Idea Bank opinie

Idea Bank opinie

author
Dominika Byczek
14 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Współpraca z bankiem jest częścią codziennego życia każdego człowieka. W Polsce działa kilkadziesiąt banków, o których co słyszymy w środkach masowego przekazu. Jednym z atrakcyjnych banków, szczególnie dla przedsiębiorców, wydaje się być Idea Bank. Przedstawiamy szczegółowe dane i informacje o Idea Banku oraz prześwietlamy jego ofertę.

Idea Bank – opinie Klientów

Idea Bank jest jednym z banków, którego oferta skierowana jest głównie do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Założeniem instytucji jest wspieranie realizacji marzeń osób przedsiębiorczych, którzy chcieliby mieć własną działalność gospodarczą. Ponadto Idea Bank jest bankiem bardzo silnie rozwiniętym technologicznie, dzięki czemu współpraca na linii Klient-Bank jest bardzo ułatwiona.

Bank ma w swojej ofercie wiele kont, które mają pomagać rozwijać biznes, a jednocześnie pozwalają na oszczędzanie pieniędzy. Sprawdzamy ofertę Idea Banku i opinie Klientów, którymi Ci dzielą się w Internecie.

Przejdź do opinii o Idea Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Idea Banku

przejrzysty pulpit bankowości mobilnej
oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
+
bogata oferta dla firm
+ sporo metod płatności mobilnych
doświadczeni doradcy na infolinii i czacie
+ możliwość korzystania z produktów online


połączenie z infolinią trwa zbyt długo
częste, niechciane telefonu od konsultantów
– mała liczba oddziałów
 większe korzyści dla nowych Klientów, niż obecnych

Historia Idea Banku

Idea Bank bankiem dla przedsiębiorców. Instytucja jest bankiem komercyjnym skupiającym swoje działania w ściśle określonym kierunku, wspierając przede wszystkim mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Bank działa na polskim rynku od 1991 roku, kiedy to zaczął swoją działalność jako Polbank SA, zmieniając później nazwę na Opel Bank SA. Kolejna zmiana nastąpiła w 2001 roku, kiedy to w miejscu Opel Banku SA pojawił się GMAC Bank Polska SA. Nazwa Idea Bank funkcjonuje na rynku od 2010 roku. Idea Bank przejął oddziały po działającym w kraju Allianz Bank Polska SA, który kupił Getin Holding w 2011 roku.

Idea Bank powstał z myślą o niesieniu pomocy głównie osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta Idea Banku skupia się głównie na mikropożyczkach, kredytach inwestycyjnych oraz kredytach, które są zabezpieczone hipoteką. Dodatkowo bank w swojej ofercie posiada również produkty inwestycyjne oraz depozytowe.

Oferta Idea Banku

Oferta Idea Banku jest szeroka – bank swoje propozycje kieruje przede wszystkim ku Klientom biznesowym. W ofercie znajdują się między innymi konta osobiste i oszczędnościowe, ubezpieczenia, i księgowość. Konta w Idea Banku dostępne są w wariancie kont osobistych, kont firmowych, kont walutowych oraz kont oszczędnościowych.

W ofercie Idea Banku Klienci znajdą:

1. Konta:

– Bonus za ZUS,
– Idealne,
– Idealne firma,
– z kasoterminalem,
– walutowe,
– oszczędnościowe biznes,
– zyskowne biznes,
– firma+.

2. Oszczędności:

– Lokata Ping Pong,
– Lokata Ping Pong Biznes,
– Lokata Beztroska,
– Lokata Short Biznes,
– Lokata Cloud Biznes,
– Lokata Short Plus,
– Lokata Happy,
– Lokata Happy Pro,
– Lokata Overnight,
– Lokata Walutowa,
– Lokata Walutowa Biznes,
– Lokata Nowe Środki Plus,
– Lokata Nr 1.

3. Usługi:

– doradztwo,
– kantor walutowy,
– księgowość,
– oprogramowanie.

4. Finansowanie:

– Finansowanie dla spółek,
– Kredyt firmowy,
– Kredyt dla przedsiębiorców,
– Kredyt dla profesjonalistów,
– Leasing dla firm,
– Limit dla przedsiębiorców.

Idea Bank w liczbach

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Idea Banku:

– liczba pracowników – 942 osób ,
– liczba placówek – 26,
– wysokość aktywów – 20 765 501 000 złotych,
– zysk za 2019 roku – 1 010 000 złotych (netto),
– kapitał własny spółki Idea Bank S.A. – 30 300 096 złotych

Na co narzekają Klienci Idea Banku?

Klienci, którzy na co dzień współpracują i korzystają z usług i produktów Idea Banku w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Idea Banku narzekają na:

– uporczywych konsultantów,
– ograniczony wybór wzorów kart płatniczych,
– problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet,
– fakt, iż nowi Klienci często otrzymują lepsze oferty od obecnych,
– prowizję za wypłacanie gotówki w innych bankomatach,
– sporo formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– skomplikowana bankowość internetowa dla nowych Klientów,
– mała liczba placówek,
– brak możliwości załatwienia wielu sprawę przez infolinię.

Z czego są zadowoleni Klienci Idea Banku?

Z drugiej strony Klienci Idea Banku dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z Idea Bankiem. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci Idea Banku są zadowoleni z:

– szerokiej oferty płatności mobilnych,
– rozwiniętej pomocy technicznej,
– promocji skierowanych do nowych Klientów,
– bardzo rozbudowanej oferty dla firm,
– doradców na infolinii,
– oddziałów odpowiadających na potrzeby Klientów,
– czasu pracy oddziałów.

Idea Bank – co wyróżnia?

1. Idea Bank został utworzony dla osób przedsiębiorczych, głównie w celu realizacji ich marzeń o własnej działalności. Dlatego też oferta banku skupia się na podmiotach gospodarczych – tych w rozmiarach mikro, małych oraz średnich.

2. Bank oferuje Klientom nowoczesną platformę Idea Cloud, dzięki której przedsiębiorca ma dostęp do zarządzania swoją działalnością z dowolnego miejsca. W Idea Cloud można nie tylko wystawić faktury, ale też przechowywać ważne dokumenty czy sprawdzić płynność finansową firmy.

3. Do wystawiania faktur w Idea Banku służy specjalny darmowy program Chmura Faktur. W tym programie wystawianie faktury zajmuje zaledwie kilka sekund. System samodzielnie rozpoznaje, czy kontrahent jest płatnikiem VAT, w związku z czym nasze działania ograniczone są do minimum.

4. Idea Bank oferuje wszystkim Klientom możliwość skorzystania z sejfu dla dokumentów, w dodatku bez dodatkowych opłat. By skorzystać z sejfu, wystarczy zalogować się do swojej bankowości internetowej.

5. Na stronie Idea Banku możemy również znaleźć zakładkę z aukcjami. Są na niej aukcje głównie nieruchomości, pojazdów oraz maszyn i urządzeń. Co ciekawe – nieruchomości i pojazdy można także kupić w wariancie licytacji komorniczych.

Idea Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Idea Bank
Data powstania:1991 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank komercyjny
Prezes banku:Jerzy Pruski (p.o. prezesa)
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000026052
NIP:5260307560

Siedziba Banku:

Idea Bank

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa


Adres korespondencyjny:

Idea Bank

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa


OPINIE O Idea Banku

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Idea Bankiem ? Podziel się swoją opinią.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Iva
Iva
2020-08-02 16:35:29

Beznadziejny bank. Wykonałam przelew, który miał być zrealizowany następnego dnia. Przelew oczekiwał na realizację. Po kilku minutach anulowałam bo błędnie wpisałam dane. Ponad tydzień czekałam na zwrot srodków na moim rachunku. W międzyczasie dzwoniłam na infolinię, pisałam, ponaglałam. Odpowiedz banku: „błąd techniczny”.

Ramnad
Ramnad
2019-07-30 14:04:48

No to moja kolej , jak by się komuś nie chciało czytać do końca to zdecydowanie nie polecam Idea Banku!!!. 2015 rok założyłem konto na firmę, firma została zawieszona jakiś rok później, oczywiście bank naliczał koszty prowadzenia rachunku pomimo że z niego nie korzystałem . W 2017 roku konto zostało zamknięte gdy kwota do "zapłaty" z prowadzenia sięgnęła paruset złotych(kwota zapłacona i konto zamknięte w czerwcu 2017) . W zeszłym tygodniu dostałem maila od firmy windykacyjnej iż mam wpłacić ponad 500 zł (na infolinii po weryfikacji moich danych- imię, nazwisko,nazwisko rodowe mamy, NIP firmy, seria i nr dowodu i dwóch pytaniach jakie produkty posiadam pan "nie mógł" mi podać informacji o co chodzi ponieważ nr telefonu nie zgadzał się w podanym przy zakładaniu konta -zmieniłem pracodawcę to zmienił mi się nr, gdy zamykałem konto nie uważałem że potem muszę informować o tym bank )gdy pojechałem do banku dowiedziałem się że mam zapłacić za prowadzenie konta(które zamknąłem dwa lata wcześniej :) )Dobrze że mam podanie o zamknięcie konta z pieczątką banku, tak bym był teraz lżejszy o 500 złotych. Bank przyjął reklamację i rozpatrzy ja w terminie 30 dni, żenada .Niezły maja b.. w tym swoim archeo .

zaniepokojony
zaniepokojony
2019-06-06 20:40:04

bank mial sie polaczyc z getin noble ale cos im nie poszlo. to chyba znak zeby zamykac konto i zabierac wszystkie pieniadze na lokatach

Podobne artykuły

Intercyza – najważniejsze informacje

Podpisanie intercyzy, choć coraz częstsze w Polsce, budzi często niepokój. Warto jednak podejść do sprawy rzeczowo i najpierw dobrze zorientować się w tym, na czym właściwie polega intercyza i jak podejść do jej podpisania. Wszystkie szczegóły o intercyzie znajdziesz poniżej.

author
Dominika Byczek
22 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Młodzi Polacy zadłużeni na blisko 6 mld zł

Coraz więcej młodych osób rozpoczyna dorosłe życie z długami. Według danych zgromadzonych przez Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej w Polsce co czwarta osoba zadłużona jest poniżej 36. roku życia.

author
Aleksandra Gościnna
02 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Biuro paszportowe w Opolu

Gdzie można wyrobić paszport w Opolu? Biuro paszportowe w Opolu znajduje się przy ulicy Ozimskiej 19. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Opolu.

author
Patryk Byczek
14 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Coraz mniej bankomatów

Polacy wolą używać karty zamiast gotówki. Takie wnioski płyną z faktu, że zamyka się coraz więcej bankomatów w naszym kraju. Pod koniec ubiegłego roku pieniądze wypłacić było można z jednego spośród 23 230 sztuk bankomatów. W pierwszym kwartale 2018 zamknięto ich 96.

author
Patryk Byczek
05 maja 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Scoring kredytowy – na czym polega i jak poprawić

Starając się o kredyt, musimy liczyć się z tym, że banki dokonują starannej oceny wiarygodności kredytobiorcy. Taka ocena ryzyka to scoring kredytowy. Jest to narzędzie, które przy wykorzystaniu głównie modeli statystycznych, służy do sprawdzenia wiarygodności kredytowej. Sprawdzamy, na czym dokładnie polega scoring kredytowy i jak można go poprawić.

author
Patryk Byczek
26 stycznia 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Opatowie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Opatowie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
30 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj