Płatności SwatchPAY!

Płatności SwatchPAY!

autor wpisu
Julia Wierciło
12 czerwca 2023

Poprzez usługę SwatchPAY! wprowadzoną przez firmę Swatch płatności zbliżeniowe stały się jeszcze prostsze i bardziej dostępne. Dzięki chipowi NFC zegarki zyskały możliwość płatności i pozwalają na bezpieczne i szybkie realizowanie transakcji. Czym dokładnie jest usługa SwatchPAY!? Sprawdźmy na czym polegają płatności realizowane za jej pomocą, a także gdzie możemy dokonywać tego typu transakcji bezgotówkowych.

Spis treści:

 1. Płatności SwatchPAY! - co to jest i na czym polega?
 2. SwatchPAY! - jak płacić za jego pomocą?
 3. Gdzie możliwe są płatności za pomocą SwatchPAY!?
 4. SwatchPAY! - czy warto korzystać z takich płatności?
 5. Pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Płatności SwatchPAY! - co to jest i na czym polega?

Usługa SwatchPAY jest jednym z nowoczesnych rozwiązań w zakresie płatności bezgotówkowych. Ten system transakcji zbliżeniowych został zaproponowany przez firmę Swatch, a od 2020 roku jest dostępny także w Polsce. Usługa SwatchPAY! jest możliwa dzięki technologii NFC – Near Field Communication, a także BLE – Bluetooth Low Energy.

Nie wszystkie zegarki firmy Swatch posiadają wbudowany chip NFC. Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście modeli z możliwością płatności bezgotówkowych. Do połączenia karty z naszym zegarkiem konieczne będzie posiadanie dedykowanego czytnika, którym jest SwatchPAY! Box. Dzięki niemu możliwe jest połączenie, które pozwoli na realizowanie płatności zbliżeniowych za pomocą zegarka. Wymagany czytnik znajdziemy w sklepach Swatch.

Szukasz najlepszych ofert kredytowych? Sprawdź:

Kredyty gotówkowe – do 200 000 zł

Kredyty konsolidacyjne – zamień wiele rat w jedną

Kredyty hipoteczne – na własne mieszkanie

SwatchPAY! - jak płacić za jego pomocą?

Aby korzystanie z usługi SwatchPAY! było możliwe należy posiadać urządzenie mobilne z systemem iOS 10 lub Android 5.0 bądź ich nowsze aktualizacje. Na urządzenie należy pobrać, a następnie zainstalować aplikację „SwatchPAY! App by wearonize”. Możemy to zrobić w App Store Apple lub w Google Play. Przy aktywacji zegarka w sklepie otrzymamy kod QR, dzięki któremu pobranie i połączenie będzie możliwe poprzez SwatchPAY! Box.

Do wykonania płatności za pomocą zegarka nie potrzebujemy baterii. Oznacza to, że w momencie jego rozładowania realizacja transakcji będzie możliwa. Urządzenie używa mocy terminala płatniczego. Dzięki temu nie musimy martwić się o poziom baterii w zegarku.

Kolejne zmiany takie jak usunięcie lub dodanie innej karty będziemy mogli wprowadzić samodzielnie poprzez aplikację. SwatchPAY! Box nie będzie już konieczny przy takich operacjach. Aby zapłacić za zakupy czy usługi wystarczy zbliżyć zegarek do czytnika kart. Transakcje do kwoty 100 zł nie wymagają kodu PIN. Po przekroczeniu limitu należy podać ustalony wcześniej kod.

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź także:

Kredyt online – do 200 000 zł online

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Pożyczki bez baz – z minimalną weryfikacją w bazach

Pożyczki online bez weryfikacji – w pełni przez Internet

Gdzie możliwe są płatności za pomocą SwatchPAY!?

Transakcje realizowane za pomocą SwatchPAY! są bardzo szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne. Brak konieczności noszenia przy sobie portfela czy smartfona jest z pewnością dużą zaletą. Umożliwia to płatności w każdym miejscu, w którym znajduje się terminal obsługujący transakcje zbliżeniowe. Wszystkie punkty stacjonarne, które wyposażone są w taki terminal mają możliwość obsługiwania płatności SwatchPAY!.

Banki wspierające płatności SwatchPAY!

 • Alior Bank,
 • BNP Paribas,
 • Credit Agricole,
 • Getin Noble,
 • mBank,
 • Nest Bank,
 • PKO BP,
 • Santander Bank Polska.

Rodzaje kart, które mogą zostać podpięte do urządzenia zależą od banku, w którym posiadamy konto. Najbardziej popularne karty takie jak Visa i Mastercard znajdują się na liście kart obsługiwanych przez SwatchPAY!. Obsługiwane są karty płatnicze dodawane do kont osobistych, firmowych, karty kredytowe i debetowe.

SwatchPAY! - czy warto korzystać z takich płatności?

W zależności od naszych oczekiwań SwatchPAY! może być atrakcyjnym rozwiązaniem. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie transakcji, ale także na wygodzie użytkowania to usługa idealna dla nas. SwatchPAY! jest naprawdę interesującą funkcją, która umożliwia wygodne płatności za zakupy lub usługi w wielu miejscach. Porównajmy plusy i minusy SwatchPAY!.

Zalety SwatchPAY!

 • bardzo szybkie transakcje,
 • płatności zbliżeniowe dostępne nawet przy rozładowanej baterii,
 • bezpieczne działanie,
 • atrakcyjna cena urządzenia,
 • jest wodoszczelny,
 • możliwość korzystania z kilku urządzeń podłączonych do tej samej karty płatniczej,
 • design.

Wady SwatchPAY!

 • nie jest smartwatchem,
 • nie jest obsługiwany przez wszystkie banki,
 • do sparowania zegarka z urządzeniem mobilnym konieczne jest użycie Swatch!Box. Znajdują się one w sklepach Swatch.

Zegarek wyposażony w funkcję SwatchPAY! jest z pewnością dużym ułatwieniem w przypadku płatności bezgotówkowych. Należy pamiętać, że nie jest to smartfon i nie posiada wielu jego funkcji. Jest to jednak bardzo duże ułatwienie w zakresie transakcji zbliżeniowych. Ten wodoszczelny zegarek ma dużo zalet, które mogą być decydujące przy jego zakupie.

Pytania i odpowiedzi

Zalety płatności SwatchPAY! obejmują bardzo szybkie transakcje, możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych nawet przy rozładowanej baterii, bezpieczne działanie, atrakcyjną cenę urządzenia, wodoszczelność, możliwość podłączenia kilku urządzeń do jednej karty płatniczej oraz atrakcyjny design.

Banki wspierające płatności SwatchPAY! to Alior Bank, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Noble, mBank, Nest Bank, PKO BP oraz Santander Bank Polska.

Aby korzystać z usługi SwatchPAY!, należy posiadać zegarek Swatch z wbudowanym chipem NFC, urządzenie mobilne z systemem iOS 10 lub Android 5.0 lub nowszym, pobrać i zainstalować aplikację “SwatchPAY! App by wearonize”, oraz połączyć zegarek z urządzeniem mobilnym za pomocą SwatchPAY! Box.

Możliwość dokonywania płatności za pomocą SwatchPAY! istnieje wszędzie tam, gdzie znajduje się terminal obsługujący transakcje zbliżeniowe. Wszystkie punkty stacjonarne wyposażone w taki terminal mają możliwość obsługiwania płatności SwatchPAY!.

Wady płatności SwatchPAY! to brak obsługi przez wszystkie banki, konieczność użycia SwatchPAY! Box do sparowania zegarka z urządzeniem mobilnym (które można znaleźć w sklepach Swatch), oraz fakt, że zegarek wyposażony w funkcję SwatchPAY! nie jest smartfonem i nie posiada wielu jego funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy „Zmień co chcesz”
Kredyty
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
26 lutego 2018

Kredyt gotówkowy „Zmień co chcesz”

Złoty Laur Klienta 2020 dla ING Lease
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 lipca 2020

Złoty Laur Klienta 2020 dla ING Lease

Kredyt hipoteczny Piaseczno
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
24 sierpnia 2017

Kredyt hipoteczny Piaseczno

6 mld na lokale dla najuboższych
Wpisy
author
Patryk Byczek
30 stycznia 2018

6 mld na lokale dla najuboższych

Karencja w spłacie kredytu
Ekonomia
author
Aneta Jankowska
25 sierpnia 2023

Karencja w spłacie kredytu

Porównaj