Podróże staną się łatwiejsze dzięki VISA Ready for Transit

Podróże staną się łatwiejsze dzięki VISA Ready for Transit

author
Halszka Gronek
08 listopada 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

Visa ogłosiła, że aż liczba partnerów współtworzących program Visa Ready for Transit wzrosła do setki. Dzięki działalności tychże podmiotów organizatorzy transportu publicznego zyskują dostęp do poszerzonej sieci rozwiązań technologicznych i wiedzy specjalistycznej, które mogą ułatwić podróżowanie. Mowa przede wszystkim o wprowadzaniu mechanizmów do płatności zbliżeniowych. 

Jak dowiadujemy się z najnowszego komunikatu prasowego marki VISA, globalnego dostawcy kart płatniczych, spółka podpisała umowy z aż setką zainteresowanych partnerów. Kontrakty dotyczą ogólnoświatowego programu Visa Ready for Transit poświęconego transportowi publicznemu, dzięki któremu pasażerowie będą mogli wygodniej podróżować. Celem Visa Ready for Transit jest umożliwienie dostępu do poszerzonej sieci rozwiązań technologicznych i wiedzy specjalistycznej organizatorom transport publicznego.

Współpraca Visy z świeżo zatwierdzonymi partnerami ma przynieść wiele realnych korzyści – przykładowo może ułatwić podróżnym dokonywanie szybkich płatności zbliżeniowych w bramkach metra i w pojazdach transportu miejskiego. Tego typu transakcje, dokonywane za pomocą karty czy smartfona, pozwalają podróżnym oszczędzić cenny czas. Użytkownicy transportu nie muszą zaprzątać sobie głowy koniecznością zakupu biletu papierowego, używaniem karty miejskiej czy staniem w kolejce do ponownego zasilenia biletu wieloprzejazdowego.

"

Cieszymy się z coraz większej popularności programu Visa Ready for Transit, ponieważ ma on zasadnicze znaczenie w przyśpieszeniu wdrożenia płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym. W ramach programu udostępniamy organizatorom transportu publicznego sprawdzone przez Visa rozwiązania, jednocześnie pomagając naszym partnerom w uzyskaniu maksymalnej stopy zwrotu z inwestycji

– wyjaśnia Nick Mackie, Global Head of Urban Mobility, Visa.

Realne zmiany dzięki wsparciu Visa

Realizacja programu Visa Ready for Transit przyniosła namacalne korzyści podróżującym konsumentom. Tylko w ubiegłym roku Visa pomogła uruchomić sześćdziesiąt nowych projektów dla transportu publicznego, a te prowadzone obecnie spotykają się z pozytywną reakcją pasażerów. Spostrzeżenie to zdają się potwierdzać liczby: w ujęciu rok do roku odnotowano 40-procentowy wzrost liczby płatności zbliżeniowych dokonywanych w ramach przemieszczania się transportem miejskim.

Obecnie w programie Visa Ready for Transit bierze udział 15 partnerów technologicznych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej. Oznacza to, że być może już niedługo także w Polsce skorzystamy z pierwszych rozwiązań wdrożonych w ramach programu Visa Ready for Transit. Zresztą współpraca Polski z Visa ma szereg innych, niekoniecznie oczywistych plusów. Przykładowo organizatorzy transportu publicznego korzystający z programu pozyskują cenną wiedzą specjalistyczną, która może ułatwić proces testowania i implementacji nowych usług.

"

Pasażerowie korzystający z transportu publicznego chwalą sobie szybkość, bezpieczeństwo  i wygodę płacenia za przejazd w sposób zbliżeniowy i organizatorzy transportu publicznego to dostrzegają. Poprzez realizowanie 180 projektów w tym obszarze Visa dąży do podniesienia jakości doświadczenia podróży i pomaga coraz sprawniej poruszać się po miastach

– powiedział Nick Mackie z Visa.

Program zwiększa odsetek płatności zbliżeniowych

Visa ready for Transit ma jeden podstawowy cel: ułatwić podróżnym dokonywanie szybkich płatności zbliżeniowych w bramkach metra i w pojazdach transportu miejskiego. Jak twierdzą twórcy programu, w rzeczy samej, dzięki rozwiązaniom wdrażanym przy współpracy z partnerami programu, konsumenci na całym świecie coraz powszechniej uznają płatności zbliżeniowe za preferowany sposób zapłaty. 

Według danych zebranych przez Narodowy Bank Polski, w naszym kraju już ponad 86% płatności bezgotówkowych kartami jest dokonywanych zbliżeniowo. Co więcej, na koniec czerwca bieżącego roki Polacy posiadali przeszło 36 mln kart zbliżeniowych, a ich liczba wciąż wzrasta. Zresztą nie tylko w Polsce zauważono zwiększone zainteresowanie płatnościami zbliżeniowymi. Podobna tendencja wystąpiła m.in. w Edynburgu. Jak przyznał Stevie Chambers, Commercial Projects Manager (Lothian):

"

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni reakcją pasażerów od momentu wprowadzenia płatności zbliżeniowych we wszystkich autobusach miejskich, których jest ponad 600. W dwa miesiące od uruchomienia tej usługi odnotowaliśmy dwa miliony transakcji zbliżeniowych […] Największą korzyścią dla naszych klientów jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej metody zakupu i wydawania biletów […] system wybiera dla podróżnego najkorzystniejszy cenowo wariant biletu.

Eksperci rynku finansowego nie tylko pozytywnie oceniają wpływ programu Visy na liczbę dokonywanych transakcji bezgotówkowych, lecz także są zdania, że w przyszłości zainteresowanie nowoczesnymi metodami płatności – również w przypadku komunikacji miejskiej – znacząco wzrośnie w wyniku przemian cywilizacyjnych i kulturowych. Ponadto James Bain pełniący funkcję Global Director Transport w Worldline uważa, iż wkrótce wzrastać zacznie również liczba osób korzystających z transportu zbiorowego. Stanie się tak, bowiem zwiększy się waga czasu, a zainteresowanie młodych pokoleń ochroną klimatu będzie czymś naturalnym.


Źródła:
https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2940507.html

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Kłecku

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Kłecku– godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
22 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

mFundacja rozstrzygnęła 8. edycję mPotęgi

mBank poinformował w komunikacie prasowym o rozstrzygnięciu ósmej edycji konkursu matematycznego mPotęga, w związku z czym bank przekaże blisko 1 000 000 złotych na wsparcie zajęć matematycznych. Sprawdzamy szczegóły.      

author
Patryk Byczek
24 czerwca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Coraz więcej zadłużonych biur podróży

Z informacji przygotowanych przez BIG InfoMonitor wynika, że podróżujemy coraz chętniej. Jednak mimo dużego zainteresowania ofertami biur podróży, liczba firm z problemami w tej branży wzrosła o 18%.

author
Aneta Jankowska
11 września 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Profi Credit w Bielsku-Białej

Jedną z największych firm pożyczkowych w Polsce jest Profi Credit. Firma oferuje maksymalnie 25 000 złotych pożyczki, którą można podjąć przez Internet. Sprawdź informacje dotyczące placówki w Bielsku-Białej.

author
Dominika Byczek
14 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Jak działają karty biometryczne?

Karty biometryczne mają szansę zrewolucjonizować płatności zbliżeniowe. Być może już wkrótce będziemy mogli potwierdzać transakcję nie kodem PIN, a własnym odciskiem palca. Na czym będzie polegało działanie kart biometrycznych? Póki co rozwiązanie tej możliwości testuje Bank Pocztowy.

author
Dominika Byczek
17 maja 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bezpieczne pożyczanie – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz gotówki na niecierpiące zwłoki wydatki? Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę, sprawdź, jak bezpiecznie pożyczać, by nie wplątać się w niekorzystne zobowiązanie na długie lata.

author
Halszka Gronek
14 września 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj