PayPro – płatności odroczone

PayPro – płatności odroczone

author
Alicja Uzarowicz
03 października 2019

PayPro znane było dotychczas jako firma pożyczkowa, której znakiem rozpoznawczym były płatności odroczone. Z informacji przekazanych przez spółkę wynika, iż w niedalekiej przyszłości podmiot, w którym udziały posiada między innymi Alior Bank dokona ekspansji produktowej oraz terytorialnej. Jakie są szczegóły podjętej strategii rozwoju?

Fintech, jakim jest firma pożyczkowa PayPro świadczy różne usługi finansowe swoim klientom. Jedną z bardziej rozpoznawalnych z nich są płatności odroczone. „Kup teraz, zapłać później” już wkrótce przestanie być jedynym hasłem kojarzonym z tą spółką. PayPro nie zaprzestaje swojej ekspansji i już niedługo rozpocznie dalsze etapy rozwoju.

Jednym z udziałowców PayPro jest Alior Bank. Inwestycja okazała się być niezwykle lukratywna, gdyż od początku działalności fintechu do jej obecnego zasięgu udało się przejść bardzo szybko. Albowiem w pierwszych etapach swojego istnienia PayPro świadczyło swoje usługi dla klientów zaledwie pięciu sklepów internetowych.

O doskonałej strategii rozwoju i jej świetnym wykonaniu świadczą obecne statystyki fintechu. PayPro dociera bowiem każdego dnia do już 60 tys. klientów, którzy zaopatrują się w 250 sklepach e-commerce. I całą tę drogę udało się przejść w mniej niż rok – swoją premierę PayPro miało zimą zeszłego roku.

Płatność odroczona – co to jest?  

PayPro i płatności odroczone

Niewątpliwie dobrym pomysłem było w listopadzie 2018 roku zakupienie przez Alior Bank jednej piątej udziałów w fintechu PayPro za 4 mln złotych. Dalsze sukcesy wyznaczył spółce nowy członek zarządu, który pojawił się w styczniu 2019 pośród członków zarządu fintechu.

Tomasz Hadzik jest poniekąd człowiekiem odpowiedzialnym za sukces międzynarodowej spółki medialnej Bertlesmann. Swój udział ekspert rynkowy miał również przy polskim debiucie Arvato Financial Services, która to spółka jest właścicielem Afterpaya.

Afterpay to skandynawski i zachodni odpowiednik PayPro. Nauczony doświadczeniem zdobytym podczas pracy z fintechami o podobnej sferze zainteresowań Tomasz Hadzik postanowił spróbować swoich sił w zarządzie PayPRo.

Oszczędności młodych Polaków – raport Revolut

Strategia fintechu na lata 2018-2020

Stosunkowo młody fintech, jakim jest PayPro, zdaje się doskonale rozumieć, że kluczem do sukcesu jest nieustanny rozwój. Z tego względu planowane są dalsze zmiany dążące do zwiększenia zarówno oferty produktowej, jak również terytorium, na którym PayPro będzie swoje usługi oferować.

Już teraz możliwe jest skorzystanie z płatności odroczonej w sklepach takich, jak na przykład 5.10.15, Neonet, Leroy Merlin, Decathlon, 4F, Wojas, Top Secret, Wittchen, Solar, Diverse, Neonail czy też taniaksiążka.pl. Plany rozwoju zakładają przyszłoroczny przychód na poziomie 10 mln złotych.

Jeżeli strategia zostanie odpowiednio zrealizowana, uda się również spełnić jeszcze jeden cel. PayPro zamierza stać się w przyszłym roku warty 100 mln złotych. W perspektywie kolejnych dwóch lat planowana jest ponadto ekspansja na rynki zagraniczne. Kandydatami są obecnie Czechy, Węgry, Rumunia oraz Słowacja.

Metalowe karty Revolut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 listopada 2019

Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę

Kasa Stefczyka Sopot
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 października 2020

Kasa Stefczyka Sopot

Spore podwyżki pensji w 2019 roku?
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
03 grudnia 2018

Spore podwyżki pensji w 2019 roku?

Totalizator Sportowy oddział Wrocław
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
25 września 2017

Totalizator Sportowy oddział Wrocław

Alior Bank w Lublińcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 lipca 2019

Alior Bank w Lublińcu

Usługa Sejf w Getin Banku
Aktualności
author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2018

Usługa Sejf w Getin Banku

Porównaj