Ponad 300 tys. terminali w Programie Polska Bezgotówkowa

Ponad 300 tys. terminali w Programie Polska Bezgotówkowa

author
Patryk Byczek
26 lipca 2020

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała w komunikacie prasowym, że do Programu Polska Bezgotówkowa należy już ponad 300 000 terminali. Na polskim rynku znajduje się obecnie prawie 1 000 000 terminali, które obsługują płatności bezgotówkowe.

Wykorzystując zainstalowane w Programie Polska Bezgotówkowa zrealizowano prawie 300 000 000 transakcji. Grupę beneficjentów Programu tworzą zarówno mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i podmioty administracji publicznej, sektora organizacji pozarządowych czy związków wyznaniowych.

Blisko 1 000 000 terminali płatniczych, których używa się w naszym kraju, to bardzo wyraźny sygnał tego, że płatności bezgotówkowe są coraz popularniejsze i łatwiej dostępne dla przedsiębiorców oraz konsumentów. Jeden na trzy terminale w Polsce należy do Programu Polska Bezgotówkowa. Oznacza to, że Fundacja od ponad dwóch lat bardzo konkretnie dociera do miejsc, w których w przeszłości płatności bezgotówkowe nie były dostępne – relacjonował cytowany w komunikacie dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Z danych opublikowanych przez Fundację Polska Bezgotówkowa wynika, że z terminali działających w ramach Programu Polska Bezgotówkowa korzyta aktualnie prawie 218 000 podmiotów. Oznacza to, że podmioty te stanowią blisko 50% rynku akceptantów. W sektorze publicznym działa ponad 8000 terminali zainstalowanych przy wsparciu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Obecnie możliwość uruchomienia płatności bezgotówkowych to bardzo ważna rzecz dla przedsiębiorców. Jest to część modernizacji biznesu, a także bardzo skuteczny sposób na dotarcie do szerszego grona Klientów, którzy w dzisiejszych czasach znacznie chętniej płacą kartą lub telefonem, niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Celem Programu Polska Bezgotówkowa jest unowocześnienie polskiej gospodarki. Jednakże pomimo dużego zwiększenia się liczby terminali w Polsce, liczba terminali na 1000 mieszkańców jest wciąż o wiele niższy niż średnia europejska. 

W przeszłości Polska znajdowała się na samym końcu listy krajów z największym nasyceniem urządzeń płatniczych. Tylko w ostatnich trzech latach, dzięki wielkiemu wysiłkowi rynku płatniczego, Polsce na liście krajów zaczęła zajmować coraz wyższe pozycje. Wciąż jednak do topowych rynków europejskich, polskiemu sporo brakuje. Jednakże rynek wciąż stara się, żeby Program Polska Bezgotówkowa zmniejszał ten dystans.

Fundacja Polska Bezgotówkowa

Fundacja Polska Bezgotówkowa stawia na upowszechnienie i promocję obrotu bezgotówkowego wśród obywateli w Polsce. Działania Fundacji skierowane są w stronę rozbudowy i poszerzenia sieci akceptantów elektronicznych instrumentów płatniczych w, między innymi, punktach handlowo-usługowych, urzędach i instytucjach publicznych. Instytucja chce ponadto poszerzać świadomość i wiedzę Polek i Polaków odnośnie do mechanizmów obrotu bezgotówkowego oraz jego bezpieczeństwa i zasad ekonomii, wykorzystując do tego działania informacyjno-edukacyjne. Fundacja Polska Bezgotówkowa promuje również innowacje technologiczne wspierające obrót bezgotówkowy.


źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/300-tys-terminali-w-programie-polska-bezgotowkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowa pożyczka w KredytOK
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
07 sierpnia 2017

Darmowa pożyczka w KredytOK

Skąd rząd weźmie pieniądze na Piątkę Kaczyńskiego?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 marca 2019

Skąd rząd weźmie pieniądze na Piątkę Kaczyńskiego?

Bankowcy dla edukacji
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
28 stycznia 2019

Bankowcy dla edukacji

Polska turystyka jest w dobrej kondycji
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 września 2019

Polska turystyka jest w dobrej kondycji

ING Bank Śląski w Kuźni-Raciborskiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Kuźni-Raciborskiej

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 lutego 2020

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring

Porównaj