Idea Wolności – kredyt firmowy w Idea Banku

Idea Wolności – kredyt firmowy w Idea Banku

autor wpisu
Robert_Banaszak
06 czerwca 2015
Czy kredyt firmowy za 0 zł to wyłącznie chwyt marketingowy ? Sprawdziliśmy to.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim klienci detaliczni po zawarciu umowy kredytowej w ciągu 14 dni mają prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Niestety ustawa nie obejmuje osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które korzystają z finansowania przy pomocy kredytu.

Tymczasem program Idea Wolności oferowany wszystkim nowym klientom Idea Banku umożliwia całkowicie bezpłatne korzystanie z produktów kredytowych nawet przez okres 6 miesięcy. Dzięki programowi Idea Banku przedsiębiorcy mogą wypróbować trzy rodzaje produktów kredytowych o zerowym oprocentowaniu, a następnie rozwiązać umowę bez ponoszenia żadnych konsekwencji finansowych.

Idea Wolności: trzy warianty kredytowe za 0 złotych

W ramach programu Idea Wolności nowi klienci banku mogą wybrać jeden spośród trzech produktów kredytowych i korzystać z nich bez ponoszenia żadnych kosztów prowizji, ubezpieczenia, ani odsetek. Uczestnicy programu mają do wyboru:

1) Karta kredytowa z limitem do 10 000 złotych wraz z rachunkiem bankowym na okres do 6 miesięcy

 • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty
 • 0 zł za wszystkie bankomaty w Polsce
 • 0 zł za przelewy i prowadzenie rachunku

Złóż wniosek


2) Kredyt w rachunku bieżącym na kwotę do 25 000 zł na okres do 3 miesięcy

 • 0 zł prowizji
 • 0 zł oprocentowania
 • 0 zł za ubezpieczenie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę

Złóż wniosek


3. Kredyt obrotowy ratalny na kwotę do 50 000 zł wraz z rachunkiem w Idea Banku na okres 3 miesięcy

 • 0 zł prowizji
 • 0 zł oprocentowania
 • 0 zł za ubezpieczenie
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę

Złóż wniosek

Uczestnicy programu niezależnie od wybranego wariantu muszą otworzyć rachunek bankowy w Idea Banku. Ponadto żeby otrzymać uprawnienia do bezpłatnych produktów kredytowych Klienci banku muszą spełnić kilka dodatkowych warunków.

Warunki uczestnictwa w programie Idea Wolności – kredyt za zero

We wszystkich trzech wariantach uczestnik programu po podpisaniu umowy kredytowej i umowy o rachunek bankowy jest zobowiązany do dokonywania comiesięcznych, regularnych wpływów pieniężnych na utworzone konto w kwocie przewidzianej w warunkach umowy (zazwyczaj jest to kwota równa trzykrotności raty kapitałowo-odsetkowej).

W przypadku karty kredytowej z limitem do 10 000 zł, obowiązkowe wpływy na rachunek bankowy wynoszą minimum 500 zł miesięcznie. Ponadto uczestnik programu musi spłacać zobowiązanie w terminie i dokonywać comiesięcznych przelewów do ZUS i US z rachunku w Idea Banku lub (w tym zakresie klient ma wybór) dokonywać płatności kartą debetową dołączoną do konta na kwotę nie mniejszą niż 500 zł miesięcznie. W zasadzie warunki objęcia programem Idea Wolności nie są szczególnie wygórowane – spora część kont osobistych i kart kredytowych z usługą cashback zawiera podobne wytyczne do spełnienia.

Niewątpliwą korzyścią programu Idea Banku jest możliwość bezpłatnego korzystania z produktów kredytowych, za które na tradycyjnych warunkach banki pobierają odsetki, prowizje oraz opłaty za ubezpieczenie. Ponadto w przypadku wcześniejszego odstąpienia od umowy kredytowej uczestnicy programu nie ponoszą żadnych opłat.

Idea Wolności jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy ze względu na charakter i specyfikę prowadzonej działalności mają przejściowe problemy z utrzymaniem płynności finansowej ze względu na sezonowość dochodów lub długi czas oczekiwania na wierzytelności od kontrahentów.

Kto może skorzystać z kredytu za 0 zł ?

Uczestnikami programu Idea Wolności mogą być zostać jedynie nowi klienci Idea Banku (osoby fizyczne) prowadzący we własnym imieniu jednoosobową działalność gospodarczą.

Jak zostać beneficjentem programu ?

Żeby skorzystać z programu należy wpierw złożyć wniosek do banku (elektronicznie lub w placówce stacjonarnej). Wypełniając formularz online o kredyt w przypadku programu Idea Wolności, decyzję kredytową otrzymamy drogą mailową.

We wniosku Internetowym należy podać dane firmy (w tym staż rynkowy, wysokość dochodów itp.), własne dane osobowe oraz kontaktowe, a także interesujący nas rodzaj produktu kredytowego, kwota, okres kredytowania,  itp.). W następnych etapach całkowicie online nastąpi badanie zdolności kredytowej, po czym otrzymamy wstępną ofertą przygotowaną wedle wcześniejszych ustaleń. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

laura
laura
2015-06-14 22:44:08

karta kredytowa VISA z kodem?

Podobne artykuły

Zmiany w iGotówka
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
10 maja 2017

Zmiany w iGotówka

Ile wyniesie inflacja w 2019 ? Prognozy NBP
Ekonomia
autor wpisu
Natalia Narloch
13 listopada 2018

Ile wyniesie inflacja w 2019 ? Prognozy NBP

Biedronka zatrudni seniorów
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
12 czerwca 2018

Biedronka zatrudni seniorów

iTaxi obsłuży lotnisko Chopina
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 czerwca 2018

iTaxi obsłuży lotnisko Chopina

Google Pay już dostępny dla Klientów Idea Banku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
06 czerwca 2020

Google Pay już dostępny dla Klientów Idea Banku

Inspektorat ZUS w Jarosławiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Jarosławiu

Porównaj