PKO BP z wyróżnieniem Orzeł Innowacji

PKO BP z wyróżnieniem Orzeł Innowacji

author
Dominika Sobieraj
30 listopada 2018

PKO Bank Polski nagrodzony w ramach czwartej edycji konkursu Orzeł Innowacji. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii innowacje operacyjne za platformę blockchain. PKO BP już od lat realizuje strategię wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych w polskiej bankowości.

Nagroda trafiła do PKO BP głównie z tego powodu, że to ten bank jako pierwszy w polskiej bankowości w pełni wdrożył rozwiązania oparte o technologię blockchain. W skali całego sektora bankowego na obszarze Europy PKO BP w największej skali zastosowało tego typu narzędzie.

źródło grafiki: https://bankomania.pkobp.pl/z-banku/pko-bank-polski-wyrozniony-orlem-innowacji-2018/

Czym jest Orzeł Innowacji?

Orzeł Innowacji to konkurs mający na celu wyłonienie i nagrodzenie firm, które w największej skali wprowadzają na rynek innowacje. Dotyczy to zarówno innowacji w zakresie produktów, jak i samych nowatorskich działań (sposobów organizacji). Nagradzane są zatem także usprawnienia technologiczne lub różnorodne modele prowadzenia biznesu, na których dotychczas nie opierała się żadna firma.

Jak wskazuje sama nazwa konkursu – by zostać orłem innowacji, należy być w danej dziedzinie najlepszym. Pod względem merytorycznym konkurs wspiera KPMG, czyli międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych. “Orła Innowacji” zainicjowała “Rzeczpospolita”.

Blockchain pełną parą

Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim, wskazuje, że

"

Blockchain to stosunkowo młoda technologia, dla której na całym świecie nieustannie znajdowane są kolejne zastosowania. PKO Bank Polski z sukcesem ją udomowił poprzez wdrożenie platformy do weryfikacji dokumentów. We wrześniu ponad 5 mln klientów otrzymało elektroniczną korespondencję z nowymi regulaminami produktowymi przy wykorzystaniu potencjału tej technologii.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania opartego na technologii blockchain, PKO Bankowi Polskiemu wskoczył na pozycję technologicznego lidera bankowości polskiej.

Innowacje to specjalność PKO BP

Bank już od dawna stawia na innowacyjne projekty dające dużą perspektywę rozwoju w przyszłości. Autorski program „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” ma na celu wsparcie rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu finansów. Program akceleracyjny wspomaga start-upy oferując im środowisko testowe oraz wsparcie merytoryczne ze strony ekspertów doświadczonych w tej dziedzinie.

"

Wdrożenie Trudatum pokazuje, że nie tylko jesteśmy otwarci na innowacje, ale też skutecznie wspieramy ich rozwój w ramach autorskiego programu akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”

dodaje dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim. Ponadto bank aktywnie uczestniczy w projekcie Chmury Krajowej. Ta spółka będzie świadczyła usługi polegające na przechowywaniu i przetwarzaniu danych w oparciu o model subskrypcyjny.

Dzięki inicjatywie PKO BP powstał także Polski Standard Płatności – operator systemu BLIK. Ta forma płatności zdobywa w ostatnich miesiącach coraz większą popularność, szczególnie wśród młodych ludzi. Bank wspiera także rozwój e-państwa, aby umożliwić swoim Klientom szybki i bezpieczny dostęp do usługi administracyjnych przez system bankowości internetowej.

Źródło: https://bankomania.pkobp.pl/z-banku/pko-bank-polski-wyrozniony-orlem-innowacji-2018/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank we Włoszczowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 czerwca 2019

Alior Bank we Włoszczowie

Komornik Sądowy Joanna Cyrzan
Komornicy Sądowi
author
Patryk Byczek
04 lipca 2022

Komornik Sądowy Joanna Cyrzan

Lombardy w Sosnowcu
Lombardy
author
Patryk Byczek
08 marca 2022

Lombardy w Sosnowcu

Chcesz zostać prezesem banku? Bank Pocztowy ogłosił konkurs
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 sierpnia 2020

Chcesz zostać prezesem banku? Bank Pocztowy ogłosił konkurs

Citi Handlowy rozpoczął współpracę z siecią sklepów OBI
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 sierpnia 2020

Citi Handlowy rozpoczął współpracę z siecią sklepów OBI

ZUS oddział w Gorzowie Wielkopolskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
30 sierpnia 2019

ZUS oddział w Gorzowie Wielkopolskim

Porównaj