Policyjna akcja „Telefony”

Policyjna akcja „Telefony”

author
19 września 2018
Polska Policja ruszyła z kolejną akcją, która ma na celu zniwelować niebezpieczeństwo na polskich drogach, jakie niosą za sobą kierowcy używający telefonu komórkowego podczas jazdy. 

W akcji „Telefony” udział wezmą funkcjonariusze wyposażeni w lornetki, którzy z daleka będą wypatrywali kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Kierowcom używającym urządzeń podczas prowadzenia samochodu grożą mandaty.

Niebezpieczeństwo na drogach

Kierowcy używający telefonu podczas prowadzenia pojazdu zachowują się bardzo dziwnie. Sytuację można porównać z prowadzeniem pod wpływem alkoholu. Zjeżdzanie na przeciwległy pas, bezpodstawne hamowanie, czy przyspieszanie. To można zauważyć, kiedy kierowcy bardziej zajmują się obsługiwaniem urządzenia, aniżeli bezpiecznym prowadzeniem samochodu. To ogromne niebezpieczeńtwo nie tylko dla samych kierujących, lecz co gorsza – dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kara

Kierowcy, którzy dopuszczą się używania telefonu podczas jazdy, muszą liczyć się z karą. Korzystanie z telefonu trzymając go w ręku, za kółkiem, jest zakazane, a złamanie tego przepisu grozi mandatem w wysokości 200 złotych oraz 5 punktami karnymi

Należy wziąć przede wszystkim pod uwagę, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze. Nawet kilkusekundowe spuszczenie wzroku z jezdni, w celu napisania wiadomości SMS, obsługi GPS, odebrania telefonu, czy nawet przełączenia muzyki, może kosztować więcej niż mandat – mowa o ludzkim życiu. W historii było wiele sytuacji, w których osoba powodująca wypadek używała telefonu komórkowego. Te i inne przypadki mają zostać wykluczonew właśnie podczas akcji „Telefony”.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rekordowa liczba zastrzeżonych dokumentów
Bez kategorii
author
29 stycznia 2019

Rekordowa liczba zastrzeżonych dokumentów

Ranking chwilówek – listopad 2019
Bez kategorii
author
05 listopada 2019

Ranking chwilówek – listopad 2019

Katoflix – opinie
Telewizja
author
06 lutego 2021

Katoflix – opinie

PKO BP w Mirsku
Oddziały
author
19 października 2019

PKO BP w Mirsku

Coraz więcej cyberataków na firmy
Bez kategorii
author
27 czerwca 2019

Coraz więcej cyberataków na firmy