Sesje przelewów – majówka 2021

Sesje przelewów – majówka 2021

author
Aleksandra Gościnna
28 kwietnia 2021

Majówka to wyjątkowy czas, w którym wypadają aż dwa dni świąteczne, w związku z czym przelewy nie są realizowane w normalnym trybie. Sprawdź, kiedy dojdzie przelew nadany przed majówką lub w jej trakcie.

Warto pamiętać, że normalnie w dni robocze sesje Elixir realizuje się o godzinach:

– 9:30,
– 13:30,
– 16:00.


Sesje Elixir majówka 2021

Majówka w tym roku będzie bardzo krótka i nie obejmie żadnego dnia roboczego. Pozostałe natomiast dni (1 i 3 maja) to dni ustawowo wolne od pracy, czyli takie, w których nie funkcjonują także sesje rozliczeniowe. Jak więc wygląda sytuacja z przelewami?

Z oficjalnego komunikatu Krajowej Izby Rozliczeniowej można dowiedzieć się, że poniedziałek, 3 maja, jest dniem wolnym od pracy, a poprzedzającego go dwa pierwsze dni majówki wypadają w weekend, zatem w żaden dzień majówki przelewy w standardowym trybie Elixir nie będą realizowane.


Realizacja przelewów w majówkę 2021


Jeżeli zleciliśmy przelew 30 kwietnia do godziny 16:00 – został on rozliczony zgodnie z ostatnią sesją Elixir.


Jeżeli zleciliśmy przelew 30 kwietnia po godzinie 16:00 – będzie on rozliczony dopiero w pierwszej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli 4 maja.


Jeżeli przelew był zlecony 1, 2 lub 3 maja 2021 roku, zostanie rozliczony w systemie Elixir dopiero w pierwszej porannej sesji 4 maja.


Warto mieć jednak na uwadze to, że informacja, iż przelew pojawi się w porannej sesji Elixir na sesji KIR, nie musi wcale oznaczać, że 4 maja rano trafi do odbiorcy. Pamiętajmy, że taki przelew musi jeszcze “poczekać” na najbliższą sesję Elixir w banku odbiorcy.

Czy można wysłać szybki przelew w majówkę 2021?

Jeśli wydarzy się nagła sytuacja, w której pieniądze muszą natychmiastowo dotrzeć do naszego odbiorcy, możemy skorzystać z całodobowych przelewów Express Elixir. Są one bowiem realizowane w czasie rzeczywistym, nawet w weekendy i święta.

“Niezależnie od funkcjonowania systemów Elixir i Euro Elixir, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach” – zapewnia KIR w oficjalnym komunikacie.

Przelew zlecony w systemie Express Elixir 1, 2 lub 3 maja dojdzie zatem do odbiorcy w tym samym dniu, maksymalnie w ciągu 15 minut. Ewentualne opóźnienia mogą być jedynie generowane przez brak dostępności danego banku (np.: przez przerwy konserwacyjne).

Przelewy Euro Elixir – majówka 2021

“W przypadku Euro Elixir – systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i kierowane do strefy euro) – zmian w organizacji pracy nie będzie. 3 maja, tak jak w każdym dniu roboczym zostanie przeprowadzonych 6 sesji rozliczeniowych – ten dzień nie jest bowiem dniem wolnym dla europejskich rozliczeń w euro” – informuje KIR.

Chcesz znać konkretną godzinę? Sprawdź ją w kalkulatorze

Nasz kalkulator sesji Elixir pomoże Ci dowiedzieć się, kiedy zlecony przez Ciebie przelew dotrze na konto odbiorcy: https://www.zadluzenia.com/kiedy-przelew/. W kalkulatorze możesz także sprawdzić, kiedy dojdzie przelew, który zlecono z innego konta bezpośrednio do Ciebie (np.: wypłata od pracodawcy).


Źródło:

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/zaplanuj-przelewy-przed-majowka,371.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Multiskrytka – nowość w Paczkomatach
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 maja 2020

Multiskrytka – nowość w Paczkomatach

Co siódma osoba zarabia minimalną krajową
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
10 stycznia 2019

Co siódma osoba zarabia minimalną krajową

Ile wynosi składka KRUS w 2020?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 lutego 2020

Ile wynosi składka KRUS w 2020?

mBank placówki w Zgierzu
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

mBank placówki w Zgierzu

Ilu jest uczniów w Polsce?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 stycznia 2020

Ilu jest uczniów w Polsce?

Santander Consumer Bank Międzyrzec Podlaski
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
14 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Międzyrzec Podlaski

Porównaj