Ruszyła rejestracja do XVII edycji największego konkursu edukacyjnego warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Co nowego czeka nas w tegorocznej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej?

Autor: Halszka Gronek
Dodano: 27.09.2018
Udostępnij:

Warszawska giełda Papierów Wartościowych po raz kolejny zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XVII edycji Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. 
 

Ten wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany jest do młodzieży, która pragnie w prosty i przyjemny sposób poznawać tajniki inwestowania na giełdzie. Gra nie tylko w pełni oddaje polski rynek giełdowy, lecz pozwala także na symulowanie rzeczywistych inwestycji w instrumenty finansowe.
 

Tegoroczna edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej przeprowadzona zostanie na wysoko zaawansowanej platformie [email protected] Co równie imponujące, ogłoszona przez organizatorów pula nagród wynosi aż 85 tysięcy złotych. 

Dla kogo SIGG?
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa dedykowana jest wszystkim uczniom szkół ponadpodstawowych, niezależnie od regionu zamieszkania czy wyników osiąganych w nauce. 
 

By zostać zakwalifikowanym do Gry, należy przede wszystkim zebrać swój zespół (od 2 do 4 osób) i przygotować się do pojedynku wiedzy z zakresu funkcjonowania giełdy. Dla zainteresowanych dostępne są dedykowane kursy e-learningowe. 
 

Udział w grze jest bezpłatny – warszawskiej Giełdzie nie zależy bowiem na zysku, lecz na popularyzacji wiedzy z zakresu finansów. Jak dowiadujemy się od członkini Zarządu Fundacji GPW, edukacja odgrywa bardzo ważną rolę na warszawskiej Giełdzie, a każdy projekt, który przybliża wiedzę o finansach, jest wyjątkowo cenny. 

SIGG – czy warto?
SIGG to nic innego, jak po prostu internetowa gra inwestycyjna, którą przeprowadza się na specjalnie przygotowanej w tym celu platformie. Każdy zespół liczący od 2 do 4 uczniów szkoły ponadpodstawowej dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. 
 

Gracze poznają instrumenty finansowe, jakie notowane są warszawskiej GPW (m.in. akcje czy kontrakty terminowe), a mając już ogląd na bieżący parkiet giełdowy, dokonują inwestycji i wiążących się z nimi transakcji. Zadaniem uczestników jest oczywiście pomnożenie pieniędzy i uzyskanie możliwie najwyższej stopy zwrotu.
 

Jak tłumaczy nam Alina Bączar-Bednorz z Zarządu Fundacji GPW, szczególną zaletą Szkolnej Gry Giełdowej jest fakt łączenia rywalizacji z edukacją. SIGG w bardzo przystępny sposób uczy zgłębiać tajniki świata giełdowego, a co równie ważne – sprawia przy tym wszystkim wielką frajdę swym uczestnikom. 

Szczegóły tegorocznej edycji
Pierwszy, testowy etap gry rozpocznie się już 22. października. Zakwalifikowane zespoły zmierzą się ze sobą w dwóch kolejny etapach (najpierw – walka o akcje i ETF-y, a następnie – transakcje na kontraktach terminowych), które łącznie trwać będą aż do ostatnich dni marca 2019 roku. Wielki Finał odbędzie się 17. kwietnia w Sali Notowań warszawskiej GWP.
 

Pula nagród przygotowana dla najlepszych uczestników Gry wynosi aż 85 tysięcy złotych. Główną nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie czek na 10 000 zł. Nagrody rzeczowe będą wręczone graczom z najlepszymi wynikami w części e-lerningowej.
 

Aby wziąć udział w SIGG, nauczyciel opiekujący się daną grupą musi dokonać odpowiedniego zgłoszenia zespołu – wszystko oczywiście on-line, za pośrednictwem strony internetowej SIGG. Rejestracja trwa do 20. października, a organizatorami tegorocznej edycji są GPW oraz Fundacja GPW. 


 

Komentarze