zadluzenia.com
zamknij

Nowy prezes PZU

Paweł Surówka został powołany przez Radę Nadzorczą Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń w skład zarządu PZU SA. Tym samym Rada powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa spółki.

 

 

Aktualnie największym polskim ubezpieczycielem kieruje Paweł Surówka. Jest absolwentem Universitẻ Paris I Panthẻon Sorbonne jak i Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS). Podstawowe studia ukończył na Uniwersytecie w Monachium. Od 2015 roku był doradcą prezesa zarządu PKO BP i dyrektorem Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej na Niemcy. Był również odpowiedzialny za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO BP, a także za doradztwo i obsługę finansową dla największych klientów korporacyjnych PKO BP w zakresie ich ekspansji i działalności zagranicznej. 

 

Jak czytamy w komunikacie:
 
"Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej informuje, że w dniu 13 kwietnia 2017 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała z dniem 13 kwietnia 2017 roku Pana Pawła Surówkę w skład Zarządu PZU SA i powierzyła mu pełnienie funkcji Prezesa Zarządu PZU SA".  

 

Uchwała weszła w życie w tym samym czasie.
 
"Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji był rok 2016" - dodano.
 
Nowy prezes, poinformował, że głównym celem spółki jest “w pełni wykorzystać ogromny potencjał Grupy PZU, począwszy od usług ubezpieczeniowych i zdrowotnych, poprzez produkty inwestycyjne, aż po ofertę bankową”.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY