Kredyt na domek letniskowy

Kredyt na domek letniskowy

author
Dominika Sobieraj
13 lutego 2021

Wiele osób marzy o domku letniskowym. Jest to niestety dość kosztowna inwestycja i nie każdego z nas stać na to, by wyłożyć gotówkę na ten cel. Rozwiązaniem problemu mogą być kredyty na domek letniskowy – dostępne od ręki bez wychodzenia z domu. Sprawdź najlepsze oferty na rok 2021.

Kredyt na domek letniskowy – oferty

Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka

Kwota pożyczki: od 1000 do 160 000 zł

Spłata: od 12 do 120 miesięcy

Wniosek przez Internet

Niska miesięczna rata

0 zł prowizji

RRSO 6,23%

Jeden z najtańszych kredytów na rynku. Wniosek przez Internet, umowę podpisujemy w wybranym oddziale.

Bancovo

Bancovo

Kwota pożyczki: od 1000 do 200 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

OSzybka decyzja i wypłata

Bez zaświadczeń o dochodach

W całości przez Internet

RRSO 9,59%

Bancovo jest platformą finansową, na której znajdziemy kredyty przez Internet. Znajdziemy tam między innymi Alior Bank, Credit Agricole oraz Santander Bank Polska.

Alior Bank

Alior Bank

Kwota pożyczki: od 500 do 150 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

W całości przez Internet

Dostępny kalkulator kredytowy

Minimum formalności

RRSO 10,01%

Oferta skierowana jest do nowych Klientów Alior Banku.

Smartney

Smartney

Kwota pożyczki: od 3000 do 60 000 zł

Spłata: od 24 do 60 miesięcy

W całości przez Internet

Szybki przelew na konto

Minimum formalności

RRSO 15,38%

Szybki kredyt online. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty.

SuperGrosz

SuperGrosz

Kwota pożyczki: od 1000 do 15 000 zł

Spłata: od 4 do 50 miesięcy

W całości przez Internet

Bez zaświadczeń o dochodach

Szybka decyzja i wypłata

RRSO 78,07%

Pożyczka na dowolny cel – do jej otrzymania nie są wymagane zaświadczenia o dochodach.

Credit Agricole

Credit Agricole

Kwota kredytu: od 1000 do 50 000 zł

Spłata: od 3 do 60 miesięcy

Szybka decyzja kredytowa

Wniosek przez Internet

Stałe raty miesięczne

RRSO 15,35%

Kolejna propozycja finansowania bez wychodzenia z domu. Decyzję możemy otrzymać nawet w ciągu 10 minut.

PKO BP - dla nowych Klientów

PKO BP - dla nowych Klientów

Kwota kredytu: do 4500 zł

Spłata: od 2 do 96 miesięcy

Także dla nowych Klientów

Bez kontaktu z pracownikiem banku

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO 13,77%

Oferta dla osób bez konta w PKO BP. Kwota kredytu to tylko 4500 zł, ale proces kredytowy jest uproszczony i opiera się na przelewie weryfikacyjnym.

Kredyt na domek letniskowy – najważniejsze informacje

Kwota kredytu:od 500 do 200 000 zł
Okres spłaty:od 2 miesięcy do 10 lat
Na jaki cel:zakup domku letniskowego
Gdzie dostaniemy:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Minimalny wiek:18 lat
Wniosek przez Internet:tak
Wymagane dokumenty:dowód osobisty
RRSO:od 6,23%

Jak otrzymać kredyt na domek letniskowy?

Osoby chcące wziąć kredyt, muszą wiedzieć, że najpierw należy przejść standardowe procedury bankowe, które są ściśle związanie z udzieleniem kredytu. Poniżej opiszemy proces kredytowy, który jest uniwersalny dla sporej części banków, dlatego że w wielu instytucjach staranie się o kredyt wygląda bardzo podobnie. Należy zwrócić uwagę na to, że oferty znajdujące się w przygotowanym przez nas rankingu dotyczą kredytów gotówkowych, dlatego w niniejszym artykule znajdą się informacje na temat uzyskanie właśnie takiego typu finansowania.

Pierwszym krokiem jest  zapoznanie się ze wszystkimi ofertami kredytów dostępnymi na rynku oraz porównanie ich. Dobrą decyzją jest skorzystanie z przygotowanego przez nas rankingu. Spośród wszyskich informacji najważniejsze to maksymalna kwota kredytu oraz wysokość RRSO, czyli oprocentowania kredytu.

Kiedy wybierzemy najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę, należy złożyć wniosek. Jeżeli oferta znajduje się w naszym rankingu, należy kliknąć opcję “złóż wniosek”. Wówczas zostaniemy przeniesieni na specjalną stronę, z poziomu której możemy złożyć wniosek o kredyt.

Wypełnianie wniosku wygląda standardowo tak samo. Musimy podać w nim:

– dane osobowe,
– adres zamieszkania/zameldowania,
– liczba osób będących na naszym utrzymaniu,
– miesięczny koszt życia uwzględniający regularne opłaty za czynsz, prąd, wodę i gaz,
– kwotę pożyczki,
– preferowany okres spłaty,
– wysokość naszego dochodu,
– rodzaj zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie/o dzieło, działalność gospodarcza) lub źródło pobierania pieniędzy (np.: emerytura, świadczenie 500 plus, renta, zasiłek),
– informacje o zobowiązaniach finansowych (ratach kredytów, alimentach).

Wniosek trzeba wypełnić bardzo dokładnie, bez jakichkolwiek błędów i literówek. Jest to bardzo ważne podczas wnioskowania o kredyt, ponieważ na podstawie bezbłędnie wypełnionego wniosku system bankowy będzie weryfikował tożsamość kredytobiorcy, jego historię oraz zdolność kredytową.

Od momentu złożenia wniosku do wypłaty pieniędzy moi nastąpić decyzja kredytowa, którą podejmuje bank udzielający kredytu. Jeżeli bank wyda pozytywną decyzję kredytową, Klient będzie musiał podpisać umowę. Pieniądze wpłyną na konto kredytobiorcy w tym samym lub następnym dniu roboczym. W przypadku, gdy posiadamy konto w tym samym banku, który realizuje kredyt, pieniądze trafią na konto Klienta w kilka sekund.

Oferty widoczne w naszym rankingu są dostępne w całości przez Internet. Oznacza to, że kredyt można otrzymać nie wychodząc z domu. Są to tak zwane kredyty online. Te oferty są skierowane głównie do osób, którym zależy na ograniczonych formalnościach, a także szybkim otrzymaniu pieniędzy. Z ofert online można korzystać o każdej porze dnia i nocy.

Kto może otrzymać kredyt na domek letniskowy?

Kredyt na zakup działki mogą otrzymać wszystkie pełnoletnie osoby, które:

– mają pełnię czynności prawnych,
– posiadają własny dowód osobisty,
– mają regularne i legalne dochody,
– posiadają własne konto bankowe,
– nie są odnotowane w bazach dłużników.

Zdolność kredytową Klienta pozwolą zweryfikować zarobki potwierdzone umową oraz wpłatą na konto. Brak takiego potwierdzenia oddali nas od wzięcia kredytu w banku, ponieważ nie będziemy w stanie udowodnić, że stać nas na spłatę kredytu.

Ważnym aspektem jest również nieposiadanie zbyt dużego zadłużenia. Nie ma tutaj oczywiście mowy o braku jakichkolwiek kredytów. Chodzi o to, żebyśmy nie zalegali ze spłatami zobowiązań oraz nie byi ujęci w bazach dłużników. Osoby, które widnieją w takich bazach z negatywnymi wpisami będą mogli korzystać wyłącznie z pożyczek dla zadłużonych albo pożyczek bez baz.

Jak otrzymać pożyczkę na domek letniskowy?

Wzięcie pożyczki na zakup działki jest o wiele prostsze niż uzyskanie kredytu. Wypełnianie wniosku jest mniej skomplikowane, ponieważ podajemy mniej danych oraz informacji związanych z naszymi zobowiązaniach finansowych, niż podczas wnioskowania o kredyt. Dodatkowo pożyczkodawca nie musi wiedzieć jakie będzie przeznaczenie pożyczanych pieniędzy.

Pożyczka na domek letniskowy to tak naprawdę trzy proste kroki:

1. Wybór liczby rat i okresu spłaty.
2. Wypełnienie wniosku pożyczkowego.
3. Oczekiwanie na decyzję i wypłatę pieniędzy.

Podczas pożyczek tożsamość pożyczkobiorcy jest zazwyczaj weryfikowana za pomocą przelewu weryfikacyjny na symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł. Przelew należy zlecić z prywatnego konta. Nie może to być konto współdzielone z małżonkiem, partnerem czy osobą z rodziny. Przelew ma zweryfikować naszą tożsamość i potwierdzić firmie pożyczkowej, że jesteśmy osobą, za którą się podajemy.

Czy warto brać kredyt na domek letniskowy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy wzięcia kredytu. O wiele rozsądniejszą opcją, niż branie kredytu, jest odłożenie konkretnej i potrzebnej kwoty na zakup działki. Spłacanie kredytu jest tak zwanym odwróconym oszczędzaniem. Jeżeli chcielibyśmy na zakup działki przeznaczyć 50 000 złotych, a w ciągu miesiąca moglibyśmy odkładać 1000 złotych, to transakcja miałaby miejsce po 50 miesiącach.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę fakt, że kredyt wiąże się ze spłatą odsetek oraz opłatami dodatkowymi, których kwota często nie jest niska. Nadpłacone pieniądze są “skutkiem ubocznym” tego, że wolimy mieć pieniądze od razu, aniżeli czekać na ich odłożenie. Jeżeli wiemy, że potrzebujemy pieniędzy jak najszybciej, dobrą decyzją może okazać się podjęcie kredytu, a nie pożyczki.

Jak już wspominaliśmy – jakiekolwiek zobowiązanie finansowe wiąże się z nadpłatą pożyczkowej kwoty, Jednakże w przypadku kredytu ta nadpłata jest o wiele niższa, niż podczas pożyczenia pieniędzy z firm pożyczkowych. Z drugiej strony należy liczyć się z większą ilością formalności oraz liczbą odrzucanych wniosków. Dzieje się tak dlatego, że negatywną historia kredytowa oraz niespłacone długi automatycznie skreślają nasze szanse na kredyt. Osoby z zaległościami w spłacie zobowiązań kredytowych mogą zainteresować się pożyczkami bez BIK.

Wymagane dokumenty

Aby skorzystać z dostępnych ofert kredytów lub pożyczek na zakup działki musimy wziąć pod uwagę, że konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Brak tego dokumentu od razu spowoduje, że nie przejdziemy przez wnioskowanie o jakikolwiek produkt. Dodatkowo pomocny będzie:

– własny numer telefonu,
– adres e-mail.

Jeżeli mowa o pożyczkach pozabankowych, powyższa lista dokumentów zazwyczaj jest w zupełności wystarczająca. Posiadając wyłącznie dowód osobisty można brać pod uwagę produkty o nazwie pożyczki na dowód. W przypadku banków – lista dokumentów jest znacznie dłuższa. Oprócz dowodu osobistego, należy posiadać przede wszystkim dokumenty potwierdzające nasze dochody, na przykład:

– umowę o pracę albo wyciąg z banku potwierdzający nasze zarobki,
– zaświadczenie z US o osiąganych dochodach (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej),
– zaświadczenie z ZUS lub KRUS o otrzymywanym świadczeniu emerytalno-rentowym.

Dokumentów potwierdzających dochody nie musimy przedstawiać w przypadku, gdy bierzemy kredyt w tym samym banku, w którym mamy konto. Wówczas bank widzi jakie pieniądze wpływają na nasze konto i dochody zbada we własnym zakresie.

Plusy i minusy kredytów i pożyczek na domek letniskowy

Zalety kredytów i pożyczek na domek letniskowy:

– brak konieczności oszczędzania pieniędzy
– niskie oprocentowanie w przypadku kredytów
– szybka wypłata pożyczonych pieniędzy
– zazwyczaj ograniczone formalności
– bez pytań o cel pożyczki/kredytu
– możliwość zakupu działki na “już”
– rozłożenie długu na raty

Wady kredytów i pożyczek na domek letniskowy:

– kwota maksymalna jest ograniczona
– spłata kredytu trwa nawet kilka lat
– wysokie oprocentowanie w przypadku firm pożyczkowych


Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.


3) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) “Pożyczki internetowej” wynosi 10,01%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 333 zł, całkowita kwota do zapłaty: 21 162,23 zł, oprocentowanie zmienne: 5,8%, całkowity koszt pożyczki: 3829,23 zł (w tym prowizja: 1386,64 zł (8%), odsetki: 2442,59 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 414,95 zł, ostatnia rata: 414,73 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


4) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 079,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 652,61 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 573,61 zł (w tym: prowizja 2 894,22 zł, odsetki 3 679,39 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 380,70 zł. Kalkulacja na dzień 29.05.2020 r.


5) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).


6) Credit Agricole

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,35%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 29 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 235,23 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 9 835,23 zł (w tym: prowizja 4 410 zł, odsetki 5 425,23 zł), 49 miesięcznych równych rat w wysokości 784,71 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 784,44 zł.


7) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,77%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 115,38 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 7 015,38 zł (w tym: prowizja 2 662,62 zł, odsetki 4 352,76 zł), 74 miesięcznych rat równych po 294,87 zł, ostatnia rata: 295,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowe przejazdy hulajnogami Lime 26 maja
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
22 maja 2019

Darmowe przejazdy hulajnogami Lime 26 maja

Ile zarabia behawiorysta?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
11 listopada 2019

Ile zarabia behawiorysta?

Alior Bank w Kutnie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 maja 2019

Alior Bank w Kutnie

Budownictwo najmniej rzetelną branżą na polskim rynku
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 października 2019

Budownictwo najmniej rzetelną branżą na polskim rynku

Porównaj