Program “Klasa” Banku BGŻ BNP Paribas

Program “Klasa” Banku BGŻ BNP Paribas

author
Aneta Jankowska
18 lutego 2019

Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas rozpoczęła rekrutację absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Programu „Klasa”. To inicjatywa, która umożliwia zdolnym uczniom naukę w jednym z pięciu renomowanych liceów w Polsce.

Program “Klasa” BGŻ BNP Paribas

Najlepsi uczniowie, którzy zakwalifikują się do Programu „Klasa” Banku BGŻ BNP Paribas będą mogli liczyć na naukę w najlepszych liceach w całej Polsce oraz stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w:

 • Warszawie
 • Krakowie
 • Wrocławiu
 • Szczecinie
 • Gdyni

Bank BGŻ BNP Paribas rozpoczął rekrutację do siedemnastej edycji programu. Swoje zgłoszenia można jeszcze przesyłać do 12 kwietnia 2019 roku.

Więcej o programie

W projekcie BGŻ BNP Paribas może wziąć udział każdy zdolny uczeń z niewielkiej miejscowości, który chciałby rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Do programu mogą zgłaszać się uczniowie, który w tym roku kończą gimnazjum lub szkołę podstawową (w zależności od systemu nauczania, którym są objęci).

Jednym z warunków programu jest fakt, że osoba, która chce skorzystać z projektu musi uzyskać średnią ocen z pierwszego semestru minimum na poziomie 4,5. Co więcej, program skierowany jest do uczniów, mieszkających w niewielkich miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców, pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł brutto.

Jak zgłosić się do programu?

Aby zgłosić się do programu należy:

 1. na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie
 2. wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa

Ogólnopolski Program Stypendialny „Klasa” jest prowadzony przez Fundację BGŻ BNP Paribas. W tegorocznej edycji, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach.

Zgodnie z zasadami Programu, każdy zakwalifikowany uczeń otrzyma:

 • zakwaterowanie w internacie
 • wyżywienie
 • podręczniki
 • comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki

Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Menedżer ds. projektów społecznych i członek Zarządu z Fundacji BGŻ BNP Paribas podkreśla, że Program „Klasa” to nie tylko wsparcie materialne.

Nasi stypendyści podkreślają, że dzięki nauce w dużym mieście mogli rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, a także poznać niezwykłych ludzi i nawiązać przyjaźnie, które utrzymują się po ukończeniu szkoły. „Klasa” to przede wszystkim szansa na lepszy start w dorosłość. Dobra edukacja daje większe szanse na wybór wymarzonych studiów w kraju i zagranicą, a życie w dużym ośrodku akademickim zapewnia ofertę kulturalno-naukową niedostępną w mniejszych miejscowościach. To dlatego od wielu lat współpracujemy ze świetnymi liceami, które razem z nami otaczają młodzież kompleksową opieką, aby tworzyć jej warunki do rozwoju na najwyższym poziomie – mówi.

Uczniowie objęci są wsparciem nie tylko w czasie nauki w liceum, ale również podczas pierwszego roku studiów, kiedy otrzymują stypendium o łącznej wysokości 4500 zł. Stypendyści mają również szanse na dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów.

Program “Klasa” jest jednym z najdłużej działających prorjektów tego typu w Polsce. W ciągu 16 lat skorzystało z niego 700 uczniów z 300 miejscowości.


Źródło: BGŻ BNP Paribas, InfoWire.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Obornikach Śląskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
17 lipca 2019

Alior Bank w Obornikach Śląskich

Bank Pekao w Kościanie
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019

Bank Pekao w Kościanie

PKO BP w Nowym Mieście Lubawskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 lipca 2019

PKO BP w Nowym Mieście Lubawskim

Gdzie Polacy robią zakupy?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
13 czerwca 2019

Gdzie Polacy robią zakupy?

Ile zarabia ratownik medyczny?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
15 grudnia 2019

Ile zarabia ratownik medyczny?

Bank Pekao w Andrychowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 lipca 2019

Bank Pekao w Andrychowie

Porównaj