Puchary AZS Częstochowa na licytacji komorniczej

Puchary AZS Częstochowa na licytacji komorniczej

author
26 sierpnia 2019

Właśnie dziś na Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się licytacja komornicza pucharów popularnego siatkarskiego klubu AZS Częstochowa. Na najwyższą kwotę wyceniono Puchar Europy. Cena wywoławcza wynosi w jego przypadku zaledwie 750 zł.

Klub AZS Częstochowa od dłuższego już czasu boryka się z problemami finansowymi. Nieopłacone zobowiązania klubu dotyczą zarówno umów z zawodnikami, jak i innymi podmiotami.

Licytacja komornicza – AZS Częstochowa

Z większości problemów klub wychodzi polubownie. Wdrożone zostało już postępowanie restrukturyzacyjne, a z niektórymi wierzycielami udało się zawrzeć ugody.

Niestety kilku wierzycieli oddało sprawę w ręce komornika, który był zmuszony do zajęcia majątku klubu. Najcenniejsze okazały się zdobyte przez AZS Częstochowa trofea – puchary i medale.

Decyzją komornika wszystkie puchary zdobyte przez AZS Częstochowa trafią na licytację komorniczą. 

Obwieszczenie o licytacji komorniczej zostało przekazane przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Adriana Golibrodę. Licytacja odbędzie się w siedzibie klubu. Jest nią Hala Sportowa Częstochowa (ul. Żużlowa 4).

Licytacja pucharów AZS Częstochowa – ceny

Najdroższy okazał się Puchar Europy wywalczony przez klub w 2012 roku. Komornik wycenił go na 750 zł. Jest to oczywiście cena wywoławcza – w drodze licytacji urośnie do najwyższej kwoty, która zostanie zaproponowana przez licytatorów.

Fragment spisu licytowanych trofeów, źródło: http://licytacje.komornik.pl

Sześć pucharów otrzymanych za mistrzostwo Polski komornik wycenił na 375 zł. Najniżej, bo na kwotę zaledwie 225 zł, zostały wycenione 3 puchary wygrane w zawodach o mniejszej skali:

  1. Puchar dla Tyttan za I miejsce w memoriale A. Gołasia,
  2. Puchar za zajęcie I miejsce w memoriale A. Gołasia,
  3. Puchar Wójta Gminy Poczesna dla AZTS Częstochowa.

Zbiórka na wykup trofeów AZS Częstochowa

W odpowiedzi na zajęcie komornicze trofeów klubu w Internecie szybko zorganizowała się grupa osób chcących wykupić wszystkie trofea na licytacji. Zbiórka pieniędzy została zainicjowana przez Rafała Pośpiecha, pochodzącego z Częstochowy sędzię siatkarskiego.

Zrzut ekranu ze zbiórki na wykup trofeów: https://zrzutka.pl/v58dkb

“Szanowni Państwo, długo nie mogłem czekać. Wiadomość opublikowana na portalu komornik.pl, dotycząca szczegółów licytacji pucharów częstochowskiego klubu AZS Częstochowa za mistrzostwo Polski, pucharów za zdobycie pucharu Polski, medali za zdobycie pucharu Europy zmroziła wszystkich częstochowian.

Dlatego też, długo nie czekałem i w porozumieniu z wieloma osobami, częstochowianami, prawdziwymi kibicami, ogłosiłem publiczną zbiórkę. Zbiórkę, która ma doprowadzić do wykupu licytowanych przedmiotów częstochowskiego klubu AZS Częstochowa” – pisze w opisie zbiórki Rafał Pośpiech.

Obecnie uzbierano już 5600 zł na ten cel. Zebrane środki Rafał Pośpiech ma w planie nie tylko wykorzystać na wykup trofeów, ale także na przygotowanie gabloty, która będzie mogła stanąć w miejscu publicznym tak, by uczynić puchary dostępnymi do oglądania przez wszystkich. Imiona i nazwiska wszystkich darczyńców zostaną ponadto zamieszczone na specjalnej tablicy z podziękowaniami.


Źródło:

http://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/480264

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

karo
karo
2019-09-05 16:00:19

no widać jak na dłoni jak komornik OGOLIŁ na ponad pięć tysięcy zbierających - wcześniej rzeczywiście cena była coś ok. 1,5 tys. S K A N D A L .

2019-08-26 13:10:26

jak CWANIE DWÓCH KOMORNIKÓW zrobiło tych zbierających --- ogłosili oni, że maja ponad 5 tys. zł to nagle trofea POSZŁY W GÓRĘ. Zobaczcie ceny u komornika KOPRA a nagle robi to nijaki GOLIBRODA i GOLI właśnie po całości na sumę ponad 5 tys. złotych - CIEKAWE KTO PODWYŻSZYŁ KWOTĘ WYJŚCIOWĄ po tym jak zbierający ogłosili ile zebrali I W JAKIM CELU PODWYŻSZYŁ KWOTĘ !!!

Podobne artykuły

Bank Pekao w Tomaszowie Mazowieckim
Oddziały
author
12 lipca 2019

Bank Pekao w Tomaszowie Mazowieckim

Komornik skarbowy – najważniejsze informacje
Dla zadłużonych
author
27 kwietnia 2018

Komornik skarbowy – najważniejsze informacje

Biuro Terenowe ZUS w Nidzicy
Oddziały
author
18 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Nidzicy

Rada do spraw Przedsiębiorczości – czym się zajmuje?
Bez kategorii
author
14 maja 2019

Rada do spraw Przedsiębiorczości – czym się zajmuje?

Biuro Terenowe ZUS w Łęczycy
Oddziały
author
18 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Łęczycy

Alior Bank w Zabierzowie
Oddziały
author
28 czerwca 2019

Alior Bank w Zabierzowie