Polacy coraz chętniej kupują w oddziałach pocztowych
Klienci Poczty Polskiej wydali w ubiegłym roku około 425 000 złotych kupując w placówkach instytucji produkty poboczne. Aż 25% przychodu z działalności handlowej w roku 2019 odnotowano za sprzedaż książek i prasy.
Poczta Polska odnotowuje stały wzrost sprzedaży pobocznych produktów handlowych, których głównym celem jest poprawa rentowności sieci placówek instytucji. Oferta jest stale rozwijana w związku z tym, że Polacy wysyłają coraz mniej listów. Poczta Polska wciąż rozwija inne obszary biznesowe, aby obywatele mieli zapewniony dostęp do usług komunikacyjnych.
Klienci poczty Polskiej coraz częściej kupują artykuły prezentowe, okolicznościowe, czy sezonowe. W roku ubiegłym Polacy w sieci placówek Poczty Polskiej najchętniej kupowali:
– książki,
– książeczki dla dzieci,
– długopisy,
– portfele,
– baterie,
– słodycze.
Najchętniej kupowane produkty
Poczta Polska coraz większą uwagę skupia na ofercie wydawniczej. W roku 2019 sama sprzedaż książek i prasy stanowiła aż jedną czwartą przychodów z działalności handlowej instytucji. Najpopularniejszych produktem sprzedażowym na przełomie listopada i grudnia 2019 roku (oraz w ciągu całego ubiegłego roku) była książka polskiej noblistki Olgi Tokarczuk pod tytułem „Bieguni”. W okresie przedświątecznej w placówkach Poczty Polskiej sprzedano prawie 50 000 sztuk tej pozycji.
Ponadto Klienci bardzo chętnie kupują książki o zdrowiu: „Jak czytać wyniki badań” i „Leki prosto z natury”. Bardzo często sprzedawane są również repetytoria dla ósmoklasistów. Do grupy najchętniej kupowanych książek można śmiało zaliczyć także serię „Rozmówki na każdy wyjazd” oraz przewodnik „Polska. Wyjątkowe weekendy i wakacje”.
„W naszych placówkach klienci mogą skorzystać z bogatej oferty usług pocztowych i finansowych, a przy okazji kupić książkę, grę planszową, zabawkę lub upominek. Sprzedaż wydawnictw jest szczególnie ważna dla mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, gdzie nie ma wielu księgarń.” – mówiła cytowana w komunikacie Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.
Aktualna oferta Poczty Polskiej
Na tę chwilę Poczta Polska proponuje swoim Klientom ofertę związaną z Dniem Babci i Dziadka. W placówkach można kupić książki skierowane w stronę seniorów, takie jak: „Tablet dla seniorów” czy „Smartfon dla seniora”. Wraz z początkiem lutego do placówek trafi oferta Walentynkowa.
W dalszym ciągu jednak w placówce stale dostępne są artykuły pocztowej:
– koperty,
– opakowania kartonowe,
– zestawy opakowaniowe,
– taśmy,
– kartki pocztowe,
– widokówki,
– karnety okolicznościowe.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Pożyczki na czek GIRO – do 25 000 złotych
Poczta Polska
Poczta Polska jest od 2009 roku jednoosobową spółką Skarbu Państwa, świadcząca różne usługi. W placówkach odbierzemy i nadamy przesyłki pocztowe, podejmiemy i odbierzemy pożyczki na czek GIRO, założymy konto bankowe, skorzystamy z ubezpieczenia. Poczta Polska, można powiedzieć, jest obecnie instytucją wielobranżową. Aktualnie w Polsce funkcjonuje blisko 7500 placówek i połączonych z PP punktów. Według statystyk, z usług PP korzysta ponad 90% Polaków.
Bank Pocztowy
Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:
– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.
Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.
źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/480741/poczta-polska-klienci-kupuja-w-placowkach-coraz-wiecej-artykulow
Dodaj komentarz