Płatności zegarkiem Swatch dostępne w BNP Paribas

Płatności zegarkiem Swatch dostępne w BNP Paribas

author
Dominika Sobieraj
30 lipca 2021

Bank BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że od 27 lipca 2021 roku Klienci instytucji mogą płacić za zakupy za pomocą serii zegarków „SwatchPAY!”. Bank regularnie wdraża nowe technologie ułatwiające finansowe życie Klientów. Sprawdzamy szczegóły.

BNP Paribas podaje, że SwatchPAY! jest kolejną metodą dokonywania zakupów bez użycia gotówki czy nawet karty. Oprócz tego, Klienci BNP Paribas mogą również płacić za pomocą:
– Apple Pay,
– Fitbit Pay,
– Garmin Pay,
– Google Pay.

Płatności bezgotówkowe systematycznie zyskują na popularności. Podobnie jest z technologiami, które pozwalają nam nie nosić ze sobą portfela lub nie wyjmować go z kieszeni. Polacy są otwarci na innowacje, które ułatwiają dokonywanie transakcji pod warunkiem, że im w pełni ufają. Dlatego tak ważnym ogniwem w łańcuchu płatności bezgotówkowych są banki – instytucje zaufania publicznego.
– mówiła cytowana w komunikacie Dorota Malinowska, dyrektor Biura Rozwoju Płatności Mobilnych w Banku BNP Paribas.

SwatchPAY!

Technologia SwatchPAY! działa w oparciu o NFC (Near Field Communication), radiowy standard komunikacji, który jest używany również podczas wykonywania płatności za pomocą smartfona. Wystarczy, że Klient zbliży swój zegarek wyposażony w odpowiedni moduł to terminala płatniczego, aby za zakupy zapłacić tak samo, jak kartą zbliżeniową. Aktualnie marka Swatch posiada w swojej ofercie kilkanaście modeli zegarków, które wspierają technologie SwatchPAY!.
Płatności SwatchPAY! zostały do tej pory wprowadzone w Chinach oraz kilku innych krajach Europy. BNP Paribas jest obecnie trzecim bankiem w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty metodę płatności SwatchPAY!.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/683991/klienci-banku-bnp-paribas-zaplaca-zegarkiem-swatch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki leasingowe w Siemens Finance
Pożyczki
author
Patryk Byczek
03 września 2018

Pożyczki leasingowe w Siemens Finance

Promocja: „Black Friday z bankiem” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
31 października 2019

Promocja: „Black Friday z bankiem” w BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na wieczory literackie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
15 lutego 2019

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na wieczory literackie

Kredyt online do 150 000 zł
Wpisy
autor wpisu
Kordian_Spychalski
18 sierpnia 2014

Kredyt online do 150 000 zł

Porównaj