Workai dostępne w PKO Banku Polskim

Workai dostępne w PKO Banku Polskim

author
Patryk Byczek
18 maja 2021

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym o wdrożeniu do swojej działalności platformy Digital Employee Experience. Workai będzie ogromnym wsparciem w komunikacji wewnętrznej, którego celem będzie rozwijanie cyfrowych doświadczeń pracowników banku. Sprawdzamy szczegóły.

PKO Bank Polski od wielu lat realizuje strategię transformacji cyfrowej. Skupia ona w sobie usługi dla Klientów PKO BP oraz procesy wewnętrzne. Warto wiedzieć. że transformacje wspierane są przez rozwiązania budowlane we współpracy ze środowiskiem technologicznych startupów, silnym rozwojem kanałów mobilnych oraz zaawansowaną analityką danych. Wdrożenie platformy ma zapewnić efektywny przepływ informacji wewnątrz organizacji oraz pomiędzy pracownikami. Nowe rozwiązanie oparte o chmurę umożliwi pracownikom łatwiejsze i szybsze docieranie do informacji. Nowa platforma usprawni zarządzanie informacjami w wielu kanałach.

Nowe narzędzie

Nowe rozwiazanie wdrożone przez PKO BP oznacza także łatwiejsze docieranie z konkretnymi informacjami do właściwej grupy odbiorców we właściwym czasie. Personalizacja oraz zaawansowana analityka pozwala pracownikom na otrzymywanie dokładnie takich treści, które są dla nich ważne. Platforma zapewni inteligentne wyszukiwanie i User Experience. Głównym celem workai jest:

– usprawnienie komunikacji wewnętrznej,
– wzmocnienie zaangażowania pracowników poprzez wykorzystanie technologii mobilnych i sztucznej inteligencji,
– zarządzania wiedzą.

W naszej drodze do chmury, także w przypadku systemów wewnętrznych, stawiamy na innowacyjne, bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Oferujemy pracownikom doświadczenia cyfrowe na poziomie, z jakim mają do czynienia, korzystając z aplikacji konsumenckich. Pierwszym krokiem było wdrożenie SAP SuccessFactors, kompleksowego systemu wspierającego cykl życia pracownika, drugim platforma Teams do efektywnej komunikacji. Kolejnym rozwiązaniem jest workai – w pełni funkcjonalna platforma Digital Employee Experience. Mamy świadomość, że komunikacja wewnętrzna odgrywa istotną rolę na drodze zmiany nie tylko technologicznej, ale przede wszystkim kulturowej w organizacji. PKO Bank Polski jest nie tylko otwarty na innowacyjne cyfrowe rozwiązania, ale także wspiera w rozwoju polskie start-upy. Potencjał workai (wówczas Elastic Cloud Solutions) zauważyliśmy już w 2017 roku, kiedy zakwalifikowaliśmy firmę do naszego programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Wówczas oferował autorskie rozwiązanie – intranety dla małych firm. Dziś wdraża je w również międzynarodowych korporacjach. Jest w pierwszej lidze intranetowego świata.

– mówił cytowany w komunikacie Adam Marciniak, wiceprezesa Zarządu PKO Banku Polskiego

Bank w chmurze Azure

Wdrożenie platformy workai to jeden z pierwszych takich ruchów wdrożeń w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure realizowanym w instytucji finansowej. Największy bank w Polsce z wielką odwagą stawia na rozwiązanie chmurowe, co zapewnia instytucji przewagę konkurencyjną i utrzymanie pozycji lidera na rynku bankowym. Chmura pozwoli bankowe na bezpieczne i efektywne kosztowo środowisko rozwoju, które udostępni najnowsze technologie oraz łatwe dostosowanie rozwiązań do zmieniających się potrzeb.

PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje strategię transformacji cyfrowej w oparciu o chmurę obliczeniową. Wybór rozwiązania workai wdrażanego we współpracy z Chmurą Krajową, to świetny przykład jak innowacje i kompetencje polskiego startupu mogą odpowiedzieć na potrzeby dużych spółek giełdowych. Udowadnia tym samym, że technologia, która zapewnia bezpieczeństwo, ciągłość i płynność działania, a także komfort pracy, staje się nieodzownym elementem w komunikacji.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Jakubik, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze, Członek Zarządu Microsoft Polska


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/139762-pko-bank-polski-wdraza-workai-innowacyjna-platforme-komunikacji-wewnetrznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ranking chwilówek – marzec 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
03 marca 2020

Ranking chwilówek – marzec 2020

Pożyczka Senior w Kasie Stefczyka
Banki
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
23 maja 2018

Pożyczka Senior w Kasie Stefczyka

Alior Bank w Konstantynowie Łódzkim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 lipca 2019

Alior Bank w Konstantynowie Łódzkim

Santander Bank Polska w Starachowicach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
24 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Starachowicach

ING Bank Śląski w Kwidzynie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Kwidzynie

Kasa Stefczyka Inowrocław
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 października 2020

Kasa Stefczyka Inowrocław

Porównaj