Pracownicy laboratoriów otrzymają 500 testów na obecność SARS-CoV-2 od BNP Paribas

Pracownicy laboratoriów otrzymają 500 testów na obecność SARS-CoV-2 od BNP Paribas

author
Patryk Byczek
12 maja 2020

BNP Paribas w dalszym ciągu wspiera polską służbę zdrowia w walce z epidemią koronawirusa w Polsce. Instytucja poinformowała o sfinansowaniu pięciuset testów na obecność SARS-CoV-2, które trafią do pracowników laboratoriów medycznych z ośrodków publicznych. Testy zostaną wykonane przez ALAB Laboratoria.

W związku z kolejną pomocą oferowaną przez BNP Paribas liczba sponsorowanych przez Bank testów wzrosła do dwóch tysięcy sztuk. Bank we współpracy z z ALAB Laboratoria, korzystając ze wsparcia Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych realizuje projekt skierowany do pracowników laboratoriów publicznych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie zwiększenie liczby wykonywanych testów na obecność SARS-CoV-2 ma kluczowe znaczenie dla walki z pandemią. Dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy o zakupie puli testów z przeznaczeniem dla osób będących na pierwszej linii walki. Teraz 500 testów trafi do diagnostów laboratoryjnych, którzy są w ramach wykonywania swojej pracy szczególnie narażeni. Mamy nadzieję, że ta pomoc przyczyni się do szybszej wygranej z pandemią.

– mówiła cytowana w komunikacie Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BNP Paribas.

BNP Paribas wspiera walkę z koronawirusem

BNP Paribas wspiera polską służbę zdrowia od początku trwania epidemii koronawirusa w Polsce. W niedalekiej przeszłości instytucja sfinansowała:

– pięćset testów dla przedstawicieli zawodów medycznych realizując inicjatywęBadamy-Wspieramy z Grupą Diagnostyka,
– tysiąc testów dla szpitali i placówek medycznych w ramach współpracy z Warsaw Genomics,
– dwadzieścia tysięcy maseczek ochronnych.

Ponadto Bank od kwietnia do Szpitala Wolskiego w Warszawie dostarcza ciepłe posiłki, które przygotowują przez kucharzy BNP Paribas w kantynie w centrali Banku BNP Paribas.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/510197/bnp-paribas-sfinansuje-500-testow-na-obecnosc-sars-cov-2-dla-pracownikow-laboratoriow-diagnostycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pierwszy taki kredyt od Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
20 września 2019

Pierwszy taki kredyt od Santander Bank Polska

Skrytki sejfowe w Getin Banku
Aktualności
author
Patryk Byczek
14 sierpnia 2018

Skrytki sejfowe w Getin Banku

Oferta T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 maja 2014

Oferta T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt konsolidacyjny Siemianowice Śląskie
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Siemianowice Śląskie

Lombardy w Gliwicach
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
19 marca 2022

Lombardy w Gliwicach

Porównaj