Idea Bank opinie

Idea Bank opinie

author
Dominika Byczek
14 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Współpraca z bankiem jest częścią codziennego życia każdego człowieka. W Polsce działa kilkadziesiąt banków, o których co słyszymy w środkach masowego przekazu. Jednym z atrakcyjnych banków, szczególnie dla przedsiębiorców, wydaje się być Idea Bank. Przedstawiamy szczegółowe dane i informacje o Idea Banku oraz prześwietlamy jego ofertę.

Idea Bank – opinie Klientów

Idea Bank jest jednym z banków, którego oferta skierowana jest głównie do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Założeniem instytucji jest wspieranie realizacji marzeń osób przedsiębiorczych, którzy chcieliby mieć własną działalność gospodarczą. Ponadto Idea Bank jest bankiem bardzo silnie rozwiniętym technologicznie, dzięki czemu współpraca na linii Klient-Bank jest bardzo ułatwiona.

Bank ma w swojej ofercie wiele kont, które mają pomagać rozwijać biznes, a jednocześnie pozwalają na oszczędzanie pieniędzy. Sprawdzamy ofertę Idea Banku i opinie Klientów, którymi Ci dzielą się w Internecie.

Przejdź do opinii o Idea Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Idea Banku

przejrzysty pulpit bankowości mobilnej
oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
+
bogata oferta dla firm
+ sporo metod płatności mobilnych
doświadczeni doradcy na infolinii i czacie
+ możliwość korzystania z produktów online


połączenie z infolinią trwa zbyt długo
częste, niechciane telefonu od konsultantów
– mała liczba oddziałów
 większe korzyści dla nowych Klientów, niż obecnych

Historia Idea Banku

Idea Bank bankiem dla przedsiębiorców. Instytucja jest bankiem komercyjnym skupiającym swoje działania w ściśle określonym kierunku, wspierając przede wszystkim mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Bank działa na polskim rynku od 1991 roku, kiedy to zaczął swoją działalność jako Polbank SA, zmieniając później nazwę na Opel Bank SA. Kolejna zmiana nastąpiła w 2001 roku, kiedy to w miejscu Opel Banku SA pojawił się GMAC Bank Polska SA. Nazwa Idea Bank funkcjonuje na rynku od 2010 roku. Idea Bank przejął oddziały po działającym w kraju Allianz Bank Polska SA, który kupił Getin Holding w 2011 roku.

Idea Bank powstał z myślą o niesieniu pomocy głównie osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta Idea Banku skupia się głównie na mikropożyczkach, kredytach inwestycyjnych oraz kredytach, które są zabezpieczone hipoteką. Dodatkowo bank w swojej ofercie posiada również produkty inwestycyjne oraz depozytowe.

Oferta Idea Banku

Oferta Idea Banku jest szeroka – bank swoje propozycje kieruje przede wszystkim ku Klientom biznesowym. W ofercie znajdują się między innymi konta osobiste i oszczędnościowe, ubezpieczenia, i księgowość. Konta w Idea Banku dostępne są w wariancie kont osobistych, kont firmowych, kont walutowych oraz kont oszczędnościowych.

W ofercie Idea Banku Klienci znajdą:

1. Konta:

– Bonus za ZUS,
– Idealne,
– Idealne firma,
– z kasoterminalem,
– walutowe,
– oszczędnościowe biznes,
– zyskowne biznes,
– firma+.

2. Oszczędności:

– Lokata Ping Pong,
– Lokata Ping Pong Biznes,
– Lokata Beztroska,
– Lokata Short Biznes,
– Lokata Cloud Biznes,
– Lokata Short Plus,
– Lokata Happy,
– Lokata Happy Pro,
– Lokata Overnight,
– Lokata Walutowa,
– Lokata Walutowa Biznes,
– Lokata Nowe Środki Plus,
– Lokata Nr 1.

3. Usługi:

– doradztwo,
– kantor walutowy,
– księgowość,
– oprogramowanie.

4. Finansowanie:

– Finansowanie dla spółek,
– Kredyt firmowy,
– Kredyt dla przedsiębiorców,
– Kredyt dla profesjonalistów,
– Leasing dla firm,
– Limit dla przedsiębiorców.

Idea Bank w liczbach

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Idea Banku:

– liczba pracowników – 942 osób ,
– liczba placówek – 26,
– wysokość aktywów – 20 765 501 000 złotych,
– zysk za 2019 roku – 1 010 000 złotych (netto),
– kapitał własny spółki Idea Bank S.A. – 30 300 096 złotych

Na co narzekają Klienci Idea Banku?

Klienci, którzy na co dzień współpracują i korzystają z usług i produktów Idea Banku w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Idea Banku narzekają na:

– uporczywych konsultantów,
– ograniczony wybór wzorów kart płatniczych,
– problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet,
– fakt, iż nowi Klienci często otrzymują lepsze oferty od obecnych,
– prowizję za wypłacanie gotówki w innych bankomatach,
– sporo formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– skomplikowana bankowość internetowa dla nowych Klientów,
– mała liczba placówek,
– brak możliwości załatwienia wielu sprawę przez infolinię.

Z czego są zadowoleni Klienci Idea Banku?

Z drugiej strony Klienci Idea Banku dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z Idea Bankiem. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci Idea Banku są zadowoleni z:

– szerokiej oferty płatności mobilnych,
– rozwiniętej pomocy technicznej,
– promocji skierowanych do nowych Klientów,
– bardzo rozbudowanej oferty dla firm,
– doradców na infolinii,
– oddziałów odpowiadających na potrzeby Klientów,
– czasu pracy oddziałów.

Idea Bank – co wyróżnia?

1. Idea Bank został utworzony dla osób przedsiębiorczych, głównie w celu realizacji ich marzeń o własnej działalności. Dlatego też oferta banku skupia się na podmiotach gospodarczych – tych w rozmiarach mikro, małych oraz średnich.

2. Bank oferuje Klientom nowoczesną platformę Idea Cloud, dzięki której przedsiębiorca ma dostęp do zarządzania swoją działalnością z dowolnego miejsca. W Idea Cloud można nie tylko wystawić faktury, ale też przechowywać ważne dokumenty czy sprawdzić płynność finansową firmy.

3. Do wystawiania faktur w Idea Banku służy specjalny darmowy program Chmura Faktur. W tym programie wystawianie faktury zajmuje zaledwie kilka sekund. System samodzielnie rozpoznaje, czy kontrahent jest płatnikiem VAT, w związku z czym nasze działania ograniczone są do minimum.

4. Idea Bank oferuje wszystkim Klientom możliwość skorzystania z sejfu dla dokumentów, w dodatku bez dodatkowych opłat. By skorzystać z sejfu, wystarczy zalogować się do swojej bankowości internetowej.

5. Na stronie Idea Banku możemy również znaleźć zakładkę z aukcjami. Są na niej aukcje głównie nieruchomości, pojazdów oraz maszyn i urządzeń. Co ciekawe – nieruchomości i pojazdy można także kupić w wariancie licytacji komorniczych.

Idea Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Idea Bank
Data powstania:1991 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank komercyjny
Prezes banku:Jerzy Pruski (p.o. prezesa)
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000026052
NIP:5260307560

Siedziba Banku:

Idea Bank

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa


Adres korespondencyjny:

Idea Bank

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa


OPINIE O Idea Banku

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Idea Bankiem ? Podziel się swoją opinią.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Iva
Iva
2020-08-02 16:35:29

Beznadziejny bank. Wykonałam przelew, który miał być zrealizowany następnego dnia. Przelew oczekiwał na realizację. Po kilku minutach anulowałam bo błędnie wpisałam dane. Ponad tydzień czekałam na zwrot srodków na moim rachunku. W międzyczasie dzwoniłam na infolinię, pisałam, ponaglałam. Odpowiedz banku: „błąd techniczny”.

Ramnad
Ramnad
2019-07-30 14:04:48

No to moja kolej , jak by się komuś nie chciało czytać do końca to zdecydowanie nie polecam Idea Banku!!!. 2015 rok założyłem konto na firmę, firma została zawieszona jakiś rok później, oczywiście bank naliczał koszty prowadzenia rachunku pomimo że z niego nie korzystałem . W 2017 roku konto zostało zamknięte gdy kwota do "zapłaty" z prowadzenia sięgnęła paruset złotych(kwota zapłacona i konto zamknięte w czerwcu 2017) . W zeszłym tygodniu dostałem maila od firmy windykacyjnej iż mam wpłacić ponad 500 zł (na infolinii po weryfikacji moich danych- imię, nazwisko,nazwisko rodowe mamy, NIP firmy, seria i nr dowodu i dwóch pytaniach jakie produkty posiadam pan "nie mógł" mi podać informacji o co chodzi ponieważ nr telefonu nie zgadzał się w podanym przy zakładaniu konta -zmieniłem pracodawcę to zmienił mi się nr, gdy zamykałem konto nie uważałem że potem muszę informować o tym bank )gdy pojechałem do banku dowiedziałem się że mam zapłacić za prowadzenie konta(które zamknąłem dwa lata wcześniej :) )Dobrze że mam podanie o zamknięcie konta z pieczątką banku, tak bym był teraz lżejszy o 500 złotych. Bank przyjął reklamację i rozpatrzy ja w terminie 30 dni, żenada .Niezły maja b.. w tym swoim archeo .

zaniepokojony
zaniepokojony
2019-06-06 20:40:04

bank mial sie polaczyc z getin noble ale cos im nie poszlo. to chyba znak zeby zamykac konto i zabierac wszystkie pieniadze na lokatach

Podobne artykuły

Bezpieczne pożyczanie – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz gotówki na niecierpiące zwłoki wydatki? Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę, sprawdź, jak bezpiecznie pożyczać, by nie wplątać się w niekorzystne zobowiązanie na długie lata.

author
Halszka Gronek
14 września 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

T-Mobile Usługi Bankowe w Zielonej Górze

T-Mobile Usługi Bankowe to nowoczesny bank internetowy, który posiada ponad 20 placówek stacjonarnych. W ofercie banku znajdują się między innymi: konto osobiste, czy kredyty gotówkowe i konsolidacyjne przez Internet. Sprawdź dane dotyczące placówki w Zielonej Górze.

author
Patryk Byczek
07 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Czy ratę leasingu można wliczyć w koszty?

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie. Przepisy podatkowe zmieniają się niemal co chwilę, a wraz z nimi zmianie ulega sytuacja firmy, która stale podejmuje przecież pewne transakcje i działania. Sprawdziliśmy, czy po wejściu w życie nowo uchwalonych przepisów wciąż jeszcze można w liczyć w koszty ratę leasingu.

author
Halszka Gronek
31 stycznia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Ile w tym roku zapłacimy za choinkę?

Przed nami święta i wszystko co jest z nimi związane. Bożonarodzeniowa choinka to element wystroju każdego polskiego domu. Ile zapłacimy za nią w tym roku i gdzie kupimy drzewko najtaniej?  

author
Aneta Jankowska
11 grudnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kredyt samochodowy Braniewo

Szukasz krredytu samochodowego w Braniewie? Poniższy tanking przybliży Ci oferty dostępne w Twoim mieście. Maksymalna kwota pożyczki, to nawet 500 000 zł.

author
Patryk Byczek
14 grudnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ikano Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki jest numer SWIFT, BIC oraz IBAN w Ikano Banku? Numer SWIFT/BIC w Ikano Banku to PLFGDE5AIKB, natomiast kod IBAN to litery “PL” i pełny numer rachunku bankowego. Sprawdź szczegóły na temat kodów BIC/SWIFT oraz IBAN w Ikano Banku.

author
Patryk Byczek
17 stycznia 2024
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj