych Klientów.

PayPo – na czym polega?

PayPo to usługa polegająca na płatności odroczonej. Klient ma więc możliwość zakupu towarów bez konieczności zamrażania swoich środków. Na spłatę ma bowiem aż 30 dni. Oznacza to, że bez żadnych dodatkowych kosztów może otrzymać przedmioty i zadecydować czy rzeczywiście chce je zatrzymać.

Spis treści:

 1. PayPo – jakie sklepy?
 2. Jak skorzystać z PayPo? Krok po kroku
 3. Kto może skorzystać z PayPo?
 4. PayPo rejestracja
 5. Kup teraz, zapłać za 30 dni
 6. PayPo – informacje o firmie
 7. PayPo Allegro
 8. PayPo – plusy i minusy
 9. PayPo – opinie
Zwiń spis treści

PayPo – jakie sklepy?

Z płatności odroczonych PayPo skorzystać można podczas zakupów przez Internet już w ponad 25 000 sklepach online w Polsce. Na stronie PayPo znajdziemy wyszukiwarkę, w której sprawdzić możemy czy danym sklepie usługa jest aktywna. Sklepy podzielona są na takie kategorie jak:

– nowe,

– dom,

– rozrywka,

– motoryzacja,

– biuro,

– sport,

– moda,

– RTV/AGD

– dziecko,

– uroda

– zdrowie,

– raty 0%,

– inne.

Jak widać, kategorii jest sporo, oznacza to, że z płatności odroczonych skorzystać można bez znaczenia, jakiego typu zakupów dokonujemy. Do najpopularniejszych sklepów z dostępną usługą PayPo zaliczamy obecnie:

 

– Eobuwie.pl,

– Media Expert,

– Modivo.pl,

– Answear,

– CCC,

– Decathlon,

– Empik,

– Born2be,

– Moliera2,

– Sephora,

– W. Kruk,

– Leroy Merlin.

Jak skorzystać z PayPo? Krok po kroku

1. Podczas zakupów online przechodzimy do metody płatności i wybieramy opcję PayPo.

2. W przypadku sklepów, w których usługa jest dostępna, metoda PayPo pojawi się po wybraniu płatności Przelewy 24 lub PayU.

3. Po wyborze metody PayPo system przeniesie nas do krótkiego procesu weryfikacyjnego. Wymagane będą wówczas takie dane jak: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, PESEL.

4. Zdarza się, tak jak w przypadku pożyczek online, że Klient może być proszony o potwierdzenie danych przelewem weryfikacyjnym lub przez przesłanie skanu dowodu osobistego.

5. Jeśli mamy już konto w PayPo, to potwierdzamy transakcję tylko za pomocą kodu SMS.

6. Nasze zakupy zostają za nas opłacone, a my mamy 30 dni na zwrot należności dla PayPo.

Płatności dokonać można także po zalogowaniu do Panelu Klienta na stronie https://paypo.pl/home/zaloguj

Kto może skorzystać z PayPo?

Wymagania względem osób zainteresowanych skorzystaniem z tej metody są bardzo podobne do tych, które muszą spełniać Klienci zainteresowani pożyczką pozabankowe. Opcja zakupów z płatnościami odroczonymi PayPo skierowana jest więc do osób:

– pełnoletnich,

– ze zdolnościami do czynności prawnych,

– które zawarły Umowę z PayPo,

– mających stałe miejsce zamieszkania lub korespondencji na terenie RP,

– które przeszły pozytywnie weryfikację pod kątem wiarygodności zakupów,

– mają dobrą historię zakupów przez Internet,

– podały poprawne dane osobowe.

PayPo rejestracja

Założyć konto na PayPo można jeszcze nawet przed zakupami online. Wystarczy:

1. Odwiedzić stronę internetową PayPo i przejść do zakładki “Załóż konto”.

2. Podajemy adres e-mail oraz numer telefonu, a następnie akceptujemy potrzebne zgody.

Gdy posiadamy już konto i chcemy skorzystać z usługi, to wystarczy wówczas zalogować się za pomocą danych podanych podczas rejestracji.

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Hasło „Kup teraz, płacisz za 30 dni” to główna zakupów z płatnościami odroczonymi PayPo. Klient uzyskuje wówczas możliwość zamówienia i sprawdzenia towaru w domu, bez konieczności zamrażania przy tym swoich pieniędzy. Realnie zapłaci więc tylko za przedmioty, które będzie chciał zostawić.

Na spłatę mamy wówczas aż 30 dni. Bez żadnych kosztów i konieczności podpinania kart. Co ciekawe, istnieje także możliwość rozłożenia spłaty na raty. Przy każdych kolejnych zakupach wzrasta także limit, nawet do 3000 zł. Bywa, że PayPo uważane jest za swojego rodzaju kredyt online, w tym przypadku jednak nie musimy martwić się żadnymi opłatami czy odsetkami z tytułu otrzymania środków. Po 30 dniach oddajemy tylko równowartość zakupów, które chcemy pozostawić.

PayPo – informacje o firmie

PayPo to usługa działająca w Polsce już od 2017 roku. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące firmy PayPo:

NIP: 521370597
REGON: 362485126
KRS: 0000575158

Dane adresowe:

PayPo Sp. z o.o

ul. Domaniewska 37,

02-672 Warszawa.

Strona internetowa: https://paypo.pl/

PayPo Allegro

Allegro jest jedną z popularniejszych platform do zakupów online. Jeszcze do niedawna zakupy z zapłatą odroczoną PayPo były możliwe również na tym portalu. W połowie 2021 roku ogłoszono jednak, iż Allegro kończy współpracę z PayPo.

Nie oznacza to jednak, że Klienci Allegro nie mogą dokonywać zakupów z metodą płatności odroczonej. Allegro wprowadziło bowiem własna usługę Allegro Pay, która umożliwia płatności odroczone za zamówienia składane przez platformę Allegro. Klient może zapłacić za zakupy po 30 dniach, a środki uzyskane na opłacenie przedmiotu udzielane są na podstawie umowy o kredyt konsumencki.

PayPo – plusy i minusy

 • 30 dni na spłatę bez żadnych dodatkowych kosztów
 • możliwość rozłożenia spłaty na raty
 • zakupy bez mrożenia środków własnych
 • w pełni online
 • duża dostępność sklepów internetowych
 • możliwość sprawdzenia zakupów w domu bez zapłaty
 • bezpieczniej i taniej niż przesyłki za pobraniem
 • bezpieczeństwo dzięki Gwarancji Ochrony Kupującego
 • zwiększanie limitu przy kolejnych zakupach, nawet do 3000 zł
 • potwierdzenie transakcji przy użyciu SMS
 • tylko dla pełnoletnich
 • możliwa konieczność przejścia procesu weryfikacyjnego Klienta

PayPo – opinie

Dzieki usłudze PayPo możemy pozwolić sobie na dokonywanie zakupów w ponad 25 000 sklepów internetowych, a płatności za zamówienie odroczymy nawet na 30 dni lub kilka rat. W przypadku terminowej spłaty usługa jest w całości darmowa – Klient oddaje tylko środki za zakupione przedmioty, które chce pozostawić.

Nie ma nawet konieczności podpinania karty debetowej czy kredytowej. Wystarczą podstawowe dane Klienta i potwierdzenie płatności za pomocą kodu wysłanego wiadomością SMS.

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia w korzystaniu z PayPo? Zostaw swoją opinią w komentarzu poniżej.

źródło:

https://paypo.pl/

https://paypo.pl/home/faq

 

 

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Karola
Karola
2022-12-30 07:50:10

Mi się paypo super sprawdzilo już nie raz przy okazji zakupów w modivo czy innych sklepach partnerskich. Łatwe i szybkie, bardzo intuicyjne rozwiązanie.

Marcelina
Marcelina
2022-12-29 13:05:19

Lubię tę opcję płatności za jej wyjątkowość- szybką weryfikację, możliwość spłaty ratalnej. Jak mam skorzystać z płatności odroczonej to wybieram właśnie paypo.

amelka
amelka
2022-12-07 11:01:18

Paypo to numer jeden wśród dostawców płatności odroczonych. Można płacić w ciągu 30 dni albo w ratach. Bardzo przydatna opcja. Do tego bezpieczna - bez podawania danych z karty.

Podobne artykuły

PKO BP w Brzezinach

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Brzezinach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
23 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Wskaźnik ogólnego zadłużenia

Wskaźnik ogólnego zadłużenia umożliwia nam sprawdzenie obecnego poziomu zadłużenia przedsiębiorstwa oraz przewidywanie przyszłych potrzeb finansowych. Dzięki niemu firma może dokładnie ocenić swoją zdolność kredytową i poznać strukturę zadłużenia. Jeśli rozważasz zaciągnięcie kredytu dla firm lub przeprowadzenie dużej inwestycji, istotne jest, aby wiedzieć, jak wskaźnik ogólnego zadłużenia może pomóc w prowadzeniu firmy. Sprawdź różne rodzaje wskaźników oraz wyjaśnimy, jak oblicza się wskaźnik ogólnego zadłużenia.

author
Dominika Byczek
16 maja 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Santander Consumer Bank Pruszków

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Pruszkowie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
16 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Clearbanc – kanadyjski fintech

Clearbanc to najprawdopodobniej największy zachodni Anioł Biznesu wspierający start-upy. Spółka, w oparciu o krótki kwestionariusz kredytowy, udziela finansowania na rzecz nowych lub dopiero rozwijających się biznesów. Cały system decyzyjny wspierany jest przez mechanizm sztucznej inteligencji. W dzisiejszym artykule znajdziecie więcej szczegółów na temat tego kanadyjskiego fintechu. 

author
Halszka Gronek
03 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

System bankowy w Polsce – jak działa?

Większość z nas choć raz w życiu miała do czynienia z bankiem. Niewielu wie jednak o tym, iż banki komercyjne to zaledwie jeden z wielu organów całego systemu bankowego. Co tworzy ten system? Jakie wyróżniamy jego filary? Które akty prawne regulują jego istnienie? Odpowiedzi znajdziecie w dzisiejszym artykule.

author
Halszka Gronek
02 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

PKO BP w Ostrowi Mazowieckiej

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Ostrowi Mazowieckiej – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
24 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj