Santander Consumer Bank opinie

Santander Consumer Bank opinie

author
14 listopada 2019

Santander Consumer Bank jest znany wśród Polaków jako bank od kredytów. Instytucja prowadzi działalność w Polce od 2006 roku. Sprawdź szczegółowe informacje oraz opinię Klientów, którzy współpracowali z bankiem.

Santander Consumer Bank – historia

Santander Consumer Bank jest bankiem komercyjnym działającym w Polsce, a należącym do hiszpańskiej grupy Banco Santander. Planowanie działalności banku w Polsce rozpoczęło się w 2002 roku, kiedy to nabyto Bank of America Polska SA. W niedalekiej przyszłości nazwa banku uległa zmianie na CC Bank SA, którego siedziba zlokalizowana była w Poznanie. Kolejna zmiana nazwy banku nastąpiła w 2004 roku i od tej pory instytucja nazywała się PTF Bank SA. Wówczas bank do swoich struktur wciągnął Polskie Towarzystwo Finansowe, a Wrocław stał się miastem, w którym stanęła siedziba instytucji. Nazwa Santander Consumer Bank pojawiła się w 2006 roku i została do teraz.

Warto zaznaczyć, że wielu Polaków myli Santander Consumer Bank z Santander Bank Polska, który pojawił się na polskim rynku w 2018 roku, kiedy to zastąpił dotychczasowy Bank Zachodni WBK.

Przejdź do opinii o Santander Consumer Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Santander Consumer Bank

+ wyspecjalizowane biuro prasowe
bardzo duża przyznawalność kredytów
sprawnie działająca infolinia
wsparcie w finansowaniu zakupów na raty


– mało spraw można załatwić przez infolinię
– brak czatu z doradcą Klienta
– infolinia nie działa całą dobę

Na co narzekają Klienci Santander Consumer Bank?

Klienci Santander Consumer Bank narzekają na:

– braku infolinii przez całą dobę,
– utrudnienia w korzystaniu z bankowości elektronicznej,
– braku czatu z doradcą Klienta.

Z czego są zadowoleni Klienci Santander Consumer Bank?

Klienci Santander Consumer Bank są zadowoleni z:

– dużej przyznawalności kredytów,
– sprawnie działającej infolinii,
– zakupów na raty wspieranych przez bank,
– rzetelnych informacji publikowanych przez biuro prasowe.

Santander Consumer Bank – co wyróżnia?

1. Na stronie internetowej Santandera możemy zalogować się do panelu logowania dla różnych grup Klientów: Santander internet, iBiznes24, Inwestor online, Makler, Serwis prepaid.

2. Santander Consumer Bank udziela także kredytów samochodowych. Dostępne są one w salonach oraz w licznych komisach samochodowych (jest ich łącznie ponad 1000).

3. Na stronie głównej Santander Consumer Banku możemy znaleźć przekierowanie do podstrony, na której wskazywane są bieżące kursy wymiany walut.

4. W 2018 roku Santander Consumer Bank przeszedł odświeżenie logo marki – zaakcentowano w nim biały kolor, który symbolizuje innowacyjność i przejrzystość.

5. Santander Consumer Bank obsługuje Klientów w 321 placówkach na terenie całej Polski. Poza tym z usług banku skorzystać można w ponad 27 000 sklepów oraz marketów.

Santander Consumer Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Nest Bank
Data powstania:1995 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Marek Kulczycki
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000030330
NIP:1070010731

Siedziba Banku:

Santander Consumer Bank

ul. Strzegomska 42c
53-611 Wrocław


Adres korespondencyjny:

Santander Consumer Bank

ul. Strzegomska 42c
53-611 Wrocław


OPINIE O Santander Consumer Banku

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Santander Consumer Banku ? Podziel się swoją opinią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

rozczarowany
rozczarowany
2022-03-02 08:55:42

Kredyt zaciągnięty w 2020 roku, 20 rat. Spłacony w 9 transzach, na kwotą dokładnie taką o jakiej mowa w umowie pod hasłem "całkowita kwota do zapłaty". No i jaka niespodzianka, po roku od zapłacenia co do grosza tego co mam w umowie? Okazuje się, że mam jakieś ekstra 60 złotych do zapłaty bo odpalili mi jakąś bankowość elektroniczną z której nie korzystałem, nie korzystam i nie mam zamiaru korzystać, bo i w jakim celu skoro mam u nich tylko kredyt konsumencki? Oczywiście, owa kwota nigdzie nie jest ujęta w umowie i odgrzebać można ją dopiero szukając w sieci. Dramat i tyle. Polecam omijać Santander Consumer Bank szerokim łukiem, są dużo lepsze instytucje na rynku nie nabijające klientów w butelkę.

Alex
Alex
2022-02-07 16:29:51

Masakra kredyt gotówkowy 10tys na 36rat oo 580zl..co daje ponad 20kola do spłaty..

Kristof73
Kristof73
2021-12-22 22:35:32

Powiem tak,właśnie mam przyjemność,dowiedzieć sie jak ważny jest klient dla Santander Consumer Bank,nie mam u nich konta i chyba mogę dziekować Bogu,kiedyś kupiłem coś na raty,do tego wciśli mi karte kredytową,bo niby inaczej się nie da.Nie dawno załatwiłem kredyt hipoteczny ,oczywiscie w innym banku ,tam gdzie mam konto,kredyt jest do podpisania juz od prawie dwóch tygodni,miedzy czasie wyszło ze w podpisaniu umowy przeszkadza mi limit na owej karcie kredytowej.Zamknięcie owej karty nie wchodzi w grę bo to u nich 60 dni,wiec obniżenie limitu to jedyna droga ,tyle że to 30 dni,gdzie normalnie w wielu bankach .to kwestia góra czterech dni.Po złożeniu wniosku o zmniejszenie limitu i kilku jeszcze wizyt w owym odziele,kilku godzinnych rozmowach z konsultantami i zapewnianiu mnie że mój wniosek o zmniejszenie limitu jest pilny,ręce mi opadły i straciłem wiare na szybsze rozwiązanie problemu,zapytacie zapewne dlaczego?,a no dlatego że równolegle próbowaliśmy ominąć problem limitu w inny sposób,i znów trafiłem do oddziału by uzyskać zwykłe potwierdzenie że owa karta była prowadzona prawidłowo i nie ma na niej jakiego kolwiek wymagalnego zadłużenia,a tak na marginesie karta jest nadpłacona,nieaktywna od dawna,co wiecej zablokowana jeszcze przez bank,co i tak nie przeszkadza im pobierać im opłaty za nią odemnie,i teraz co się dowiaduje, po ponad dwóch tygodnia czekania na zmniejszenie limitu?że żeby uzyskać takie potwierdzenie muszę zamknąć kartę ,a to jak pisałem jest 60 dni,więc po co czekałem ponad dwa tygodnie?zwykłej kartki nie byli mi w stanie nawet wygenerować.Stoje przez nich i zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić,bo umowa przedwstępna niedługo mi też dobiegnie końca.Nasuwa się jeden wniosek ,brak jakejkolwiek empatii,brak zrozumienia,i kompletny brak dobrej woli ,by cokolwiek zrobić dla klienta,myślę że oni kłamią rano i kłamią wieczorem,kłamią w dzień ,kłamią i w nocy,więc Drodzy obecni ,ale i przyszli klienci,pamiętajcie próżno u nich szukać pomocy.

Podobne artykuły

Alior Bank w Wieluniu
Oddziały
author
09 czerwca 2019

Alior Bank w Wieluniu

ING Bank Śląski w Prudniku
Oddziały
author
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Prudniku

Jak zastrzec kartę w Banku Ochrony Środowiska?
Banki
author
12 października 2017

Jak zastrzec kartę w Banku Ochrony Środowiska?

Zmierzch kapitalizmu ?
Blog
author
15 marca 2016

Zmierzch kapitalizmu ?

Kredyt 500+ w Alior Banku
Wpisy
author
25 kwietnia 2016

Kredyt 500+ w Alior Banku

Jaki bank najczęściej polecają Polacy ?
Wpisy
author
25 lutego 2017

Jaki bank najczęściej polecają Polacy ?