Pożyczka po fińsku

author
Dorota Grycko
07 lipca 2022
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Pożyczka po fińsku to nowy produkt na polskim rynku finansowym. Jest innowacyjnym sposobem pożyczania pieniędzy, ponieważ daje Klientom stały dostęp do pieniędzy i sporą swobodę w ich zarządzaniu.

Na czym polega pożyczka po fińsku?

Pożyczkę po fińsku możemy zaliczyć do grupy pożyczek celowych. Jest to finansowanie udzielane na konkretny cel. Klasycznym przykładem jest np. pożyczka na samochód, jak możemy się domyślić, jej celem jest zakup nowego pojazdu.

Pożyczka po fińsku to produkt finansowy, dzięki któremu otrzymujemy dostęp do określonej puli pieniędzy, z której możemy korzystać wielokrotnie podczas trwania umowy. Każdy pożyczkobiorca decyduje sam kiedy i w jakiej wysokości chce wypłacić pieniądze z tego rachunku. Tak samo wygląda spłata pożyczki – sami określamy wysokość raty i daty jej regulowania. Należy pamiętać jednak o kwocie minimalnej, którą ustaliliśmy podczas podpisywania umowy.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

Przydzielonymi pieniędzmi gospodarujemy do momentu trwania umowy. Plusem jest również to, że w każdej chwili możemy złożyć wniosek o podniesienie lub obniżenie limitu środków. Obniżenie kwoty pożyczki nastąpi od razu, natomiast przed podwyższeniem, będziemy musieli na nowo przejść weryfikacje zdolności finansowej. Taka opcja finansowania jest dobrym rozwiązaniem dla młodych ludzi, podobnie jak pożyczki dla studentów.

Spis treści:

  1. Na czym polega pożyczka po fińsku?
  2. Kto może skorzystać z pożyczki po fińsku?
  3. Ile maksymalnie można pożyczyć w ramach pożyczki po fińsku?
  4. Czy pożyczka po fińsku może zastąpić kartę kredytową?
  5. Pożyczka po fińsku - wady i zalety
  6. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Kto może skorzystać z pożyczki po fińsku?

Warunki uzyskania pożyczki po fińsku nie są skomplikowane i okazuje się, że większość Klientów bez problemu otrzymuje pozytywne decyzje.

Z  takiej pożyczki mogą skorzystać osoby, które:

  • skończyły 18 lat (sprawdź pożyczki od 18 lat),
  • posiadają obywatelstwo polskie i dowód osobisty,
  • na stałe mieszkają w Polsce,
  • mają własny rachunek bankowy, adres e-mail oraz telefon komórkowy,
  • nie mają zaległości finansowych w innych firmach,
  • nie mają wpisów w BIK I BIG
  • mają źródło dochodów.

Starając się o przyznanie pożyczki po fińsku, musimy liczyć się z tym, że firmy będą chciały przeprowadzić analizę naszej zdolności kredytowej. Pożyczkodawca będzie chciał obliczyć wysokość naszych dochodów oraz sprawdzić czy nie istniejemy w rejestrach dłużników BIG.

Ile maksymalnie można pożyczyć w ramach pożyczki po fińsku?

Limit pożyczki po fińsku jest zdecydowanie wyższy niż w standardowych pożyczkach pozabankowych. Klienci mogą ubiegać się nawet o 40 000 zł. Przyznana kwota finansowania uzależniona jest od naszej zdolności kredytowej, ponieważ pożyczkodawcy nie chcą narażać Klientów na trudności ze spłatą zobowiązań.

Wśród pożyczek po fińsku raczej nie spotkamy darmowych pożyczek, ponieważ każda z nich generuje jakieś koszty. Są to między innymi odsetki, prowizje oraz opłaty. Te ostatnie to np. opłaty za wypłatę środków, za zmianę limitu, za utrzymanie konta oraz opłata identyfikacyjna.

Czy pożyczka po fińsku może zastąpić kartę kredytową?

Pożyczka po fińsku jest produktem finansowym, który pod wieloma względami przypomina kartę kredytową. Działanie tego produktu jest prawie tak samo proste jak pożyczka na SMS. Gdy zabraknie nam pieniędzy, wówczas możemy skorzystać z tych, które zostały nam przyznane dzięki pożyczce po fińsku. Później dokonujemy spłaty zadłużenia i w razie kolejnych problemów finansowych, możemy skorzystać ze środków ponownie.

Nasuwa się jednak pytanie czy pożyczka po fińsku, to nie to samo co karta kredytowa? Otóż nie. Przede wszystkim kartę kredytową możemy uzyskać wyłącznie w banku, firmy pozabankowe nie dysponują takimi produktami, przez co ich udzielanie jest ograniczone. Pożyczka po fińsku – choć nie należy do najpopularniejszych – jest zdecydowanie częściej przyznawana.

Pożyczka po fińsku - wady i zalety

W pożyczce po fińsku, jak w każdym produkcie finansowym, możemy wskazać wady i zalety.

Do najważniejszych zalet tego typu zobowiązań należy zaliczyć:
– wysoka kwota pożyczki,
– dostosowywanie limitu,
– elastyczność użytkowania,
– przyznawanie od 18 roku życia,
– łatwa procedura składania wniosku o pożyczkę,
– szybka decyzja,
– przejrzyste warunki rozliczenia,
– dowolność pobieranej kwoty.

Pożyczka po fińsku ma również pewne wady:
– wysokie koszty pożyczki,
– weryfikacja pożyczkobiorcy w bazach dłużników,
– niska przyznawalność,

Podsumowanie

  • Pożyczka po fińsku to innowacyjny produkt na polskim rynku, który staje się coraz bardziej popularny.
  • Proces składania wniosku jest niezwykle prosty, zbliżony do wnioskowania przez Internet o chwilówkę lub pożyczkę ratalną.
  • Warunki niezbędne do uzyskania takiego finansowania to: ukończone 18 lat, stałe dochody, dobra historia kredytowa, brak wpisów w rejestrach dłużników i posiadanie rachunku bankowego.
  • Klienci w każdej chwili mogą zmniejszać i zwiększać limit środków.
  • Pożyczka po fińsku ma wiele zalet, a główną jest przede wszystkim elastyczność korzystania.
  • Maksymalna kwota pożyczki, o którą możemy wnioskować to 40 000 zł.
  • Pożyczka po fińsku to bezpieczne rozwiązanie, jednak musimy uważać, aby nie wpaść w spirale zadłużeń.
  • Jedną z wad takiego finansowania są wysokie koszty pożyczki.
  • Stały dostęp do pieniędzy.
  • Okres spłaty zobowiązania – od 5 do 60 miesięcy.
author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zapisała w USC 7 nieistniejących dzieci, by pobierać 500 plus

Do nietypowego przestępstwa doszło w ostatnim czasie w Konecku (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego miała zapisać urodzenie fikcyjnych dzieci, by następnie pobierać na nie świadczenie 500 plus. Za swój czyn odpowie przed sądem.

author
Dominika Byczek
07 czerwca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Santander Bank Polska w Białymstoku

Santander Bank Polska to drugi bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Pięć oddziałów banku mieści się w Białymstoku. Sprawdź dane kontaktowe do placówek oraz ich ofertę.

author
Dominika Byczek
09 października 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Wywiad z prof. Leszkiem Pawłowiczem

Podczas tegorocznego Kongresu Consumer Finance redakcji Zadłużenia.com udało się porozmawiać z profesorem Leszkiem Pawłowiczem, wiceprezesem Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Ekspert opowiedział nam o tym, jakie wyzwania ma przed sobą rynek consumer finance i co jest najważniejsze w zawodzie doradcy kredytowego.

author
Halszka Gronek
21 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Kiedy dostaniemy pouczenie zamiast mandatu?

Policjanci nie są zobowiązani do bezwzględnego karania wykroczeń mandatami - równie dobrze mogą jedynie pouczyć kierowców wierząc, że kolejny raz postąpią oni zgodnie z prawem. W praktyce okazuje się jednak, że jedynie 5% kierowców ma szczęście uniknąć płacenia mandatu. Sprawdź, czym różni się mandat od pouczenia i co decyduje o tym, którym z nich zostaniemy ukarani. 

author
Dominika Byczek
11 lipca 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Pekao stawia na cyfryzację społeczeństwa

Bank Pekao razem z Synerise oraz Microsoft podpisał strategiczne partnerstwo, którego celem jest edukacja najmłodszych i nauczycieli. Rozpoczęty program ma także wspierac małe i średnie przedsiębiorstwa w zakresie cyfryzacji.

author
Aneta Jankowska
28 stycznia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

PKO BP w Opatowie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Opatowie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
30 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj