Przelewy bankowe Wielkanoc 2021

Przelewy bankowe Wielkanoc 2021

author
31 marca 2021

W okresie świątecznym wiele instytucji funkcjonuje w innych godzinach niż zwykle. Krajowa Izba Rozliczeniowa przypomina o tym, że podczas Świąt Wielkanocnych zmieni się także sposób funkcjonowania systemów rozliczeniowych Elixir oraz Euro Elixir. Sprawdź, kiedy można spodziewać się przelewów zleconych w dni świąteczne.

Przelewy Elixir Wielkanoc 2021

Standardowo przelewy bankowe w systemie Elixir rozliczane są w czasie jednej z trzech sesji, które odbywają się wyłącznie w dni robocze w godzinach 9:30, 13:30 oraz 16:00. Jedynym odstępstwem od tej reguły są dni ustawowo wolne od pracy. Warto pamiętać, że w soboty i niedziele nie odbywają się rozliczenia. Sprawdźmy, jak będą realizowane przelewy w czasie świątecznym.

Kiedy dojdzie przelew w Wielkanoc?

Powyższy wykaz przedstawia jasno dni, w których sesje działają oraz kiedy nie będą funkcjonować. Z podanych informacji można zatem łatwo wywnioskować, że jeśli nasz przelew nie trafi na sesję do godziny 16:00 w Wielki Piątek, to rozliczony będzie dopiero na pierwszej wtorkowej sesji, a zatem o godzinie 9:00.

Sprawdź w naszym kalkulatorze sesji, kiedy dojdzie przelew.

“W piątek 2 kwietnia system Elixir będzie funkcjonować jak w każdy inny dzień roboczy. Trzeba pamiętać, że przelewy zlecone do KIR przez banki po godz. 16.00 tego dnia, zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli we wtorek 6 kwietnia.” – podaje w swoim komunikacie KIR.

Przelewy Euro Elixir Wielkanoc 2021

Co do zasady, przelewy Euro Elixir funkcjonują podobnie, jednak przerwa w działaniu będzie w ich wypadku potrwa nieco dłużej, gdyż obejmie także 2 kwietnia. Jak informuje KIR, różnica ta wynika z tego, że w wielu krajach europejskich Wielki Piątek to “banking holiday, czyli dzień wolny od pracy”.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

W ten sposób będą działały wszystkie przelewy zlecane w systemie rozliczającym przelewy w unijnej walucie (zarówno krajowe, jak i transgeniczne).

Podsumowując – sesje w systemie Euro Elixir:

– w Wielki Czwartek – będą się odbywały,
– w Wielki Piątek – nie będą się odbywały,
– w Wielką Sobotę – nie będą się odbywały,
– w Niedzielę Wielkanocną – nie będą się odbywały,
– w Poniedziałek Wielkanocny – nie będą się odbywały,
– we Wtorek Wielkanocny – będą się odbywały.

Przelewy Express Elixir Wielkanoc 2021

“Niezależnie od świątecznej przerwy w działaniu systemów rozliczeniowych, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i święta, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach.” – czytamy w komunikacie KIR.

Jedynym, od czego jest zależne tempo przesyłania przelewów poprzez system Express Elixir, jest dostępność banku nadawcy i odbiorcy. Przeszkodą do doręczenia przelewów jest w szczególności przerwa konserwacyjna.


Źródło:

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/swiateczne-przelewy-warto-zrealizowac-z-wyprzedzeniem,365.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Głownie
Oddziały
author
24 lipca 2019

Bank Pekao w Głownie

Inspektorat ZUS w Jarocinie
Oddziały
author
19 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Jarocinie

PKO BP w Myślenicach
Oddziały
author
31 lipca 2019

PKO BP w Myślenicach

Czym zajmuje się agencja ratingowa?
Bez kategorii
author
26 czerwca 2019

Czym zajmuje się agencja ratingowa?

Afera Amber Gold nie odebrała Providentowi klientów
Wpisy
author
22 marca 2013

Afera Amber Gold nie odebrała Providentowi klientów