„Pomagaj z nami” – aktualizacja aplikacji IKO

„Pomagaj z nami” – aktualizacja aplikacji IKO

author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

Posiadacze smartfonów z systemem Android w najnowszej aplikacji mobilnej PKO BP – IKO – otrzymali możliwość wspierania fundacji charytatywnych w formie stałego zlecenia. Wszystko za sprawą jednego z inspirujących wpisów na portalu społecznościowym.

Wprowadzona opcja pozwoli na comiesięczne przelewanie stałej kwoty na wskazany przez Klienta cel, bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w transakcję.

„Pomagaj z nami” – inicjatywy PKO Fundacji

PKO przygotowało dla swoich mobilnych Klientów aż cztery inicjatywy, które Ci mogą wspierać dowolną kwotą. Są to:

Nadzieja – jest to wsparcie okazywane dorosłym wychowankom domów dziecka oraz rodzin zastępczych, dzieciom przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz niepełnosprawnym,

Edukacja – w tym sektorze można wesprzeć projekty związane z nauką, oświatą oraz alternatywnymi formami edukacji. Wsparcie sprzyja podniesieniu poziomu edukacji oraz jej dostępności dla dzieci i młodzieży na terenie całej Polski.

Zdrowie – dotyczy Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Działania w ramach tej akcji prowadzone są od 2009 roku i polegają na oddawaniu i zbieraniu krwi dla potrzebujących.

PKO Bieg charytatywny – jest bardzo ciekawą akcją, w której aktywność fizyczna przekłada się na pieniądze. Uczestnicy wydarzeń spod tego szyldu zbierają środki na leczenie osób prywatnych oraz specjalistyczny sprzęt, który ratuje zdrowie i życie. Każdy przebiegnięty kilometr lub okrążenie (na przykład na stadionie) to pieniądze przekazywane potrzebującym.


źródło grafiki: PKO BP

„Pomagaj z nami” – jak wesprzeć daną inicjatywę

Pomaganie z poziomu smartfona jest bardzo proste. Zlecenie stałe na wybrany cel można ustawić wykonując cztery czynności:

  1. Rozwijając panel boczny IKO należy przejść do sekcji Pomagaj z nami, a następnie wybrać opcję Wspieram Fundację PKO Banku Polskiego.
  2. Kolejnym krokiem jest wybranie jednej z czterech inicjatyw udostępnianych przez PKO Fundację.
  3. W tym momencie Klient tworzy zlecenie stałe. Dane danej inicjatywy aplikacja uzupełni automatycznie. Użytkownik IKO musi podać jednie kwotę przelewu oraz okres realizowania comiesięcznej transakcji. Klient może nadać nazwę własną zlecenia oraz dowolnie modyfikować jego tytuł.
  4. Ostatnim etapem jest zaakceptowanie przygotowanego zlecenia stałego klikając w przycisk OK potwierdzając operację kodem jednorazowym.

Warto wiedzieć, że Klienci mobilni mają ciągły wgląd w aktywne zlecenia stałe w ramach akcji „Pomagaj z nami”. Do tych opcji można dotrzeć na dwa sposoby:

– klikając zakładkę Moje zlecenia,
– przechodząc do sekcji Płatności i następnie Zlecenia stałe.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec ubiegłego roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych. Pod koniec trzeciego kwartału bieżącego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. Akcje spółki notowane są na GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Na nowe środki” w Getin Banku
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
20 września 2018

Promocja: „Na nowe środki” w Getin Banku

BNP Paribas oddziały w Nowogardzie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Nowogardzie

Credit Agricole w Piekarach Śląskich
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 lipca 2019

Credit Agricole w Piekarach Śląskich

Bank Spółdzielczy w Miliczu – sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 września 2019

Bank Spółdzielczy w Miliczu – sesje przychodzące i wychodzące

Nest Bank kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
04 maja 2019

Nest Bank kontakt infolinia

Alior Bank w Łowiczu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 lipca 2019

Alior Bank w Łowiczu

Porównaj