Rekord Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa

Rekord Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa

author
05 sierpnia 2021

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że w ciągu trzech dni, w dziewięciu miastach w Polsce blisko 2400 osób oddało łącznie ponad 1000 litrów krwi i jej składników w zorganizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Sprawdzamy szczegóły.

LEtnia edycja Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbyła się w dziewięciu listach w Polsce pod koniec lipca bieżącego roku. Fundacja PKO Banku Polskiego zbierała krew w :

– Białymstoku,
– Bydgoszczy,
– Gdańsku,
– Katowicach,
– Krakowie,
– Lublinie,
– Poznaniu,
– Warszawie,
– Wrocławiu.
W wydarzeniu wzięło udział prawie 2400 osób, oddając łącznie w ciagu trzech dni ponad 1000 litrów krwi oraz jej składników.

Dane mówią same za siebie – nasi krwiodawcy są wspaniali! Mimo trudnego czasu pandemii, panujących w kraju upałów, a także sezonu urlopowego, krwiodawcy oddali ponad 1000 litrów krwi i jej składników. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, dzięki Wam wielu ludzi będzie mogło wrócić do zdrowia

– mówiła cytowana w komunikacie Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

zara-logo]
Najważniejsze informacje dla Klientów:
PKO BP przelewy przychodzące
PKO BP kod IBAN
PKO BP infolinia
[/sekcja-szara-logo]

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Letnia edycja Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbyła się już po raz dziewiąty. W poprzedniej, ósmej edycji, krew i jej składniki oddało 1600 osób. Jak dobrze widać, akcja oddawania krwi z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i powodzeniem. Partnerem dziewiątej edycji programu było Narodowe Centrum Krwi, natomiast zbiórka była prowadzona przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja odbyła się również w Białymstoku. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK) istnieje od 2009 roku. Każdego roku zyskuje coraz większe zainteresowanie. Do dziś w realizowanych zbiórkach udział wzięło 16 600 osób.

Od kilku lat Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku angażuje się w Bankową Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Jesteśmy zadowoleni z idei i efektów BAHK, w której czynny udział biorą także pracownicy PKO Banku Polskiego. Dobra organizacja całej akcji, prowadzonej przez Fundację PKO Banku Polskiego może być przykładem dla innych organizatorów podobnych wydarzeń. W imieniu pracowników RCKiK w Białymstoku oraz chorych, którzy dzięki BAHK wracają do zdrowia, dziękuję honorowym krwiodawcom.

– mówił cytowany w komunikacie Dariusz Średziński, wicedyrektor ds. medycznych RCKiK w Białymstoku


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/150655-rekord-bankowej-akcji-honorowego-krwiodawstwa-1000-litrow-krwi-w-3-dni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile zarabia fotograf?
Bez kategorii
author
08 września 2019

Ile zarabia fotograf?

Jakie ratingi mają banki w Polsce?
Banki
author
10 października 2017

Jakie ratingi mają banki w Polsce?

Alior Bank w Bartoszycach
Oddziały
author
27 czerwca 2019

Alior Bank w Bartoszycach

KredytOK w Gliwicach
Oddziały
author
28 stycznia 2017

KredytOK w Gliwicach

Zarobki Polaków na każdym etapie życia
Bez kategorii
author
12 maja 2019

Zarobki Polaków na każdym etapie życia

Promocja: „Konto na święta” w BNP Paribas
Promocje bankowe
author
16 grudnia 2021

Promocja: „Konto na święta” w BNP Paribas