Santander Consumer Bank opinie

Santander Consumer Bank opinie

author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2019

Santander Consumer Bank jest znany wśród Polaków jako bank od kredytów. Instytucja prowadzi działalność w Polce od 2006 roku. Sprawdź szczegółowe informacje oraz opinię Klientów, którzy współpracowali z bankiem.

Santander Consumer Bank – historia

Santander Consumer Bank jest bankiem komercyjnym działającym w Polsce, a należącym do hiszpańskiej grupy Banco Santander. Planowanie działalności banku w Polsce rozpoczęło się w 2002 roku, kiedy to nabyto Bank of America Polska SA. W niedalekiej przyszłości nazwa banku uległa zmianie na CC Bank SA, którego siedziba zlokalizowana była w Poznanie. Kolejna zmiana nazwy banku nastąpiła w 2004 roku i od tej pory instytucja nazywała się PTF Bank SA. Wówczas bank do swoich struktur wciągnął Polskie Towarzystwo Finansowe, a Wrocław stał się miastem, w którym stanęła siedziba instytucji. Nazwa Santander Consumer Bank pojawiła się w 2006 roku i została do teraz.

Warto zaznaczyć, że wielu Polaków myli Santander Consumer Bank z Santander Bank Polska, który pojawił się na polskim rynku w 2018 roku, kiedy to zastąpił dotychczasowy Bank Zachodni WBK.

Przejdź do opinii o Santander Consumer Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Santander Consumer Bank

+ wyspecjalizowane biuro prasowe
bardzo duża przyznawalność kredytów
sprawnie działająca infolinia
wsparcie w finansowaniu zakupów na raty


– mało spraw można załatwić przez infolinię
– brak czatu z doradcą Klienta
– infolinia nie działa całą dobę

Na co narzekają Klienci Santander Consumer Bank?

Klienci Santander Consumer Bank narzekają na:

– braku infolinii przez całą dobę,
– utrudnienia w korzystaniu z bankowości elektronicznej,
– braku czatu z doradcą Klienta.

Z czego są zadowoleni Klienci Santander Consumer Bank?

Klienci Santander Consumer Bank są zadowoleni z:

– dużej przyznawalności kredytów,
– sprawnie działającej infolinii,
– zakupów na raty wspieranych przez bank,
– rzetelnych informacji publikowanych przez biuro prasowe.

Santander Consumer Bank – co wyróżnia?

1. Na stronie internetowej Santandera możemy zalogować się do panelu logowania dla różnych grup Klientów: Santander internet, iBiznes24, Inwestor online, Makler, Serwis prepaid.

2. Santander Consumer Bank udziela także kredytów samochodowych. Dostępne są one w salonach oraz w licznych komisach samochodowych (jest ich łącznie ponad 1000).

3. Na stronie głównej Santander Consumer Banku możemy znaleźć przekierowanie do podstrony, na której wskazywane są bieżące kursy wymiany walut.

4. W 2018 roku Santander Consumer Bank przeszedł odświeżenie logo marki – zaakcentowano w nim biały kolor, który symbolizuje innowacyjność i przejrzystość.

5. Santander Consumer Bank obsługuje Klientów w 321 placówkach na terenie całej Polski. Poza tym z usług banku skorzystać można w ponad 27 000 sklepów oraz marketów.

Santander Consumer Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Nest Bank
Data powstania:1995 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Marek Kulczycki
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000030330
NIP:1070010731

Siedziba Banku:

Santander Consumer Bank

ul. Strzegomska 42c
53-611 Wrocław


Adres korespondencyjny:

Santander Consumer Bank

ul. Strzegomska 42c
53-611 Wrocław


OPINIE O Santander Consumer Banku

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Santander Consumer Banku ? Podziel się swoją opinią.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

rozczarowany

Kredyt zaciągnięty w 2020 roku, 20 rat. Spłacony w 9 transzach, na kwotą dokładnie taką o jakiej mowa w umowie pod hasłem "całkowita kwota do zapłaty". No i jaka niespodzianka, po roku od zapłacenia co do grosza tego co mam w umowie? Okazuje się, że mam jakieś ekstra 60 złotych do zapłaty bo odpalili mi jakąś bankowość elektroniczną z której nie korzystałem, nie korzystam i nie mam zamiaru korzystać, bo i w jakim celu skoro mam u nich tylko kredyt konsumencki? Oczywiście, owa kwota nigdzie nie jest ujęta w umowie i odgrzebać można ją dopiero szukając w sieci. Dramat i tyle. Polecam omijać Santander Consumer Bank szerokim łukiem, są dużo lepsze instytucje na rynku nie nabijające klientów w butelkę.

Alex

Masakra kredyt gotówkowy 10tys na 36rat oo 580zl..co daje ponad 20kola do spłaty..

Kristof73

Powiem tak,właśnie mam przyjemność,dowiedzieć sie jak ważny jest klient dla Santander Consumer Bank,nie mam u nich konta i chyba mogę dziekować Bogu,kiedyś kupiłem coś na raty,do tego wciśli mi karte kredytową,bo niby inaczej się nie da.Nie dawno załatwiłem kredyt hipoteczny ,oczywiscie w innym banku ,tam gdzie mam konto,kredyt jest do podpisania juz od prawie dwóch tygodni,miedzy czasie wyszło ze w podpisaniu umowy przeszkadza mi limit na owej karcie kredytowej.Zamknięcie owej karty nie wchodzi w grę bo to u nich 60 dni,wiec obniżenie limitu to jedyna droga ,tyle że to 30 dni,gdzie normalnie w wielu bankach .to kwestia góra czterech dni.Po złożeniu wniosku o zmniejszenie limitu i kilku jeszcze wizyt w owym odziele,kilku godzinnych rozmowach z konsultantami i zapewnianiu mnie że mój wniosek o zmniejszenie limitu jest pilny,ręce mi opadły i straciłem wiare na szybsze rozwiązanie problemu,zapytacie zapewne dlaczego?,a no dlatego że równolegle próbowaliśmy ominąć problem limitu w inny sposób,i znów trafiłem do oddziału by uzyskać zwykłe potwierdzenie że owa karta była prowadzona prawidłowo i nie ma na niej jakiego kolwiek wymagalnego zadłużenia,a tak na marginesie karta jest nadpłacona,nieaktywna od dawna,co wiecej zablokowana jeszcze przez bank,co i tak nie przeszkadza im pobierać im opłaty za nią odemnie,i teraz co się dowiaduje, po ponad dwóch tygodnia czekania na zmniejszenie limitu?że żeby uzyskać takie potwierdzenie muszę zamknąć kartę ,a to jak pisałem jest 60 dni,więc po co czekałem ponad dwa tygodnie?zwykłej kartki nie byli mi w stanie nawet wygenerować.Stoje przez nich i zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić,bo umowa przedwstępna niedługo mi też dobiegnie końca.Nasuwa się jeden wniosek ,brak jakejkolwiek empatii,brak zrozumienia,i kompletny brak dobrej woli ,by cokolwiek zrobić dla klienta,myślę że oni kłamią rano i kłamią wieczorem,kłamią w dzień ,kłamią i w nocy,więc Drodzy obecni ,ale i przyszli klienci,pamiętajcie próżno u nich szukać pomocy.

Małgorzata

Odradzam korzystanie z tego banku. Skorzystałam z rat 0% na zakup Hizero (Sterna Polska), towar nie został wydany w przeciągu deklarowanego czasu, więc w 13 dniu od zawarcia umowy odstąpiłam od niej – poszłam do placówki i złożyłam pisemne odstąpienie. Pracownik banku nie wgrał odstąpienia do systemu, więc później żądano ode mnie spłat rat kredytu za towar, którego nie posiadam. Zadzwoniłam na infolinię, a następnie przesłałam skan odstąpienia od umowy, potwierdzenie rezygnacji z zamówienia wysłane do sklepu i inne „dowody” rezygnacji. Bank zarejestrował odstąpienie, ale go nie respektuje i po kilkanaście razy dziennie jestem nękana w sprawie spłaty kredytu za towar, którego nie posiadam. WIELOKROTNIE kontaktowałam się z infolinią banku, pracownicy są tak niewyedukowani, że każdy mówi co innego. Sprawa najwyraźniej musi zostać zgłoszona do organów zajmujących się ochroną konsumentów, ponieważ bank nie respektuje praw klientów i ewidentnie usiłuje wyłudzać pieniądze.

Polak

Dno samo dno nie tylko że niby przyznali kredyt na zakupy ratalne to jeszcze trzeba wysyłać im po 1 złoty na blue media a to jeden złoty nie kończy się na jednym razie trzeba wysłać im chyba całą kwotę po złotówce to wtedy udzielą kredytu i tak przez kilka dni przed komputerem i wysyłka po złotówce nie polecam tego banku nie od kredytów tylko od kretynów wykańczających tych na których można zarobić masz zdrowe nerwy i psychikę przy tym dużo kasy to bierz kredyt

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Wałczu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
15 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Wałczu

Nowy plac zabaw od Fundacji Banku Millennium
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 sierpnia 2019

Nowy plac zabaw od Fundacji Banku Millennium

Kasa Stefczyka Środa Śląska
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
21 października 2020

Kasa Stefczyka Środa Śląska

Bank Pekao w Hrubieszowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
08 lipca 2019

Bank Pekao w Hrubieszowie

Szybkie pożyczki Łuków
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
26 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Łuków

Nowe Konto za Zero w PKO BP
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 lutego 2020

Nowe Konto za Zero w PKO BP