Nest Bank wystartował z promocją, w której za założenie konta nowi Klienci mogą zgarnąć premię pieniężną. Dodatkowo Klienci mogą skorzystać z wysokiego oprocentowania na lokacie oraz koncie oszczędnościowym. Promocja trwa do 31 maja 2019 roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.02.2019
Udostępnij:

Kto może wziąć udział?

Nest Bank kieruje swoją promocję do nowych Klientów, którzy w ostatnich dwudziestu czterech miesiącach nie posiadali jakiegokolwiek rachunku w Nest Banku. W promocji nie mogą brać udziału również osoby, które są w trakcie rozpatrywania wniosku o Nest Konto.

Jak wziąć udział w promocji?

Jeżeli Klient spełnia powyższe warunki musi jedynie złożyć wniosek o Nest Konto za pomocą dedykowanej strony promocyjnej. Należy pamiętać, aby zamówić również kartę debetową, ponieważ będzie ona potrzebna do zgarnięcia premii. W przypadku promocji Nest Banku nie trzeba wyrażać zgód marketingowych.

Finalizacja umowy może odbyć się na kilka sposobów. Bank oferuje:

– wizytę w oddziale,
– wysłanie dokumentów kurierem,
– wideorozmowę,
– przelew weryfikacyjny z innego banku.

Należy jednak pamiętać, że dane konta, z którego dokonujemy przelewu musza pokrywać się z danymi wypisanymi we wniosku.

Jak zdobyć nagrody

150 złotych za wpływy i transakcje

Aby otrzymać premię pieniężną o łącznej wartości 150 złotych należy:

– w każdym z trzech kolejnych miesięcy (od lutego do końca maja) wykonywać przynajmniej 5 transakcji kartą,
– w okresie promocji przynajmniej raz odnotować wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 1000 złotych.

Wówczas za spełnienie pierwszego warunku Klient otrzyma 75 złotych premii za każdy miesiąc. Za spełnienie drugiego warunku bank również wypłaci Klientowi 75 złotych. Trzeba jednak zaznaczyć, że przynajmniej raz Klient musi spełnić pierwszy warunek.

Trzeba również zaznaczyć, że wynagrodzenie rozumiemy jako wpływ z tytułu umowy o pracę, zlecenie, dzieło, renty, emerytury, stypendium lub świadczenia 500+.

Lokata Witaj i oprocentowanie 4%

Klient zakładający Nest Konto ma 30 dni na otworzenie Lokaty Witaj, której oprocentowanie wynosi 4%. Maksymalna kwota lokaty to 10 000 złotych na okres trzech lub sześciu miesięcy.

Lokatę na trzy miesiące Klienci mogą założyć bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków dodatkowych. Oprocentowanie będzie wynosiło 4% w skali roku.

Aby założyć Lokatę na sześć miesięcy należy spełnić dodatkowy warunek, którym jest wpływ z tytułu wynagrodzenia. Jeżeli Klient skorzysta z Lokaty Witaj od razu, spełni wymagany warunek podczas zdobywania premii pieniężnej.

Nest Rodzinne Oszczędności – konto oszczędnościowe

Oprócz lokaty dostępne jest również konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. W tym przypadku nie warto zwracać uwagi na oprocentowanie (1,2%), lecz na możliwości dodatkowe. Chodzi o to, że w przypadku regularnych wpływów przez rok, bank wypłaci Klientowi premię pieniężną od 2 do 6% wartości dokonanych wpłat. Klient może wpłacać maksymalnie 600 złotych miesięcznie. Zatem w pierwszym roku oprocentowanie może wynieść nawet 5,7%. Jeden Klient może otworzyć jedno konto oszczędnościowe.


źródło grafiki: Nest Bank

Co można otrzymać?

Za spełnienie warunków głównej promocji Klient może otrzymać 150 złotych premii. Dalsze usługi pozwolą na skorzystanie z lokaty z oprocentowaniem 4% oraz kontem oszczędnościowym ze zwrotem od 2 do 6% za dokonywane przez rok wpłaty.

Przyznanie nagrody

Premię za płatności i wpływ bank przyzna Klientowi do dwudziestego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków. W przypadku lokaty oprocentowanie obowiązuje już od pierwszej wpłaty. Zwrot za wpływy na koncie oszczędnościowym nastąpi po 12 miesiącach licząc od momentu pierwszej wpłaty.

Regulamin promocji

Wszystkie informacje i regulamin promocji znajdziemy na stronie: https://www.nestbank.pl/download/Regulamin-promocji-Nest-Konto-z-bonusem-na-start.pdf.


Nest Konto

Nest Bank posiada w swojej ofercie Nest Konto, które jest jednym z ostatnich darmowych rachunków na rynku. Bank nie pobiera od Klienta opłat za prowadzenie konta, posługiwanie się kartą, wypłatę gotówki w bankomatach na terenie Polski. Wszystko to nie jest związane z aktywnością na koncie. Klient może ponieść koszty jedynie w przypadku potrzeby wydania drugiej i każdej następnej karty. Koszt wyrobienia karty to 25 złotych.


Nest Bank

Nest Bank to założony w 1995 roku bank uniwersalny. Na początku działał pod nazwą FM Bank SA, lecz w 2013 roku doszło do fuzji z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości SA, w wyniku czego powstał FM Bank PBP SA. Działał on pod dwiema markami handlowymi:

– BIZ Bank,
– Bank Smart.

W listopadzie 2016 roku miał miejsce rebranding i obie marki zastąpiono jedną nową nazwą – Nest Bank. Głównym produktem Nest Banku jest Nest Konto. Jego cechą charakterystyczną jest całkowity brak opłat za posiadanie konta i wykonywanie podstawowych operacji bankowych.

Komentarze