Na początku stycznia 2018 roku Uber wprowadził preautoryzację opłaty za przejazd. Nie można zatem wsiąść do samochodu Uber, jeżeli nie ma się na koncie wystarczających środków. Preautoryzacja opłaty dotyczy wszystkich miast poza Warszawą. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 18.01.2018
Udostępnij:

Po wprowadzeniu opłat za to, że kierowca oczekuje na nas dłużej, niż 2 minuty oraz pokazaniu konkretnych cen za dany przejazd, Uber zdecydował się na prowadzenie preautoryzacji opłat za kurs. W niedalekiej przyszłości będzie to obowiązywało także w Warszawie.


 

PRZEBIEG PROCESU PŁATNOŚCI UBER

1. Wybieramy interesujący nas przejazd.
2. Aplikacja weryfikuje nasz stan konta. 
3. Na wybranej przez nas metodzie płatności zostaje nałożona tymczasowa blokada środków.
4. Po ukończeniu przejazdu kwota jest pobierana z naszego konta.

Oznacza to, że bez wystarczających środków na koncie punkty 2-4 nie mogą zostać spełnione, a zatem nie dojdzie do zamówienia przejazdu Uber.  
 

MOŻLIWE PROBLEMY

Przejazd anulowany lub różnica w opłacie ostatecznej

W przypadku anulowania lub odwołania przejazdu albo różnicy w ostatecznej opłacie za przejazd, wstępna blokada środków (preautoryzacja) zostaje unieważniona w systemie Uber. Zwrot środków na konto potrwać może jednak nawet kilka dni roboczych (zależne od banku). 

Dwie transakcje na wyciągu z konta 

Na koncie w banku mogą pojawić się dwie transakcje na różne kwoty za ten sam przejazd. Stanie się tak w przypadku, gdy kwota ostateczna będzie inna, niż początkowa opłata za przejazd. Preautoryzacja zostanie wtedy unieważniona, a opłata w kwocie ostatecznej zostanie pobrana ponownie. Zwrot środków w tym przypadku również może potrwać kilka dni roboczych (zależne od banku). 
 

Komentarze