Podwójne wyróżnienie trafiło do PKO BP podczas pierwszej odsłony konkursu Architekci Innowacji. W kategorii „Budowanie kultury innowacji” doceniony został program akceleracyjny „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, natomiast odnośnie „Wdrożenia innowacji” wyróżniono technologię ZenCard.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 27.10.2018
Udostępnij:

Największa instytucja bankowa w Polsce w swoich działaniach stawia przede wszystkim na rozwój innowacji. To właśnie te założenia sprawiają, że trendy w branży finansowej są wyznaczane przez PKO.

Let’s Fintech with PKO Bank Polski!

Program jest kierowany do start-upów, które stawiają na rewolucyjne podejście odnośnie tradycyjnych rozwiązań finansowych. Podchodzące do programu firmy mogą sprawdzić swoją technologię i biznes w dedykowanym środowisku, posiadając przy tym wsparcie mentorów bankowych, dostęp do oddziałów laboratoryjnych oraz dostęp do danych dzięki API Sandbox. Najlepsze start-upy mogą liczyć na współpracę z PKO BP.


 

PKO BP prekursorem

PKO jest pierwszym w naszym kraju bankiem, który zdecydował się zainwestować w spółkę fintechową. Mowa tu o technologii ZenCard, dzięki której przedsiębiorcy będący Klientami największego banku w polsce mogą skorzystać z lojalizacji Klientów. Polega to na automatycznym przyznawaniu zniżek i rabatów podczas dokonywania płatności gotówką lub karta płatniczą.


 

PKO BP
 

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec ubiegłego roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych, natomiast pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 933 000 000 złotych. Akcje spółki notowane są na GPW w Warszawie od 2004 roku. Oferta grupy skierowana jest do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.
 

Komentarze