Ryanair zmienia nazwę na Buzz

Ryanair zmienia nazwę na Buzz

author
Dominika Sobieraj
31 października 2019

Jeden z najpopularniejszych przewoźników, Ryanair Sun, zmienia nazwę i logo w Polsce. Już od 1 listopada zamiast Ryanaira na wszystkich rozkładach pojawi się Buzz. Od grudnia załoga samolotów będzie nosiła stroje z pszczółką. Czarno-żółte owady pojawiać się będą sukcesywnie także na wszystkich samolotach należących do floty Ryanaira.

Jak informuje portal fly4free.com, polski oddział przewoźnika Ryanair Sun oficjalnie zmienia nazwę – od 1 listopada będą to linie lotnicze Buzz (z angielskiego bzyczeć).

Za zmianą nazwy idzie również zmiana logo oraz graficzne zmiany w wyglądzie samolotów, ich wyposażenia, a także ubioru załogi samolotowej. W każdym miejscu logo irlandzkiej harfy zastąpi pszczółka z literą B, a barwy przewoźnika zmienią się na czarno-żółte.

fot. Buzz Air (za https://www.fly4free.pl/ryanair-buzz/)

Ryanair zmienia się w Buzz – etapy

Zmiana będzie przebiegała etapami. Cały proces może zająć więcej niż rok. Najszybciej zmianę zobaczymy w Internecie – nową szatę graficzną przewoźnik wprowadza z dniem 1 listopada. Na nowej stronie będzie można zamawiać bilety na wszystkie połączenia, które są realizowane przez Ryanair.

Kolejne zmiany nastąpią później. Załoga samolotów nowe stroje otrzyma dopiero w grudniu. Przez cały listopad w samolotach nadal spotkamy zatem obsługę w ubraniach z logo Ryanaira.

Najdłużej będzie trwała zmiana wyglądu wszystkich samolotów należących do Ryanaira. Zostaną one przemalowane na kolory marki Buzz, czyli żółty, czarny i biały. Z tyłu samolotu (na stateczniku pionowym) widoczna będzie duża pszczoła. Logo pojawi się również na bokach samolotu i na końcach skrzydeł.

Ryanair przemaluje wszystkie samoloty w Polsce

Maszyn do przemalowania jest jednak dużo – obecnie Ryanair Sun dysponuje 17 samolotami. Wszystkie z nich to Boeingi 737-800. Każdy z osobna musi zostać poddany malowaniu. Wkrótce do floty polskiego Ryanaira dołączy 8 nowych samolotów, które również będą musiały zyskać odpowiedni wygląd.

“Po udanym roku rozwoju Ryanair Sun cieszymy się, że nasze samoloty będą miały nowy i unikalny branding podczas wprowadzania Buzz. Naszym celem jest oferowanie usług na najwyższym poziomie zarówno klientom, jak i organizatorom wycieczek” – powiedział Michał Kaczmarczyk, prezes Ryanair Sun, cytowany przez fly4free.pl.

fot. Buzz Air (za https://www.fly4free.pl/ryanair-buzz/)

Powodem zmiany nazwy jest najprawdopodobniej kwestia finansowa – wprowadzenie Buzz ma znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności przez przewoźnika. Buzz ma wynajmować spółce-matce załogi oraz samoloty. Pracownicy będą zatem prowadzili jednoosobową działalność gospodarczą.

Buzz – nowa nazwa polskiego Ryanaira

Władze spółki wskazują, że nowa nazwa jest kolejnym etapem przekształceń marki (wcześniej przekształcone zostały także maltańskie linie Malta Air oraz austriackie linie Lauda).

W dniu 1 listopada dochodzi oficjalnie do przejęcia przez Buzz bazy Ryanaira nie tylko w Polsce, ale także w Pradze i w Sofii. W grudniu natomiast Buzz przejmie jeszcze bazę w Budapeszcie.

Spółka Ryanair Sun działała w Polsce od 2017 roku. Na początku w ofercie przewoźnika były tylko loty czarterowe dla biur podróży działających na terenie Polski. Na wprowadzenie lotów rejsowych spółka zdecydowała się dopiero w ubiegłym roku.


Źródło:

https://www.fly4free.pl/ryanair-buzz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Konto w marcu” w BNP Paribas
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
27 marca 2022

Promocja: „Konto w marcu” w BNP Paribas

Polacy chcą zmian w programie 500 Plus
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
24 grudnia 2018

Polacy chcą zmian w programie 500 Plus

Mastercard zasili konto WOŚP prawie milionem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 stycznia 2020

Mastercard zasili konto WOŚP prawie milionem

PKO BP w Cieszynie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 września 2019

PKO BP w Cieszynie

Promocja kredytu konsolidacyjnego w T-Mobile
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
27 stycznia 2018

Promocja kredytu konsolidacyjnego w T-Mobile

Porównaj