Plus Bank sesje przychodzące i wychodzące

Plus Bank sesje przychodzące i wychodzące

author
Dominika Byczek
11 stycznia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Chcesz sprawdzić, kiedy dokładnie pieniądze mają szansę wpłynąć na rachunki w Plus Banku? A może chcesz dowiedzieć się, o której godzinie są one wysyłane? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Plus Banku.

Sesja przychodząca określa godzinę, od której pieniądze powinny wpłynąć na konto w Plus Banku.

Sesja wychodząca określa godzinę, w której pieniądze są wysyłane z kont w Plus Banku.

Plus Bank - sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Sesje przychodzące:

 • 11:00-12:00 – I sesje przychodząca Elixir
 • 14:30-15:30 – II sesje przychodząca Elixir
 • 17:00-18:00 – III sesje przychodząca Elixir

Sesje wychodzące:

 • 11:30 – I sesje wychodząca Elixir
 • 14:00 – II sesje wychodząca Elixir
 • 17:00 – III sesje wychodząca Elixir

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych.

Chcesz wiedzieć, o której dokładnie otrzymasz przelew na konto w Plus Banku? Sprawdź nasz kalkulator sesji przelewów, w którym znajdziesz sesje przychodzące i wychodzące dla każdego banku.

Przelewy Plus Bank - maj 2024

Maj w tym roku jest miesiącem, w którym wypada kilka świąt dających dni wolne od pracy (1 maja, 3 maja i 30 maja). Oznacza to, że w ciągu całego miesiąca, poza tymi dniami, wpływ na realizację sesji Elixir mają wyłącznie weekendy (soboty i niedziele). W maju ważnymi dniami, o których warto pamiętać są także Dzień Flagi oraz Dzień Matki – te jednak nie są wolne. Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na maj.

1 maja (Święto Pracy) – przelewy nie są realizowane
2 maja – przelewy realizowane są normalnie
3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja) – przelewy nie są realizowane
4-5 maja (weekend) – przelewy nie są realizowane
6-10 maja – przelewy realizowane są normalnie
11-12 maja– przelewy nie są realizowane
13-17 maja – przelewy realizowane są normalnie
18-19 maja– przelewy nie są realizowane
20-24 maja – przelewy realizowane są normalnie
25-26 maja– przelewy nie są realizowane
27-29 maja – przelewy realizowane są normalnie
30 maja (Boże Ciało)– przelewy nie są realizowane
31 maja – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Plus Banku oraz przelewy natychmiastowe. Należy pamiętać, że czas przelewu środków pochodzących, np. z pożyczki na raty, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto. 

Spis treści:

 1. Plus Bank - sesje przychodzące i wychodzące przelewów
 2. Przelewy Plus Bank - maj 2024
 3. Elixir Plus Bank
 4. Godziny księgowania w Plus Banku - od czego zależą?
 5. Przelewy natychmiastowe w Plus Banku
 6. Ile kosztuje przelew w Plus Banku?
 7. Plus Bank przelewy - Wasze opinie
Zwiń spis treści

Elixir Plus Bank

Elektroniczny system rozliczeń międzynarodowych, czyli system Elixir, używany jest do realizacji przelewów, poleceń zapłaty oraz czeków. System został wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w 1994 roku. Plus Bank jest aktywnym członkiem rozwiązania.

Aby transakcje obejmował system Elixir, muszą spełniać następujące warunki:

– bank odbiorcy oraz nadawcy musza obsługiwać przelewy Elixir,
– walutą transakcji jest polska złotówka,
– kwota transakcji nie przekracza 1 000 000 złotych.

Przelew realizowany z konta na konto w Plus Banku odbywa się w oparciu o przelew wewnętrzny, co pozwala “przepłynąć” pieniądzom na rachunek odbiorcy niemalże natychmiastowo. Takie operacje nie odbywają się przez system Elixir.

Przelew do Plus Banku – jakich danych potrzebujemy?

Jeżeli wykonujemy przelew do odbiorcy posiadającego konto w Plus Banku, będziemy potrzebowali kilku ważnych danych:

1) nazwa odbiorcy – zazwyczaj imię i nazwisko lub nazwa odbiorcy (np.: nazwa firmy),

2) numer konta bankowego – numer konta, na które bank prześle nasze pieniądze (warto przypilnować, żeby poprawnie wprowadzić każdą cyfrę tego numeru),

3) kwota przelewu – określa, ile dokładnie pieniędzy zostanie przesłanych do wskazanego przez nas odbiorcy przelewu,

4) tytuł przelewu – nadawany według uznania, ale warto zadbać o to, by wskazywał chociaż na rodzaj przelewu.

Sprawdź także inne narzędzia: 

Jaki to bank? – rozpoznawanie banku po numerze konta

Kwota słownie – automatyczna zamiana liczb na wyrazy

Godziny księgowania w Plus Banku - od czego zależą?

Godziny księgowania przelewu zależą głównie od tego, na jakie sesje Elixir przelew ten trafi. Sesji, przez które musi przejść każdy przelew, jest aż trzy – pierwsza w banku nadawcy, druga w Krajowej Izbie Rozliczeniowej, a trzecia w banku odbiorcy.

Na godzinę zaksięgowania przelewu tak nie mamy bezpośredniego wpływu, cały system jest w pełni zautomatyzowany. Od momentu wysłania przelewu nic nie możemy już zrobić. Przelew wysyłany jest od nadawcy do odbiorcy bez ich udziału.

Jeżeli chcemy, aby pieniądze jak najszybciej dotarły do odbiorcy, możemy zrobić tylko dwie rzeczy – albo jak najwcześniej wysłać przelew, albo całkowicie ominąć godziny księgowania poprzez wysłanie przelewu systemem Express Elixir (przelewy natychmiastowe).

 

Plus Bank przelewy - pytania i odpowiedzi

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00 – 12:00

II sesja Elixir: 14:30 – 15:30

III sesja Elixir: 17:00 – 18:00 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach, ponieważ interesują nas sesje przychodzące.

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:30

II sesja Elixir: 14:00

III sesja Elixir: 17:00

Plus Bank realizuje sesje przelewów Elixir wyłącznie od poniedziałku do piątku.

Przelewy Elixir nie docierają do odbiorców w soboty i niedziele. Wyjątkiem są przelewy między rachunkami w Plus Banku oraz przelewy Express Elixir.

Przelewy w systemie Elixir są realizowane do kwoty wynoszącej milion złotych. Jeżeli chcemy zrobić przelew powyżej tej kwoty, konieczne będzie wykorzystanie przelewu SORBNET.

Przelewy SORBNET księguje się wyłącznie w dni robocze. Jeżeli przelew zlecono do godziny 15:00 – dotrze on w ciągu kilku minut.

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET są przyjmowane w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Jeżeli dyspozycję złożymy w tych godzinach – pieniądze są przelane tego samego dnia. Po tej godzinie zlecone przelewy będą realizowane w kolejnym dniu roboczym.

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Sesje systemu Elixir między bankami są realizowane przez Narodowy Bank Polski trzy razy dziennie:

od 9:30 do 11:00
od 13:30 do 15:00
od 16:00 do 17:30.

Każdy bank ma jednak swoje własne godziny sesje księgowań. W przypadku Plus Banku, sesje wchodzące są realizowane o godzinie: 11:00-12:00, 14:30-15:30, 17:00-18:00, a sesje wychodzące o godzinie: 11:30, 14:00, 17:00. Jeżeli czekamy na przelew, interesują nas sesje przychodzące.

Przelewy natychmiastowe w Plus Banku

Plus Bank nie umożliwia dokonywania przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Plus Bank to sieciowy bank istniejący w Polsce już od 1991 roku. Bank ten współpracuje z Polkomtelem oraz Cyfrowym Polsatem – partnerzy dbają o rozwój i wdrażanie nowoczesnych technologii. Oferta Plus Banku kierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Misją banku jest prowadzenie bankowości w sposób maksymalnie bezpieczny i nowoczesny oraz budowanie długotrwałych relacji z Klientami.

Ile kosztuje przelew w Plus Banku?

Klienci Plus Banku mają możliwość realizowania przelewów przez Internet na inny rachunek w Plus Banku zupełnie za darmo. W przypadku, gdy zlecają przelew na inne konto w Plus Banku za pomocą Centrum Obsługi Klienta, opłata może wynieść 2 zł lub 6 zł z Konta Oszczędnościowego GROSIK.

Natomiast w przypadku przelewów online na rachunek w innych bankach wysokość opłat może różnić się w zależności od posiadanego konta. Nic nie zapłacą posiadacze konta EFEKT oraz Plus, z kolei posiadacze konta LIDER oraz START za każdy przelew będą musieli zapłacić 50 gr. W przypadku konta oszczędnościowego GROSIK opłata za przelew online do innego banku wynosi aż 10 zł.

Plus Bank przelewy - Wasze opinie

Chcesz podzielić się swoją opinią na temat przelewów w Plus Banku? Możesz to zrobić dodając poniżej komentarz. Przelew nie dotarł na konto w Plus Banku? Podziel się swoją historią.


źródło:

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Kinga
Kinga
2021-11-17 14:58:12

Nie polecam przelew expresowy idzie godzinę albo i dłużej

Ania N
Ania N
2019-06-13 14:03:35

Nie polecam tego banku. Dokonałam wpłaty do wplatomatu i czekam drugi dzień

Piotr siedlich
Piotr siedlich
2019-06-10 14:30:24

Piotr siedlich jeszcze niemam przelewu potwierdzenia

Niezadowolony klient
Niezadowolony klient
2019-04-13 18:28:01

Zlikwidowali punkt stacjonarny w Zgorzelcu. Teraz żeby wpłacić pieniądze na konto trzeba korzystać z jednego wpłatomatu od euronetu. Na zaksięgowanie pieniędzy czeka się nawet 3dni a według euronetu max w 30minut pieniądze są w banku.

Gregor Ivan
Gregor Ivan
2018-12-31 18:20:31

Czekam na przelew od godziny 9 rano i jeszcze nie doszedł masakra co za nie ogarnięty bank nie polecam nikomu kto dużo robi transakcji i dużo odbiera przelewów bo będzie czekał do usranej śmierci masakra zróbcie coś z tym bankiem

Podobne artykuły

Profi Credit w Kraśniku

Szukasz firmy udzielającej pożyczek pozabankowych? Profi Credit jest firmą, która może pomóc Ci w Twoich problemach finansowych. Poniżej udostępniamy dane na temat placówki w Kraśniku.

author
Dominika Byczek
09 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Profi Credit w Tychach

Drugą największą firmą pożyczkową w Polsce jest Profi Credit. Instytucja udziela pożyczek pozabankowych, które Klienci mogą wykorzystać na dowolny cel. Wszelkie kroki pożyczkowe można przejść przez Internet. Sprawdź informacje na temat placówki w Tychach.

author
Dominika Byczek
16 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Instytucje pożyczkowe – co to jest?

Na czym opiera się działalność instytucji pożyczkowych? Kto kontroluje funkcjonowanie tego typu podmiotów? Jakie produkty oferują firmy pożyczkowe działające na polskim rynku i czy koszty pożyczek pozabankowych są wyższe od ofert bankowych? Na wszystkie te pytania odpowiedź znaleźć można w naszym dzisiejszym artykule.

author
Halszka Gronek
13 lutego 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Credit Agricole w Wadowicach

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Wadowicach – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Tychach sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Tychach ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Tychy.

author
Dominika Byczek
22 października 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

SKOK Chmielewskiego Kraśnik

Kasa Chmielewskiego należy do grona największych SKOK-ów w Polsce. Instytucja posiada już ponad 200 000 członków w całym kraju. Sprawdź placówkę SKOK-u Chmielewskiego w Kraśniku – adres, numer telefonu, godziny otwarcia i mapę dojazdu.

author
Aleksandra Gościnna
21 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj