Provident z raportem Społecznej odpowiedzialności biznesu

Provident z raportem Społecznej odpowiedzialności biznesu

author
Aneta Jankowska
28 sierpnia 2018
Provident Polska bierze udział w Konkursie Raporty Społeczne 2018. To już trzeci raport przygotowany przez firmę, w którym opisane zostały działania na rzecz etyki, odpowiedzialnego pożyczania oraz dialogu z interesariuszami.

Firma odpowiedzialna społecznie

Raport Provident Polska „O etyce i zaangażowaniu. Raport społecznej odpowiedzialności biznesu Provident Polska 2016-2017” bierze udział w 12. edycji Konkursu Raport Społeczny 2018. Plebiscyt jest organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i ma patronat m. in. Ministerstwa Rozwoju i Federacji Konsumentów.

Publikacja firmy została przygotowana w oparciu o Standardy GRI opublikowane w 2016 roku. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie firmy, dokument powstał przy współpracy z firmą CSR Consulting i został poddany weryfikacji przeprowadzonej przez niezależną firmę zewnętrzną.

Przygotowanie Raportu, zebranie danych, a następnie ich weryfikacja, to duży wysiłek dla wszystkich osób zaangażowanych w ten proces. Efekt to kompendium wiedzy nt. firmy obejmujące podsumowanie naszej działalności w różnych obszarach w latach 2016-2017. Raport to doskonałe źródło informacji dla wszystkich interesariuszy firmy, a także przykład dla innych organizacji – mówi Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa w Provident Polska.

O konkursie

Na stronie organizatora konkursu czytamy, że nagrody w Raportach Społecznych przyznawane są za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. 

To inicjatywa mająca na celu upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego, skierowana do firm i organizacji publikujących raporty ze swojej aktywności w tych obszarach.

Celem konkursu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania pozafinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. 

Dzięki tej inicjatywie wyróżniane są przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność, biorąc pod uwagę interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Konkurs  przyczynia się do transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami.

Raporty oceniają dziennikarze, niezależne jury oraz internauci.

Wystarczy wejść na stronę: http://raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/, wybrać 3 publikacje, wpisać swój adres e-mail  i określić grupę interesariuszy. Aby głos był ważny, trzeba potwierdzić swój głos w wiadomości zwrotnej.

Na raport Provident Polska można głosować do 17 września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Netflix – wyłączyliśmy Twoją subskrypcję – oszustwo
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
30 grudnia 2020

Netflix – wyłączyliśmy Twoją subskrypcję – oszustwo

KredytOK w Pabianicach
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
11 lutego 2017

KredytOK w Pabianicach

Zasiłki w Polsce
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
18 lutego 2020

Zasiłki w Polsce

Mniej Polaków jeździ autem z salonu
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
06 lipca 2019

Mniej Polaków jeździ autem z salonu

Kasa Stefczyka Częstochowa
Oddziały
author
Patryk Byczek
13 października 2020

Kasa Stefczyka Częstochowa

BNP Paribas oddziały we Władysławowie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały we Władysławowie

Porównaj