Sesje przelewów – majówka 2020

Sesje przelewów – majówka 2020

author
Dominika Sobieraj
30 kwietnia 2020

Majówka to wyjątkowy czas, w którym wypadają aż dwa dni świąteczne, w związku z czym przelewy nie są realizowane w normalnym trybie. Sprawdź, kiedy dojdzie przelew nadany przed majówką lub w jej trakcie.

Na początku przypomnijmy, że normalnie w dni robocze sesje Elixir realizuje się o godzinach:

– 9:30,
– 13:30,
– 16:00.


Sesje Elixir majówka 2020

Niestety – tegoroczna majówka, wyjątkowo krótka, nie obejmuje żadnego dnia roboczego. Pozostałe natomiast dni (1 i 3 maja) to dni ustawowo wolne od pracy, czyli takie, w których nie funkcjonują także sesje rozliczeniowe. Jak więc wygląda sytuacja z przelewami?

Jak wyjaśnia Krajowa Izba Rozliczeniowa w oficjalnym komunikacie, “piątek, 1 maja, jest dniem wolnym od pracy, a po nim następują dwa dni weekendu”, więc w żaden dzień majówki przelewy w standardowym trybie Elixir nie będą realizowane.


Realizacja przelewów w majówkę 2020


Jeżeli zleciliśmy przelew 30 kwietnia do godziny 16:00 – został on rozliczony zgodnie z ostatnią sesją Elixir.


Jeżeli zleciliśmy przelew 30 kwietnia po godzinie 16:00 – będzie on rozliczony dopiero w pierwszej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli 4 maja.


Jeżeli przelew był zlecony 1, 2 lub 3 maja 2020 roku, zostanie rozliczony w systemie Elixir dopiero w pierwszej porannej sesji 4 maja.


To jednak, że przelew zostanie w porannej sesji Elixir “wpuszczony” na sesję KIR, nie oznacza, że od razu 4 maja z rana trafi do odbiorcy. Taki przelew będzie musiał jeszcze “poczekać” na najbliższą sesję Elixir w banku odbiorcy.

Czy można wysłać szybki przelew w majówkę 2020?

W sytuacjach nagłych, które wymagają tego, żeby pieniądze dotarły do naszego odbiorcy natychmiastowo, możemy skorzystać z całodobowych przelewów Express Elixir. Są one realizowane w czasie rzeczywistym, również w weekendy i święta.

“”Niezależnie od funkcjonowania systemów Elixir i Euro Elixir, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach” – zapewnia KIR w oficjalnym komunikacie.

Przelew zlecony w systemie Express Elixir 1, 2 lub 3 maja dojdzie zatem do odbiorcy w tym samym dniu, maksymalnie w ciągu 15 minut. Ewentualne opóźnienia mogą być jedynie generowane przez brak dostępności danego banku (np.: przez przerwy konserwacyjne).

Przelewy Euro Elixir – majówka 2020

“W przypadku Euro Elixir – systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i kierowane do strefy euro) – przerwa w działaniu również potrwa od 1 do 3 maja. 1 maja jest bowiem dniem wolnym także we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a 3 maja w tym roku przypada w niedzielę” – informuje KIR.

Chcesz znać konkretną godzinę? Sprawdź ją w kalkulatorze

W naszym kalkulatorze sesji Elixir sprawdzisz dokładnie, kiedy zlecony przez Ciebie przelew dotrze na rachunek odbiorcy: https://www.zadluzenia.com/kiedy-przelew/. W kalkulatorze możesz także sprawdzić, kiedy dojdzie przelew, który zlecono z innego konta bezpośrednio do Ciebie (np.: wypłata od pracodawcy).


Źródło:

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/za-kilka-dni-majowka-zaplanuj-wazne-przelewy,263.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Paweł
Paweł
2020-05-01 01:10:39

"Jeżeli zleciliśmy przelew 30 maja do godziny 16:00 – został on rozliczony zgodnie z ostatnią sesją Elixir. Jeżeli zleciliśmy przelew 30 maja po godzinie 16 – będzie on rozliczony dopiero w pierwszej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli 4 maja." Daty sobie poprawcie ;)

    Patryk Byczek
    Patryk Byczek
    2020-05-01 11:41:13

    Panie Pawle, dziękujemy za czujność - poprawiliśmy błąd. Pozdrawiamy.

Podobne artykuły

Ranking kredytów konsolidacyjnych – październik 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 października 2019

Ranking kredytów konsolidacyjnych – październik 2019

Pożyczki bez BIK Bukowno
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Bukowno

Kredyt gotówkowy Ostrów Mazowiecka
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
30 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Ostrów Mazowiecka

Kto jest osobą zamożną w Polsce
Blog
author
Aneta Jankowska
01 stycznia 2019

Kto jest osobą zamożną w Polsce

1500 zł darmowej pożyczki
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
20 lutego 2015

1500 zł darmowej pożyczki

Porównaj