Strona główna Bez kategorii PKO BP upraszcza płatności BLIK na Allegro

PKO BP upraszcza płatności BLIK na Allegro

patryk
Patryk Byczek
22 lipca 2021

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że wraz z Polskim Standardem Płatności udostępnił swoim Klientom możliwość płatności BLIKiem bez kodu i potwierdzania w aplikacji mobilnej banku. Sprawdzamy szczegóły.

Jeżeli Użytkownik aplikacji wybierze BLIK jako metod płatności to zakup będzie mógł dokończyć wyłącznie jednym kliknięciem w platformie Allegro.

Allegro partnerem BLIKa

Największa w Polsce platforma sprzedażowa Allegro od wielu lat należy do głównych partnerów BLIKa, natomiast liczba transakcji opłacanych tą metodą regularnie rośnie. Użytkownicy Allegro od dłuższego czasu mogą wybrać jedną z dwóch metod płacenia BLIKiem:
– wpisanie sześciocyfrowego kodu BLIK w odpowiednie miejsce,
– potwierdzić płatność BLIKiem w aplikacji banku bez podawania kodu.
Użytkownicy tego systemu płatności chcą płacić BLIKiem w jeszcze prostszy sposób i dzięki temu PKO BP wraz z platformą Allegro oraz Polskim Standardem Płatności przygotowali taką możliwość.

E-commerce jest naturalnym środowiskiem dla BLIKA jako systemu płatności mobilnych. Wspólnie z naszymi partnerami – bankami i platformami e-commerce – stale pracujemy nad tym, by dostarczać klientom najlepszych doświadczeń płacenia w sieci. Rozumiemy, że oczekują oni prostoty, szybkości oraz bezpieczeństwa. Liczba transakcji pokazuje, że mają do nas zaufanie w tym zakresie. Podobnie jak naszemu kluczowemu partnerowi czyli Allegro, zależy nam na tym, aby płacenie w sieci było tak wygodne jak to tylko możliwe.

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA

Nowy sposób płacenia BLIKiem

Dzięki współpracy trzech potęg, Użytkownicy aplikacji IKO będą mogli płacić BLIKiem na platformie Allegro bez podawania kodu oraz potwierdzania płatności w aplikacji mobilnej. Pozostanie im jedynie potwierdzenie płatności na Allegro. Ta niezwykle szybka metoda płatności będzie wymagała od Klienta bezpiecznej aktywacji tej możliwości w IKO, a następnie będzie można ją wykorzystywać po zalogowaniu się na swoje konto Allegro.
Po dokonaniu płatności na Allegro Użytkownik za każdym razem otrzyma potwierdzenie płatności w formie powiadomienia push z aplikacji IKO. Transakcja będzie ultra bezpieczna, dlatego też korzystanie z niej będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszym aktywowaniu tej opcji płatności na zaufanych urządzeniach. Jeżeli Użytkownik Allegro będzie chciał zapłacić BLIKiem z innego urządzenia, będzie musiał potwierdzić transakcję kodem lub zatwierdzić ją w aplikacji mobilnej.

BLIK z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie. Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci. Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie. Wierzymy, że wkrótce będzie ono wprowadzone w kolejnych sklepach internetowych i platformach handlowych, i stanie się rynkowym standardem.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/149018-do-zakupienia-jeden-klik-platnosci-blikiem-na-allegro-staja-sie-jeszcze-wygodniejsze-jako-pierwsi-z-rozwiazania-skorzystaja-klienci-pko-banku-polskiego

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Bukowno
Wpisy Inne
aleksandra
Aleksandra Gościnna
14 września 2017

Pożyczki bez BIK Bukowno

Ile zarabia gazownik?
Bez kategorii
sandra
Sandra Tessmer
21 września 2019

Ile zarabia gazownik?

Alior Bank w Ciechanowie
Oddziały
aleksandra
Aleksandra Gościnna
01 lipca 2019

Alior Bank w Ciechanowie

Inspektorat ZUS w Kraśniku
Oddziały
patryk
Patryk Byczek
17 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Kraśniku

Pożyczka leasingowa – na czym polega?
Bez kategorii
aleksandra
Aleksandra Gościnna
09 października 2020

Pożyczka leasingowa – na czym polega?

Oferta specjalna od ING Lease
Bez kategorii
aleksandra
Aleksandra Gościnna
14 grudnia 2019

Oferta specjalna od ING Lease