zadluzenia.com
zamknij

Idea Wolności – kredyt firmowy w Idea Banku

Czy kredyt firmowy za 0 zł to wyłącznie chwyt marketingowy ? Sprawdziliśmy to.

 

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim klienci detaliczni po zawarciu umowy kredytowej w ciągu 14 dni mają prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Niestety ustawa nie obejmuje osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które korzystają z finansowania przy pomocy kredytu.

 

Tymczasem program Idea Wolności oferowany wszystkim nowym klientom Idea Banku umożliwia całkowicie bezpłatne korzystanie z produktów kredytowych nawet przez okres 6 miesięcy. Dzięki programowi Idea Banku przedsiębiorcy mogą wypróbować trzy rodzaje produktów kredytowych o zerowym oprocentowaniu, a następnie rozwiązać umowę bez ponoszenia żadnych konsekwencji finansowych.

 

Idea Wolności: trzy warianty kredytowe za 0 złotych

 

W ramach programu Idea Wolności nowi klienci banku mogą wybrać jeden spośród trzech produktów kredytowych i korzystać z nich bez ponoszenia żadnych kosztów prowizji, ubezpieczenia, ani odsetek. Uczestnicy programu mają do wyboru:

 

1) Karta kredytowa z limitem do 10 000 złotych wraz z rachunkiem bankowym na okres do 6 miesięcy

 

 • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty
 • 0 zł za wszystkie bankomaty w Polsce
 • 0 zł za przelewy i prowadzenie rachunku

 

 

 

 

 

Złóż wniosek

 


2) Kredyt w rachunku bieżącym na kwotę do 25 000 zł na okres do 3 miesięcy

 

 • 0 zł prowizji
 • 0 zł oprocentowania
 • 0 zł za ubezpieczenie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę

 

 

 

 

 

 

 

Złóż wniosek

 


3. Kredyt obrotowy ratalny na kwotę do 50 000 zł wraz z rachunkiem w Idea Banku na okres 3 miesięcy

 

 • 0 zł prowizji
 • 0 zł oprocentowania
 • 0 zł za ubezpieczenie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę

 

 

 

 

 

 

 

Złóż wniosek

 

Uczestnicy programu niezależnie od wybranego wariantu muszą otworzyć rachunek bankowy w Idea Banku. Ponadto żeby otrzymać uprawnienia do bezpłatnych produktów kredytowych Klienci banku muszą spełnić kilka dodatkowych warunków.

 

Warunki uczestnictwa w programie Idea Wolności – kredyt za zero

 

We wszystkich trzech wariantach uczestnik programu po podpisaniu umowy kredytowej i umowy o rachunek bankowy jest zobowiązany do dokonywania comiesięcznych, regularnych wpływów pieniężnych na utworzone konto w kwocie przewidzianej w warunkach umowy (zazwyczaj jest to kwota równa trzykrotności raty kapitałowo-odsetkowej).

 

W przypadku karty kredytowej z limitem do 10 000 zł, obowiązkowe wpływy na rachunek bankowy wynoszą minimum 500 zł miesięcznie. Ponadto uczestnik programu musi spłacać zobowiązanie w terminie i dokonywać comiesięcznych przelewów do ZUS i US z rachunku w Idea Banku lub (w tym zakresie klient ma wybór) dokonywać płatności kartą debetową dołączoną do konta na kwotę nie mniejszą niż 500 zł miesięcznie. W zasadzie warunki objęcia programem Idea Wolności nie są szczególnie wygórowane – spora część kont osobistych i kart kredytowych z usługą cashback zawiera podobne wytyczne do spełnienia.

 

Niewątpliwą korzyścią programu Idea Banku jest możliwość bezpłatnego korzystania z produktów kredytowych, za które na tradycyjnych warunkach banki pobierają odsetki, prowizje oraz opłaty za ubezpieczenie. Ponadto w przypadku wcześniejszego odstąpienia od umowy kredytowej uczestnicy programu nie ponoszą żadnych opłat.

 

Idea Wolności jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy ze względu na charakter i specyfikę prowadzonej działalności mają przejściowe problemy z utrzymaniem płynności finansowej ze względu na sezonowość dochodów lub długi czas oczekiwania na wierzytelności od kontrahentów.

 

Kto może skorzystać z kredytu za 0 zł ?

 

Uczestnikami programu Idea Wolności mogą być zostać jedynie nowi klienci Idea Banku (osoby fizyczne) prowadzący we własnym imieniu jednoosobową działalność gospodarczą.

 

Jak zostać beneficjentem programu ?

 

Żeby skorzystać z programu należy wpierw złożyć wniosek do banku (elektronicznie lub w placówce stacjonarnej). Wypełniając formularz online o kredyt w przypadku programu Idea Wolności, decyzję kredytową otrzymamy drogą mailową.

 

We wniosku Internetowym należy podać dane firmy (w tym staż rynkowy, wysokość dochodów itp.), własne dane osobowe oraz kontaktowe, a także interesujący nas rodzaj produktu kredytowego, kwota, okres kredytowania,  itp.). W następnych etapach całkowicie online nastąpi badanie zdolności kredytowej, po czym otrzymamy wstępną ofertą przygotowaną wedle wcześniejszych ustaleń. 

 

NASZA OCENA: 9/10

 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~laura

karta kredytowa VISA z kodem?   Odpowiedź

~box/kox

haha mam nadzieje ze nie ale to faktycznie wyglada jakby ten w bialym tego drugiego pod boczek trzymal hahaha   Odpowiedź

~mw

to geje? ci na zdjeciu   Odpowiedź

~stonoga

@urban, to wspieraj chociaż słowem. Nie muszę kupować damskich kosmetyków żeby cieszyć się z międzynarodowej sławy kosmetyków Inglot!   Odpowiedź

~urban

na ogół chętnie bym wspierał polską przedsiębiorczość ale ten mustache.pl to dla mnie jakiś przerost formy nad treścią. nie mówiąc o tym, że poza tym że strona jest bardzo estetyczna to nie wiadomo na pierwszy rzut oka o co tu chodzi i co to za biznes   Odpowiedź

~golazzo

Polecam Waszej uwadze panów ze zdjęcia i ich firmę: www.mustache.pl   Odpowiedź

~hans

karta kredytowa na 10 000 PLN przez pol roku z 0%towym oprocentowaniem? wystarczy zalozyc w IDEA konto osobiste? gdzie tu haczyk bo nie moge sie doszukac   Odpowiedź