PKO Bank Polski ogłosił kolejny nabór do programu akceleracyjnego wspomagającego start-upy. Celem projektu jest pomoc tym start-upom, które chcą wdrożyć nowoczesne technologie związane z finansami. Wybrane start-upy będą miały szansę na komercjalizację wypracowanych przez nie rozwiązań. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 07.05.2018
Udostępnij:

Program akceleracyjny realizowany jest dzięki współpracy PKO Banku Polskiego i Massachusetts Institute of Technology Enterprise Forum. Najciekawsze start-upy technologiczne, wyłonione przez jury, mają szansę skorzystać ze wsparcia finansowego i edukacyjnego – uczestnikom oferowana jest pomoc międzynarodowego zespołu mentorów i ekspertów.

 
Szymon Wałach, dyrektor Pionu Klienta Detalicznego w PKO Banku Polskim, precyzuje: „Partnerstwo w MITEF jest elementem strategii Banku w zakresie wspierania innowacji oraz budowy ekosystemu dla wsparcia polskich start-upów. Poprzez własny akcelerator dajemy możliwość na weryfikację i testowanie nowych interesujących rozwiązań, które mają potencjał na wykorzystanie przez Bank. Dzięki rozszerzeniu MITEF o nowych partnerów z branży medycznej, energetycznej i surowcowej wierzymy, że będzie to wiodący akcelerator na polskim rynku”


 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE 

Jaki jest czas trwania rekrutacji? 
Rekrutacja trwa do 15 maja 2017 roku.

Kto może być kandydatem? 
Kandydować mogą zarówno młode polskie firmy (istniejące), jak i zespoły mające dopiero pomysł na biznes.

Ile start-upów zostanie wyłonionych?
Jury wybierze 25 najlepszych start-upów. 

Kto będzie w jury?
Start-upy będą oceniane przez międzynarodowych inwestorów i mentorów. 
 

ETAPY

ETAP PIERWSZY 
Miejsce: Warszawa
Liczba uczestników: 25 zespołów start-up.
Przebieg: W ramach tego etapu odbędzie się cykl szkoleń i warsztatów, które pomogą uczestnikom stworzyć (start) albo zweryfikować (up) model biznesowy swojej działalności. Spotkania te będą prowadzili wybitni mentorzy i eksperci (zarówno krajowi, jak i zagraniczni). 

ETAP DRUGI
Miejsce: Massachusetts Institute of Technology w USA
Liczba uczestników: 5 najlepszych zespołów start-up
Nagrody: 
 

  • dotacje z programu Scale UP,
  • szansa na uzyskanie dofinansowania do kwoty nawet 200 000 zł,
  • komercjalizacja opracowanych rozwiązań. 

Aktualny nabór jest drugą turą rekrutacji – poprzednia, zakończona w styczniu 2018 roku, zakończyła się zakwalifikowaniem 23 start-upów. Zostało z nich wybrane aż 6 najlepszych start-upów, które zostały później zaprezentowane podczas wydarzenia Demo Day w PKO Banku Polskim. Zwycięzcami zostali:
 

  • IC Solutions nagrodzony za innowacyjny mechanizm wdrożenia długopisu służącego do automatycznej cyfryzacji papierowych dokumentów, 

  • Saas Manager nagrodzony za stworzenie wyjątkowej platformy informatycznej służącej do tworzenia i integracji usług w chmurze,

  • Coinfirm Blockchain Lab nagrodzony za wymyślenie narzędzia do potwierdzania dokumentów w oparciu o blockchain (ma pomóc wyeliminowanie nadużyć w obrocie dokumentami online),

  • Nu Delta nagrodzony za program służący do błyskawicznego, automatycznego rozpoznania danych z faktur w wykorzystaniem aparatu w smartfonie, 

  • Fenige oraz Moneyfriend nagrodzone za stworzenie platformy służącej do przesyłania błyskawicznych przelewów międzynarodowych oraz mechanizm chatbota dla aplikacji Faceebook Messenger.
     

Komentarze