Kredyt na samochód używany

Kredyt na samochód używany

Kredyt na samochód używany to dobre rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym pojeździe, ale nie mają wystarczającej gotówki. Sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze oferty – także bez zaświadczeń i przez Internet. Na zakup używanego auta możemy otrzymać nawet 200 000 zł.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Kredyt na samochód używany - ranking

Ostatnia aktualizacja 20.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Spis treści:

  1. Kredyt na samochód używany - ranking
  2. Kredyt na samochód używany – dla kogo?
  3. Dla kogo kredyt na używany samochód?
  4. Wymagane dokumenty i formalności
  5. Jak otrzymać kredyt na używane auto?
  6. Korzyści z kredytu na samochód używany
  7. Kredyt na samochód używany – na czym polega?
  8. Na jakich warunkach udzielany jest kredyt na samochód używany?
  9. Jakie są koszty kredytu samochodowego na samochód używany?
Zwiń spis treści

Kredyt na samochód używany – dla kogo?

Kwota potrzebna na zakup samochodu, nawet używanego, nigdy nie jest mała. Wielu ludziom bardzo trudno jest oszczędzać, tym bardziej, że zawsze zdarzają się sytuacje, w których zaoszczędzoną gotówkę trzeba wydać na coś innegoW takich sytuacjach marzenie o własnym samochodzie musi poczekać. Jedynym sposobem na zakup samochodu używanego bez posiadania odłożonej na ten cel gotówki jest skorzystanie z kredytu lub pożyczki. Najlepsze w tej sytuacji może okazać się finansowanie celowe – kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy (nazywany też czasem: leasing konsumencki) może być bardzo dobrym rozwiązanie dla osób, które nie umieją oszczędzać lub nie mają już na to czasu, ponieważ znalazły się pod ścianą i nie mają czym dojeżdżać do pracy albo nie są w stanie ruszyć się poza swój dom, ponieważ mieszkają na obrzeżach miasta, gdzie nie dojeżdża żadna komunikacja zbiorowa. Kredyt na samochód używany jest zatem doskonałym (i jedynym) sposobem na zakup samochodu, kiedy nie mamy na ten cel odłożonej konkretnej kwoty. Zobowiązanie się do spłaty raty i widmo komornika pozwoli nam oszczędzać dużo skuteczniej niż ma to miejsce w przypadku odkładania “do skarbonki”. Z reguły zakończenie spłaty kredytu jest łatwiejsze niż zakończenie oszczędzania, bo w przypadku oszczędzania zawsze istnieje pokusa, by pieniądze wykorzystać (zamiast odłożyć).

Kredyt bankowy to bezpieczny produkt z niską ratą, którą na pewno udźwignie nasz miesięczny budżet (o ile posiadamy oczywiście zdolność kredytową i uzyskujemy stałe miesięczne dochody). Sprawdź także kredyt samochodowy bez BIK.

Dla kogo kredyt na używany samochód?

Z kredytu na samochód używany mogą skorzystać wszystkie osoby pełnoletnie, niezależnie od tego, czy posiadają prawo jazdy, czy nie. Kredyt samochodowy jest bowiem niczym innym jak kredytem konsumpcyjnym, przy którym środki możemy przeznaczyć na dowolny cel – w tym wypadku właśnie na zakup samochodu.

Podobnie, jak w przypadku innych bankowych kredytów, tak i przy kredytach na samochód używany konieczne jest spełnienie następujących warunków:

  1. ukończone 18 lat,
  2. zamieszkanie i zameldowanie w Polsce,
  3. pełna zdolność do czynności prawnych,
  4. stałe i udokumentowane dochody,
  5. pozytywna historia kredytowa,
  6. posiadanie zdolności kredytowej,
  7. konto w banku, telefon komórkowy, adres e-mail,
  8. brak komornika sądowego.

Trzeba również przygotować siebie i swój budżet na spłatę kredytu. W przypadku zaległości w spłacie innych zobowiązań, lepszym rozwiązaniem będą pożyczki bez BIKWszystkie banki, które oferują kredyt samochodowy, obowiązkowo sprawdzają Klienta we wszystkich bazach dłużników, a firmy pozabankowe często omijają ten krok i udzielają pożyczek także zadłużonym wnioskującym.

D0 osób zadłużonych kierowane są zresztą specjalne kredyty dla zadłużonych. Przy tego typu ofertach nie są weryfikowane właściwie żadne bazy dłużników, a jeżeli są weryfikowane – wynik tej weryfikacji nie wpływa na to, czy kredyt zostanie udzielony.

Wymagane dokumenty i formalności

Kredyt na samochód, podobnie jak standardowy kredyt gotówkowy, wymaga dostarczenia pewnych dokumentów. Do najważniejszych z nich zaliczamy oczywiście dowód tożsamości. W przypadku niektórych ofert pojawia się również konieczność dostarczenia dokumentów dotyczących pojazdu, którego zakup sfinalizować kredyt samochodowy.

Potrzebny będzie również dokument, który stanowi potwierdzenie naszych dochodów i ich źródła. Osoby, które nie uzyskują stałego przychodu, nie mają możliwości uzyskania finansowania. Dochody nie muszą oznaczać jednak pensji z pracy. W zależności od oferty honorowane są różne formy dochodów, np. z emerytury czy świadczeń rodzinnych.

Jak otrzymać kredyt na używane auto?

Otrzymanie kredytu na używane auto wiąże się z koniecznością przejścia standardowych procedur kredytowych. Aby otrzymać kredyt samochodowy, w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek – w przypadku większości banków można to zrobić nawet nie wychodząc z domu, ponieważ wszystkie oferty z naszego rankingu to kredyty online. Czas składania wniosku kredytowego to zaledwie kilka/kilkanaście minut.

Następnie sprawdzona zostanie nasza zdolność kredytową oraz historia kredytowa, a także (zazwyczaj) zostaniemy poproszeni o zadeklarowanie miesięcznej wysokości zarobków. Wszystko to jest podstawą do wydania wstępnej decyzji kredytowej. Jeżeli jest ona pozytywna, wystarczy podpisać przygotowaną specjalnie dla nas umowę kredytową i oczekiwać na wypłatę pieniędzy. Oczywiście trzeba zacząć od wniosku kredytowego.

Procedura kredytowa wygląda następująco:

  1. Wybieramy najbardziej korzystną dla nas ofertę kredytową.
  2. Wchodzimy na stronę internetową pożyczkodawcy.
  3. Wybieramy interesującą nas pożyczkę/kredyt i w przypadku dostępnego kalkulatora wskazujemy:
    – kwotę kredytu,
    – jego przeznaczenie,
    – ilość rat, która nas interesuje.
  4. Wskazujemy swoje dane osobowe oraz informacje o naszym zatrudnieniu i zarobkach.
  5. Czekamy na decyzję kredytową.
  6. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej umawiamy się na podpisanie umowy kredytowej (zazwyczaj do wyboru są dwie opcje: podpis online albo w oddziale banku).
  7. Kredyt zostaje uruchomiony.
  8. Nasze pieniądze są wypłacone na nasze konto bankowe.

W przypadku kredytu samochodowego, często Klienci decydują się (lub są przez podmiot udzielający kredytu zobowiązani do tego) na zabezpieczenie kredytu samochodowego, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi – niewielkimi – opłatami.

Korzyści z kredytu na samochód używany

Główną korzyścią płynącą z wzięcia kredytu na samochód używany jest możliwość zakupu pojazdu w każdej chwili, kiedy mamy taką potrzebę. Nie musimy czekać na to, aż zaoszczędzimy potrzebną na ten cel kwotę. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy liczy się czas, np.: potrzebujemy samochodu do dojeżdżania do pracy, a nasz poprzedni wskutek wypadku trafił do kasacji. W sytuacji, kiedy utrata możliwości dojechania do pracy wiązałaby się z utratą samej pracy, kredyt na samochód używany może uratować nas przed straceniem źródła dochodów. Klienci jednak często stawiają sobie pytanie “kto jest właścicielem kredytowanego pojazdu, właścicielem pojazdu, który kupiłem na kredyt?” – bank czy Klient. Zależy to od kredytu – w niektórych ofertach naprawdę jedynym właścicielem często stajemy się dopiero w momencie spłaty ostatniej raty.

Łatwiej kupić samochód na kredyt niż oszczędzać na zakup samochodu?

Korzyść z kredytu na samochód używany odczują także osoby, które nie potrafią oszczędzać. Jeżeli odkładamy kwotę na zakup samochodu już od kilku lat i nie jesteśmy w stanie jej uzbierać, to najprawdopodobniej potrzebujemy silniejszej motywacji do odkładania konkretnej ilości pieniędzy.

Taką motywacją może być właśnie zobowiązanie kredytowe, przy którym kwotę na upragniony samochód nie tyle możemy, co musimy odkładać. Przy okazji możemy już cieszyć się tym, na co odkładamy. Kredyt na samochód używany będzie zatem dobrym wyborem dla wszystkich osób, które bez namacalnie widocznego celu nie potrafią odpowiednio zarządzać swoim budżetem lub są po prostu niecierpliwe. W przypadku kredytu samochodowego cały proces i korzyść nie różni się praktycznie niczym od kredytu gotówkowego.

Kredyt na samochód używany – na czym polega?

Kredyt na używany samochód jest produktem finansowym, którego celem jest sfinalizowanie kupna auta używanego lub pojazdu innego typu. Najczęściej kredyt służy zapłacie za używane auto osobowe, jednak zdarza się, że uzyskane środki przeznaczane są np. na zakup motocykla.

Kredyt na samochód to z reguły kredyt celowy

Jest to kredyt celowy, który widnieje w ofercie wielu banków komercyjnych lub samochodowych. W ramach kredytu następuje sfinalizowanie zakupu wybranego pojazdu. Co ważne, osobom kupująca nie musi być osoba fizyczna. Z takiego kredytu korzystają także dealerzy czy właściciele komisów samochodowych.

W związku z tym, że jest to kredyt celowy, to przyznane środki muszą być bezwzględnie wykorzystane na zakup używanego pojazdu. Warto jednak wiedzieć, że najczęściej do złożenia wniosku nie jest konieczne podanie numeru VIN wymarzonego auta. Kredytodawcy przewidują możliwość, w której Klient podaje numeru dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt na samochód używany?

Warunki, na jakich udzielany jest kredyt na używane auto, mogą być różne. Wiele zależeć będzie bowiem od tego, na ofertę którego banku się zdecydujemy. Niektóre oferty zakładają także sfinalizowanie takich używanych pojazdów jak motocykle, koparki czy nawet przyczepy. W przypadku kredytu celowego należy dowiedzieć się co można sfinansować kredytem.

Osoba, która jest zainteresowana wzięciem kredytu, musi mieć przede wszystkim odpowiednią zdolność kredytową. Oznacza to, że kredytodawca będzie oceniał, czy wysokość dochodów Klienta jest wystarczająca do spłaty zobowiązania finansowego. Innym ważnym warunkiem jest wiek kupowanego pojazdu. Najlepiej, jeśli nie ma on więcej niż 7 lat. W przypadku starszych aut przeważnie występuje odmowa udzielenia finansowania.

Co ciekawe, kredyt na samochód, podobnie jak kredyt hipoteczny, wymaga również wkładu własnego. W zależności od wieku wymarzonego pojazdu, może występować konieczność wpłaty własnej w wysokości aż 30% wartości zakupu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie jest to wymóg każdego kredytodawcy. Wiele banków, szczególnie banków samochodowych, rezygnuje z konieczności posiadania wkładu własnego.

Jakie są koszty kredytu samochodowego na samochód używany?

Na stronach internetowych banków i firm pożyczkowych można skorzystać z kalkulatora kredytów samochodowych, który pozwala obliczyć wysokość kosztów związanych z pobraniem kredytu na samochód używany. Aby dokonać obliczeń, potrzebujemy takich danych jak:

  • kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu),
  • wiek pojazdu,
  • okres trwania kredytu,
  • typ pojazdu.

Przy kredycie samochodowym na koszty kredytu składać się będzie oprocentowanie, odsetki czy opłata przygotowawcza. Najistotniejsza jest jednak wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, w skrócie RRSO. Wysokość RRSO uwzględnia bowiem wysokość wszystkich kosztów związanych z kredytem. A zatem im niższe RRSO, tym tańszy będzie nasz kredyt.

Jednym z dodatkowym kosztów jest np. ubezpieczenie lub prowizja za udzielenia kredytu. Czasami kredytodawcy oferują promocję, dzięki której wysokość prowizji może wynosić 0%. To z pewnością korzysta oferta. Poza promocją prowizja wynosi przeważnie około 5%.

Podsumowanie – najważniejsze informacje

1. Na rynku dostępnych jest wiele ofert kredytów na samochód używany.
2. Dzięki kredytom na samochód używany możemy kupić dowolny samochód, który mieści się w naszym budżecie.
3. Za pieniądze z kredytu na samochód używany możemy kupić także akcesoria samochodowe.
4. Do wzięcia kredytu na samochód używany będzie nam potrzebny nasz dowód osobisty.
5. Kredytodawca będzie zainteresowany tym, czy uzyskujemy dochody, które pozwolą nam spłacić zaciągany kredyt.
6. Potwierdzeniem naszych regularnych wpływów może być wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy.
7. Kredytodawcy przy kredytach na samochód używany raczej nie wymagają dostarczenia zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu.
8. Wszystkie oferty z naszego rankingu to typowe kredyty przez Internet.
9. Kredytodawca wysyła pieniądze z kredytu nawet w ciągu 15 minut po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej.
10. Wnioskowanie o kredyty na samochód używany jest bardzo proste i w formule online zajmuje zaledwie 10-15 minut.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czas oczekiwania na wypłatę środków jest taki sam, jak w przypadku innych kredytów. Zazwyczaj środki przychodzą w ciągu kilku dni roboczych od ostatecznego podpisania umowy kredytowej (najczęściej już na drugi dzień).

Nie. Fakt posiadania prawa jazdy nie jest sprawdzany przez żadnego pożyczkodawcę.

Nie jest możliwe wzięcie kredytu na kogoś, ale nie ma przeszkód, by wziąć kredyt na samochód używany w sytuacji, w której sami nie będziemy się nim poruszać. Dla banku nie ma to znaczenia, czy samochód, który kupimy za pieniądze uzyskane z kredytu, będzie w rzeczywistości służył nam, czy naszemu dziecku/partnerowi/innej osobie.

Nie, decyzję o wyborze konkretnego samochodu możemy podjąć już po uzyskaniu pieniędzy z kredytu.

Tak, pieniądze nie muszą być w całości przeznaczone na zakup samochodu. Pozostałą kwotę możemy przeznaczyć na rzeczy związane z tym zakupem, w tym na opony lub specyfiki do mycia karoserii.

Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Przykład reprezentatywny z dnia 14.03.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 8%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,35%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 101,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 100,63 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 117 811,93 zł w tym odsetki: 33 811,93 zł.

2) Ratka

3) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

4) Santander Consumer Bank

Wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 16.05.2023 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 30 000 zł; stała stopa oprocentowania kredytu: 17,49%, całkowity koszt kredytu 23 592,62 zł obejmuje: prowizję: 1 774,56 zł, odsetki: 18 030,36 zł, ubezpieczenie 3 776,71 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 28,98%, czas obowiązywania umowy: 60 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 53 592,62 zł; wysokość 59 miesięcznych równych rat 905,20 zł ostatnia rata w wysokości 905,22 zł.

5) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 25,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 28 190,60 zł, całkowita kwota do zapłaty 54 266,54 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 26 075,94 zł (w tym: prowizja 5 091,22 zł, odsetki 20 984,72 zł), 75 miesięcznych równych rat po 713,30 zł, ostatnia rata wyrównująca 769,04 zł. Kalkulacja na dzień 21.06.2023 r.

Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 2 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 6 do 60 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 41,97%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 618,54 zł, całkowita kwota do zapłaty 12 967,19 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 5 348,65 zł (w tym: prowizja 2 322,89 zł, odsetki 3 025,76 zł), 38 miesięcznych równych rat po 332,29 zł, ostatnia rata wyrównująca 340,17 zł. Kalkulacja na dzień 21.06.2023 r.

6) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej wynosi 12,57%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 32 600 zł; całkowita kwota do zapłaty: 44 776,34 zł; oprocentowanie stałe: 11,9%; całkowity koszt pożyczki: 12 176,34 zł, w tymprowizja: 0 zł (0%), odsetki: 12 176,34 zł; 67 miesięcznych rat, w tym 66 równych rat w wysokości 668,31 zł, ostatnia rata: 667,88 zł.Kalkulacja została dokonana na 1.03.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

7) VeloBank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 26,60%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 74 849 zł, oprocentowanie zmienne 13,74%, całkowity koszt kredytu 39 849 zł (w tym: prowizja 4205,99 zł, odsetki 28063,81 zł, koszt ubezpieczenia 7579,20 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 841 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 18.12.2022r. na reprezentatywnym przykładzie.

8) SKOK Chmielewskiego

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

9) Banki Regionalne

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

10) BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) na podstawie przykładu reprezentatywnego kredytu gotówkowego na 22.05.2023 r. wynosi 11,55%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 48 370 zł, całkowita kwota do zapłaty 70 124, 61 zł, oprocentowanie stałe 10,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 21 754, 61 zł (prowizja 0 zł; odsetki 21 754, 61 zł ) 86 miesięcznych rat (85 po 815, 41 zł i jedna 814, 76 zł).

11) Weź to na firmę

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

12) Bank Pekao

RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 12,53% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 15 749 zł, pożyczka zaciągnięta na 35 miesięcy, oprocentowanie zmienne 11,89% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 2 965,42 zł (w tym: odsetki 2 965,42 zł), całkowita kwota do zapłaty 18 714,42 zł, płatna w 34 ratach miesięcznych po 534,70 zł, 35 rata wyrównująca 534,62 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 15 749 zł.Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 17.05.2023 r.

13) Gotowkovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

14) Wonga

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 60,18%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3474,85 zł, oprocentowanie zmienne 20,5%, całkowity koszt kredytu 1474,85 zł (w tym: kredytowana prowizja 700,00 zł, odsetki 774,85 zł), 29 miesięcznych równych rat w kwocie 115,77 zł i ostatnia rata w wysokości 117,52 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

15) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,14%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 26 600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 42 570,36 zł oprocentowanie zmienne 12,74% całkowity koszt kredytu 15 970,36 zł (w tym: prowizja 3 883,61 zł, odsetki 12 086,75 zł), 65 miesięcznych rat równych po 644,79 zł i ostatnia rata: 659,01 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.07.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

16) SuperGrosz

Pożyczka „Super promocja”

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 38,52% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 201,93 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 2 567,56 zł, w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 2 567,56 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 067,56 zł (stan na dzień 10.08.2023).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 52,69% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 201,93 zł rata, rata 35. w kwocie 1 961,37 zł, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 4 326,99 zł, w tym: prowizja 1 759,43 zł, odsetki 2 567,56 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 826,99 zł (stan na dzień 10.08.2023).

Produkt Pożyczka „Standard”

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 59,65% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 32 miesięcy, spłata w 32 ratach miesięcznych po 250,98 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 531,29 zł, w tym: prowizja 1 647,54 zł, odsetki 1 883,75 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 031,29 zł (stan na dzień 10.08.2023).

17) Aasa

Aasa Standard – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,00%. Rata miesięczna od 282,70 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4301,31 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2027,01 zł, prowizja 2274,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10001,31 zł. Stan na dzień 18.07.2023 r.

Aasa z Pakietem Gold – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 47,99%. Rata miesięczna od 376,93 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5735,10 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2702,70 zł, prowizja 3032,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13335,10 zł. Stan na dzień 18.07.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200 zł.

Aasa z Pakietem Premium – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 47,99%. Rata miesięczna od 371,97 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5659,63 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2667,13 zł, prowizja 2992,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13159,63 zł. Stan na dzień 18.07.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200 zł.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro Terenowe ZUS w Janowie Lubelskim

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Biura Terenowego w Janowie Lubelskim: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank ostrzega przed fałszywymi e-mailami

Alior Bank ostrzega Klientów przed kolejnym atakiem cyberprzestępców. Hakerzy podszywając się pod bank wysyłają wiadomości e-mail z zainfekowanym załącznikiem. Bank informuje, że nie jest autorem tego typu wiadomości i zaleca szczególną ostrożność podczas ich otwierania.

author
Patryk Byczek
29 listopada 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank w Ropczycach

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy oddziały i placówki w Ropczycach – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Promocja: „3,2% bez limitów na Lokacie Wielki Procent” w Idea Banku

Idea Bank wystartował z kolejną promocją związaną z lokatami oszczędnościowymi. Tym razem za założenie promocyjnej Lokaty Wielki Procent, Klienci otrzymają oprocentowanie wynoszące 3,2% w skali roku. Promocja skierowana jest zarówno do obecnych, jak i nowych Klientów banku.

author
Patryk Byczek
14 listopada 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Połczynie-Zdroju

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Połczynie-Zdroju – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
07 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Listopadowa oferta obligacji Skarbu Państwa

Po kolejnym niebagatelnym sukcesie sprzedaży obligacji oszczędnościowych emitowanych we wrześniu przez Skarb Państwa, ale jeszcze przed wynikami sprzedaży październikowej, Ministerstwo Finansów postanowiło zaprezentować ofertę kolejnej serii obligacji. Listopadowa oferta obligacji skarbowych będzie oprocentowana tak, jak październikowa.

author
Alicja Hirsekorn
29 października 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj