Pekao z nową ofertą dla Ukraińców

Pekao z nową ofertą dla Ukraińców

author
29 czerwca 2018
Bank Pekao S.A. nastawia się na Ukraińców i to do nich kieruje swoją najnowszą ofertę. Celem banku na ten rok jest otwarcie kilkudziesięciu kont dla obywateli Ukrainy. Już od lipca wdrożone zostaną darmowe przelewy na Ukrainę, atrakcyjne kursy wymiany walut, a język ukraiński pojawi się w aplikacji mobilnej PeoPay. 

Bank swoją ofertę będzie kierował do obywateli Ukrainy, którzy pracują lub studiują na terenie Polski. Obecnie zaledwie 10% wszystkich emigrujących do naszego kraju Ukraińców korzysta z lokalnych usług bankowych. Ponad połowa osób decyduje się na zawożenie pieniędzy do kraju osobiście, a 14% przekazuje je poprzez bliskie osoby. Jedynie 4% Ukraińców w Polsce środki przekazuje przelewem – główną barierą jest koszt przewalutowania oraz samego przelewu. 

Oferta bankowa dla obywateli Ukrainy
 

  • atrakcyjne kursy wymiany walut (w oddziałach, serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay)
  • bezpłatne konto
  • bezpłatna karta i bezpłatne korzystanie z niej za granicą (w tym na Ukrainie)
  • bezpłatne korzystanie z bankomatów za granicą (w tym na Ukrainie)
  • realizacja przekazów Western Union (w oddziałach i serwisie Pekao24)
  • wprowadzenie języka ukraińskiego do wszystkich elementów obsługi Klienta

Oferta promocyjna

W ramach promocyjnej oferty obywatele Ukrainy będą mogli skorzystać z całkowicie bezpłatnych przelewów na Ukrainę (w EUR albo USD). 

Oferta w języku ukraińskim

W ramach nowej oferty Bank Pekao udostępni obywatelom Ukrainy w ich ojczystym języku:
– dedykowany program powitalny,
– infolinia,
– wzory umowy rachunku oraz regulaminów,
– instrukcja korzystania z bankowości elektronicznej Pekao24,
– materiały reklamowe. 

"Obecnie tylko 10% obywateli Ukrainy korzysta z usług bankowych w Polsce. Jednym z głównych powodów tak niskiego ubankowienia jest bariera językowa. W związku z tym w Banku Pekao S.A. już udostępniamy obsługę na infolinii w języku ukraińskim. Także cała dokumentacja dla klientów jest prowadzona w tym języku, a od teraz wdrażamy też bankowość mobilną PeoPay w wersji ukraińskiej"– wyjaśnił Dyrektor Zarządzający w Pionie Bankowości Detalicznej, Remigiusz Hołdys. 

Narodowy Bank Polski szacuje, że co roku w Polsce osiedli się nawet 200 000 – 300 000 Ukraińców. Do końca 2018 może być ich zatrudnionych już około 3 milionów, dlatego też grupa ta staje się coraz ważniejsza z punktu widzenia polskiej gospodarki oraz rynku pracy. Obywatele Ukrainy emigrują do Polski głównie w celach zarobkowych (70%), ale znaczna część (15%) przyjeżdża do naszego kraju, żeby studiować

Proces osiedlania wyjaśnia Marek Tomczuk, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.: "Imigracja z Ukrainy będzie rosła ze względu na: trudny rynek pracy na Ukrainie i wyższe płace w Polsce, przekierowanie ukraińskiej emigracji zarobkowej z Rosji do Polski,  a także bliskość kulturową obu krajów, która ułatwia obywatelom Ukrainy adaptację w Polsce".

Ukraińców najwięcej spośród obcokrajowców

Obywatele Ukrainy stanowią większą część wszystkich obcokrajowców pracujących i uczących się w Polsce. Są zdecydowanie najliczniejszą grupą wśród obcokrajowców korzystających z usług bankowych (64%). Ponad połowa zagranicznych studentów w naszym kraju to właśnie osoby z Ukrainy. 

Bank Pekao S.A. obsługuje 28% wszystkich obcokrajowców. Blisko jeden na czterech Ukraińców posiada konto właśnie w tym banku. W sumie jest to 70 000 osób. Wśród studentów odsetek ten jest jeszcze wyższy – jeden na trzech studentów z Ukrainy posiada konto w Banku Pekao S.A. 

"Zgodnie z naszą strategią jesteśmy polskim bankiem międzynarodowym. Dowodem tego jest największy udział w obsłudze klientów obcokrajowców. Oferta skierowana do obywateli Ukrainy to wynik analizy ogólnych trendów społecznych, jaki i potrzeb konsumenckich tej konkretnej grupy" – dodaje Prezes Zarządu Banku Pekao S.A., Michał Krupiński.

Zarobione w Polsce i wysłane na Ukrainę

Taka jest droga większości pieniędzy, które są w posiadaniu obywateli Ukrainy przebywających na terenie Polski. Aż 66,4% Ukraińców przekazuje pieniądze do swojego kraju. Najczęściej środki finansowe zawożone są osobiście lub przez bliskie osoby. Niestety niewielu Ukraińców zdecydowało się dotychczas na powierzenie przekazu pieniędzy polskim bankom lub instytucjom finansowym. 

W celu rozeznania się bank przeprowadził specjalną ankietę wśród swoich ukraińskich Klientów. Niemal jednogłośnie orzekli oni, że dobrą zmianą będzie wprowadzenie bezpłatnych wypłat w zagranicznych bankomatach oraz umożliwienie bezpłatnego wysyłania pieniędzy na Ukrainę. 9 na 10 ankietowanych uznało, że kluczem do sukcesu będzie wymiana walut na preferencyjnych warunkach, a 84% wskazało ważność obsługi w języku ukraińskim. Bank Pekao S.A. swoją nową ofertą wychodzi naprzeciw potrzebom obywateli Ukrainy. 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile komornik może zabrać z emerytury w 2018?
Dla zadłużonych
author
16 stycznia 2018

Ile komornik może zabrać z emerytury w 2018?

Lista ostrzeżeń KNF – dwa nowe podmioty
Bez kategorii
author
22 stycznia 2019

Lista ostrzeżeń KNF – dwa nowe podmioty

Expander w Pile
Wpisy
author
30 stycznia 2015

Expander w Pile

Santander Bank Polska w Tarnowie Opolskim
Oddziały
author
29 maja 2019

Santander Bank Polska w Tarnowie Opolskim

Unia bierze się za złe kredyty
Wpisy
author
18 lipca 2017

Unia bierze się za złe kredyty

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
Bez kategorii
author
16 czerwca 2019

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych