PKO BP ze zgodą KNF na powołanie nowego Prezesa Zarządu

PKO BP ze zgodą KNF na powołanie nowego Prezesa Zarządu

author
Patryk Byczek
06 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że Komisja Nadzoru Finansowego podjęła jednogłośną, pozytywną decyzję o powołaniu Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Sprawdzamy szczegóły.

Jan Emeryk Rościszewski jest związany z PKO Bankiem Polskim od 2016 roku. Dotychczas kierował on Obszarem Rynku Detalicznego oraz zajmował się nadzorowaniem spółki grupy kapitałowej. Od czerwca 2021 roku był również odpowiedzialny za kierowanie pracami zarządu banku.

Jan Emeryk Rościszewski

Jan Emeryk Rościszewski od lipca 2016 roku kierował w PKO BP Obszarem Rynku Detalicznego, który obsługuje 11 000 000 Klientów. Szczególnie w tym obszarze działalności banku bardzo widoczne są efekty transformacji cyfrowej, która regularnie zmienia Grupę PKO BP w bardzo zwinną i elastyczną organizację, która jest wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Dzięki systematycznie przeprowadzanej transformacji cyfrowej blisko 75% Klientów korzysta z usług i oferty banku z poziomu bankowości elektronicznej.
Jan Emeryk Rościszewski dodatkowo pełnił także funkcje w radach nadzorczych spółek, które należą do Grupy Kapitałowej PKO BP:
– PKO Bank Hipoteczny,
– PKO Faktoring,
– PKO Leasing,
– PKO TFI,
– PKO Towarzystwo Ubezpieczeń,
– PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń.

Historia nowego Prezesa Zarządu

Jan Emeryk Rościszewski to absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Institut d’Etudes Politiques de Paris. Posiada on również uprawnienia brokera ubezpieczeniowego oraz dyplom Executive MBA. Dodatkowo odbywał również wiele szkoleń w dziedzinie finansów, ubezpieczeń i zarządzania we Francji, Wielkiej Brytanii i w naszym kraju.
Od przeszło 30 lat pełni najważniejsze funkcje menadżerskie w polskich oraz zagranicznych firmach. W latach 1990-1991 był pracownikiem AXA Banque oraz AXA International we Francji. Następnie od 1991 roku do 1993 roku pracował dla Groupe Azur. W okresie 1993-1996 zajmował stanowisko członka zarządu TU Azur Ostoja i TUnŻ Azur Życie. W 1996 roku powiązał swoją karierę zawodową z francuską grupą BNP Paribas. Od 1998 do 2016 roku był prezesem Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska, natomiast w latach 2001-2016 był dyrektorem generalnym Cardif Assurance Risques Divers w Polsce.
Dodatkowo Jan Emeryk Rościszewski pełnił także funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń. Ponadto był przewodniczącym Rady Nadzorczej Pocztylion-Arka PTE oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Warto również wspomnieć o społecznej działalności Jana Emeryka Rościszewskiego. Na początku lat osiemdziesiątych działał w Prymasowskim Komitecie Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności. Rościszewski jest Kawalerem Zakonu Maltańskiego i pełni funkcję szpitalnika Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Ponadto został odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta oraz Bene Merito MSZ za wzmacnianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/154469-komisja-nadzoru-finansowego-wyrazila-zgode-na-powolanie-jana-emeryka-rosciszewskiego-na-stanowisko-prezesa-zarzadu-pko-banku-polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy rzucili się na obligacje z loterią premiową
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
27 czerwca 2018

Polacy rzucili się na obligacje z loterią premiową

Kredyt gotówkowy Przeworsk
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Przeworsk

Getin Noble Bank poszukuje inwestora
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
14 grudnia 2018

Getin Noble Bank poszukuje inwestora

Odmowa udzielenia leasingu – powody
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
28 października 2018

Odmowa udzielenia leasingu – powody

Ile kosztuje wiza do Indii?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
25 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Indii?

Kredyt konsolidacyjny Żory
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
16 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Żory

Porównaj