Programu Handlu Zagranicznego Banku BNP Paribas – kolejna edycja

Programu Handlu Zagranicznego Banku BNP Paribas – kolejna edycja

author
Dominika Sobieraj
13 maja 2019

Program Handlu Zagranicznego ma na celu wsparcie przedsiębiorców w ekspansji na rynki zagraniczne. PHZ jest wspólną inicjatywą banku BNP Paribas, Bisnode oraz KUKE. Właśnie rozpoczął się tegoroczny cykl programu – inauguracja miała miejsce 9 maja w Gdańsku.

źródło: https://www.bnpparibas.pl/phz

Inicjatywa skierowana jest w stronę małych i średnich przedsiębiorstw, a także korporacji w ekspansji zagranicznej. Wydarzenia w ramach Programu Handlu Zagranicznego w 2019 roku skoncentrowane są na trzech rynkach zagranicznych:

  1. włoskim,
  2. francuskim,
  3. belgijskim.

W odniesieniu do każdego z tych rynków skonstruowany został osobny program zarówno kulturalny, jak i merytoryczny. W ramach wydarzenia będzie można spotkać różnych zagranicznych ekspertów oraz przedstawicieli biznesowych z Włoch, Belgii i Francji.

źródło: https://www.bnpparibas.pl/phz

Edycja 2019

Tegoroczna edycja programu nie bez przypadku skoncentrowana jest wokół Francji, Włoch i Belgii. W krajach tych grupa BNP obecna jest od wielu lat, dzięki czemu

"

Bank dysponuje szerokimi możliwościami wspierania firm w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu za granicą

– jak wskazano w komunikacie.

Wybór motywowany jest także tym, że “są to rozwinięte rynki w sercu Unii Europejskiej, oferujące zaawansowaną infrastrukturę, tradycję otwartości na handel międzynarodowy oraz szeroki wachlarz biznesowych możliwości”.

Edycja 2018

Poprzednia edycja programu odbywała się w roku 2018 i dotyczyła rynku azjatyckiego. Wybór ten tłumaczył Jerzy Śledziewski, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, który odpowiedzialny jest za obszar Bankowości Korporacyjnej i MŚP.

"

Nasz program zaczynamy od Azji: to największy kontynent, zamieszkany przez 4,4 mld ludzi. To ogromny rynek, stwarzający wspaniałe możliwości rozwoju dla polskich firm. Pamiętajmy, że Azja to nie tylko Chiny i Indie – to 48 krajów, każdy o własnej specyfice, charakterystyce, kulturze i zwyczajach.

Nasz Bank dzięki przynależności do globalnej Grupy, ma know-how, które pomoże polskim firmom w nawigacji na azjatyckich wodach, na których w perspektywie historycznej polskie firmy są obecne stosunkowo krótko. Jesteśmy przekonani, że to bardzo ciekawy kierunek dla warszawskich i mazowieckich firm.


Źródło:

http://media.bnpparibas.pl/pr/438227/ruszyla-kolejna-edycja-programu-handlu-zagranicznego-banku-bnp-paribas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Słubice
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
29 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Słubice

Komornik Sądowy Roman Walkowiak
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
15 maja 2015

Komornik Sądowy Roman Walkowiak

Przelewy SEPA w euro darmowe w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 listopada 2019

Przelewy SEPA w euro darmowe w Banku Millennium

Bank Pekao w Ostrowie Mazowieckiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 sierpnia 2019

Bank Pekao w Ostrowie Mazowieckiej

PKO BP w Sanoku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 lipca 2019

PKO BP w Sanoku

Porównaj