PKO BP przekazał samochody służbie zdrowia

PKO BP przekazał samochody służbie zdrowia

author
03 kwietnia 2020

PKO Bank Polski poinformował w oficjalnym komunikacie o tym, że Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego przekazała pierwsze samochody, które mają wesprzeć służby medyczne w walce z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem.

Pojazdy trafiły do szpitali jednoimiennych w Grudziądzu, Łomży, Puławach i we Wrocławiu. PKO Leasing i Masterlease przekażą w sumie na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego 100 pojazdów, natomiast 20 aut trafi do szpitali.

W tej trudnej sytuacji biznes powinien wykazywać się odpowiedzialnością. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego, odpowiadając na apel premiera Mateusza Morawieckiego o współpracę i zaangażowanie, realizuje i wspiera szereg działań, zarówno tych mających na celu ochronę życia i zdrowia ludzi, jak i ograniczających negatywny wpływ pandemii na polską gospodarkę.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Pach, prezes Zarządu PKO Leasing.

Pojazdy przekazane służbie zdrowia to auta poleasingowe osobowe mające od dwóch do czterech lat. Część pojazdów trafiła już to placówek medycznych i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

PKO BP wspiera walkę z koronawirusem

Spółki Grupy PKO BP do tej pory przeznaczyły już ponad 14 000 000 złotych na:

wsparcie szpitali, , służb sanitarnych i zakładów opieki zdrowotnej,
zakup testów wykrywających kornonawirus, które na zlecenie MZ wykona Warsaw Genomics,
zakup maseczek przekazywanych do Agencji Rezerw Materiałowych.

Ponadto Fundacja PKO Banku Polskiego współpracując z Warsaw Genomics prowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz walki z COVID-19, do której zachęcają również inne przedsiębiorstwa, instytucję a nawet osoby prywatne. Środki zebrane podczas zbiórki będą w całości przeznaczone na zakup testów wykrywających lub wykluczających obecność wirusa SARS‑CoV‑2.

Wsparcia udzielić można również z poziomu aplikacje mobilnej IKO  funkcją Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie / COVID-19.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/90988-pierwsze-ze-120-aut-przekazanych-przez-grupe-kapitalowa-pko-banku-polskiego-na-walke-z-epidemia-trafily-do-sluzb-medycznych-i-sanitarnych-pomagamy-polsce-i-polakom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Powrót do szkoły z ubezpieczeniem w Credit Agricole
Bez kategorii
author
30 sierpnia 2021

Powrót do szkoły z ubezpieczeniem w Credit Agricole

Zielona energia z dofinansowaniem mBanku
Bez kategorii
author
07 marca 2020

Zielona energia z dofinansowaniem mBanku

Powstanie Agencja Badań Medycznych?
Aktualności
author
17 września 2018

Powstanie Agencja Badań Medycznych?

Biuro paszportowe w Środzie Wielkopolskiej
Biura paszportowe
author
24 listopada 2021

Biuro paszportowe w Środzie Wielkopolskiej

ING Bank Śląski w Rumi
Oddziały
author
16 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Rumi

Promocja: „100 zł na zakupy” w Santander Bank Polska
Promocje bankowe
author
18 marca 2022

Promocja: „100 zł na zakupy” w Santander Bank Polska