Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – ruszyła kolejna edycja

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – ruszyła kolejna edycja

author
27 września 2018
Ruszyła rejestracja do XVII edycji największego konkursu edukacyjnego warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Co nowego czeka nas w tegorocznej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej?

Warszawska giełda Papierów Wartościowych po raz kolejny zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XVII edycji Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. 
 

Ten wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany jest do młodzieży, która pragnie w prosty i przyjemny sposób poznawać tajniki inwestowania na giełdzie. Gra nie tylko w pełni oddaje polski rynek giełdowy, lecz pozwala także na symulowanie rzeczywistych inwestycji w instrumenty finansowe.
 

Tegoroczna edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej przeprowadzona zostanie na wysoko zaawansowanej platformie [email protected] Co równie imponujące, ogłoszona przez organizatorów pula nagród wynosi aż 85 tysięcy złotych. 

Dla kogo SIGG?
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa dedykowana jest wszystkim uczniom szkół ponadpodstawowych, niezależnie od regionu zamieszkania czy wyników osiąganych w nauce. 
 

By zostać zakwalifikowanym do Gry, należy przede wszystkim zebrać swój zespół (od 2 do 4 osób) i przygotować się do pojedynku wiedzy z zakresu funkcjonowania giełdy. Dla zainteresowanych dostępne są dedykowane kursy e-learningowe. 
 

Udział w grze jest bezpłatny – warszawskiej Giełdzie nie zależy bowiem na zysku, lecz na popularyzacji wiedzy z zakresu finansów. Jak dowiadujemy się od członkini Zarządu Fundacji GPW, edukacja odgrywa bardzo ważną rolę na warszawskiej Giełdzie, a każdy projekt, który przybliża wiedzę o finansach, jest wyjątkowo cenny. 

SIGG – czy warto?
SIGG to nic innego, jak po prostu internetowa gra inwestycyjna, którą przeprowadza się na specjalnie przygotowanej w tym celu platformie. Każdy zespół liczący od 2 do 4 uczniów szkoły ponadpodstawowej dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. 
 

Gracze poznają instrumenty finansowe, jakie notowane są warszawskiej GPW (m.in. akcje czy kontrakty terminowe), a mając już ogląd na bieżący parkiet giełdowy, dokonują inwestycji i wiążących się z nimi transakcji. Zadaniem uczestników jest oczywiście pomnożenie pieniędzy i uzyskanie możliwie najwyższej stopy zwrotu.
 

Jak tłumaczy nam Alina Bączar-Bednorz z Zarządu Fundacji GPW, szczególną zaletą Szkolnej Gry Giełdowej jest fakt łączenia rywalizacji z edukacją. SIGG w bardzo przystępny sposób uczy zgłębiać tajniki świata giełdowego, a co równie ważne – sprawia przy tym wszystkim wielką frajdę swym uczestnikom. 

Szczegóły tegorocznej edycji
Pierwszy, testowy etap gry rozpocznie się już 22. października. Zakwalifikowane zespoły zmierzą się ze sobą w dwóch kolejny etapach (najpierw – walka o akcje i ETF-y, a następnie – transakcje na kontraktach terminowych), które łącznie trwać będą aż do ostatnich dni marca 2019 roku. Wielki Finał odbędzie się 17. kwietnia w Sali Notowań warszawskiej GWP.
 

Pula nagród przygotowana dla najlepszych uczestników Gry wynosi aż 85 tysięcy złotych. Główną nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie czek na 10 000 zł. Nagrody rzeczowe będą wręczone graczom z najlepszymi wynikami w części e-lerningowej.
 

Aby wziąć udział w SIGG, nauczyciel opiekujący się daną grupą musi dokonać odpowiedniego zgłoszenia zespołu – wszystko oczywiście on-line, za pośrednictwem strony internetowej SIGG. Rejestracja trwa do 20. października, a organizatorami tegorocznej edycji są GPW oraz Fundacja GPW. 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Opocznie
Oddziały
author
23 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Opocznie

Zmiany w aplikacji Santander mobile
Bez kategorii
author
07 lutego 2019

Zmiany w aplikacji Santander mobile

W portalu NFZ ocenimy szpital
Bez kategorii
author
14 maja 2019

W portalu NFZ ocenimy szpital

Pożyczka leasingowa – na czym polega?
Bez kategorii
author
09 października 2020

Pożyczka leasingowa – na czym polega?

Mikroprzedsiębiorstwa i ich zatajone długi
Bez kategorii
author
19 lutego 2020

Mikroprzedsiębiorstwa i ich zatajone długi