zadluzenia.com
zamknij

Score Hunter – platforma edukacyjna BIK

Score Hunter to gra edukacyjna o zarządzaniu finansami, którą udostępnił BIK. Skierowana jest do każdego, kto miał jakiekolwiek zobowiązanie kredytowe lub zamierza skorzystać z kredytu.

 

Źródło: https://www.bik.pl/poradnik-bik/score-hunter-czyli-wiedza-w-punktach

 

Wszyscy, którzy zechcą się zarejestrować na scorehunter.pl, będą mieli szansę zwiększyć swoje możliwości z zakresu budowania własnej wiarygodności finansowej. Co więcej, użytkownicy mogą poszerzyć swoją wiedzę, dowiedzieć się jak praktycznie chronić własne dane osobowe czy zastrzec zgubiony dowód.

 

O PROGRAMIE - JAK TO DZIAŁA ?

 

Score Hunter jest grą, która wprowadza nas w trudne tematy, jednak zostały one ujęte w przystępny sposób. Jak skorzystać z platformy? Wystarczy zarejestrować się na scorehunter.pl i wejść do gry. 

 

Źródło: https://www.bik.pl/poradnik-bik/score-hunter-czyli-wiedza-w-punktach

 

Całość podzielona jest na kilka sekcji tematycznych: 

 

  • wiarygodność kredytowa
  • kradzież tożsamości 
  • Alerty, 
  • BIK ogólnie 
  • sekcja video

 

Użytkownik za wykonanie prostych zadań i quizów, a także za prawidłowe odpowiedzi, otrzymuje punkty, które później może wymieniać na nagrody. Warunek jest jeden - trzeba być szybszym od innych graczy. 

 

W programie dostępne są także wyzwania. To specjalny typ zadań, dzięki którym zdobywa się dodatkowe punkty. Gracz w dowolnym czasie może sprawdzić na swoim koncie liczbę zdobytych punktów czy swoją pozycję w rankingu.

Gracz ma również możliwość sprawdzania powiadomień, gdzie znajduje się lista wszystkich własnych aktywności na platformie. Może też korzystać z materiałów edukacyjnych, np. artykułów czy porad ekspertów w formie przystępnych filmików.

 

Jeśli nie posiadamy na starcie bogatej wiedzy na temat finansów, nie jesteśmy automatycznie na straconej pozycji - specjalnie opracowana baza wiedzy nie pozwala błądzić w grze i na bieżąco wspiera użytkownika w dowolnym momencie, w którym akurat potrzebuje pomocy. Jest także opcja, która pozwala wrócić do wszystkich materiałów video, wykorzystanych do gromadzenia punktów. Każdy z graczy może również samodzielnie stworzyć własny profil użytkownika.

 

Małgorzata Bielińska, Dyrektor ds. Edukacji Grupy BIK, wyjaśnia, że  Score Hunter to propozycja dla osób, które chcą sprawdzić się w niełatwej dziedzinie finansowej. 

 

- Prawie połowa dorosłych Polaków korzysta z różnych form finansowania. Powinniśmy więc posiadać przynajmniej podstawową wiedzę o tym jak robić to bezpiecznie i odpowiedzialnie. Do współpracy przy produkcji filmów video, zaprosiliśmy blogerów i youtuberów, takich jak Jan Favre (Stay Fly), Marek Hoffmann (AdBuster), Adam Drzewicki (Matura to bzdura) oraz Natalia Tur (Nishka). W produkcję zaangażowanych było również kilkoro wolontariuszy – pracowników BIK. Na BIKTV, dostępnym na kanale YouTube, można oglądać zapis wszystkich filmów video, dostępnych w grze. W lekki, przystępny a zarazem nowoczesny sposób, jakim jest gra,  chcemy przekazać wiedzę na temat korzyści płynących z posiadania dobrej historii kredytowej, przypomnieć o konieczności chronienia swoich danych osobowych i pokazać, w jaki sposób kształtuje się wiarygodność finansową. Mniej zorientowanym chcemy uświadomić czym zajmuje się BIK, co to jest scoring albo z czym wiąże się poręczenie kredytu – tłumaczy. 

 

Źródło: https://www.bik.pl/poradnik-bik/score-hunter-czyli-wiedza-w-punktach

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY