Karta przedpłacona dla dzieci w ING Banku Śląskim

Karta przedpłacona dla dzieci w ING Banku Śląskim

author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2020

ING Bank Śląski poinformował o nowości w swojej ofercie. Bank wprowadził kartę przedpłaconą Mastercard dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze trzynastu lat. Fizycznym właścicielem karty jest rodzin lub opiekun prawny, natomiast dziecko jest wyłącznie użytkownikiem narzędzia.

Klienci mogą zamówić kartę przedpłaconą dla dzieci z poziomu bankowości internetowej lub mobilnej Moje ING. W bankowości elektronicznej znajdują się również wszystkie możliwe ustawienia dotyczące karty przedpłaconej.

Karta przedpłacona dla dzieci

Należy wiedzieć, że to osoba dorosła aktywuje i zasila kartę, natomiast dziecko poniżej trzynastego roku życia jest wyłącznie użytkownikiem karty. Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której karta zostanie zgubiona to opiekun w bardzo szybki i prosty sposób może zablokować kartę na czas określony lub całkowicie ją zastrzec. Karta wyposażono w niskie dzienne limity transakcje, w związku z czym opiekun ma pełną kontrolę nad wydatkami dziecka. Dodatkowym rozwiązaniem są także powiadomienia push, które otrzyma dorosły właściciel karty po każdej dokonanej przez dziecko transakcji. Aby w prosty sposób odróżnić kartę dziecka od innych posiadanych kart, z poziomu aplikacji rodzic może nadać karcie dziecka indywidualną nazwę. Właściciel karty jest dla dziecka wsparciem w podejmowaniu pierwszych decyzji zakupowych oraz w samodzielnym i w pełni bezpiecznym poruszaniu się w obszarze finansów osobistych.

Warto również wiedzieć, że pierwsza transakcja kartą powinna zostać wykonana stykowo. Chodzi o włożenie karty do bankomatu lub terminala płatniczego i wykonanie dowolnej operacji.

źródło grafiki: ING Bank Śląski

Zarządzanie kartą przedpłaconą

Zamówienie karty przedpłaconej dla dziecka jest możliwe z poziomu bankowości internetowej i mobilnej. Kartę, którą zamówił opiekun, ING wyśle pocztą na adres Klienta widoczny w ustawieniach aplikacji. Opiekun na kartę dziecka przelewa konkretną sumę pieniędzy, na przykład w formie kieszonkowego, dzięki czemu wydatki są w pełni kontrolowane i określone. Możliwość, którą wprowadził ING Bank Śląski jest bardzo prostą i skuteczną odpowiedzią na potrzeby dzieci, które chcą uczyć się samodzielnego finansowania. Kartą przedpłaconą można:

płacić zbliżeniowo w sklepach,
płacić w Internecie,
wypłacać pieniądze w bankomatach i sklepach.

Karta przedpłacona dla dzieci poniżej trzynastego roku życia jest ważna przez trzy lata. Jedyną opłatą, którą musi ponieść właściciel karty, jest jednorazowa opłata w wysokości 15 złotych za samo wydanie karty. Korzystanie z narzędzia jest całkowicie bezpłatne.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/498451/karta-przedplacona-dla-dzieci-ponizej-13-roku-zycia-w-ing

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Santander Bank Polska ułatwia obsługę Kantoru Santander
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 marca 2021

Santander Bank Polska ułatwia obsługę Kantoru Santander

Bank Litwy stworzył niezwykłą monetę kolekcjonerską
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 stycznia 2020

Bank Litwy stworzył niezwykłą monetę kolekcjonerską

Ile komornik może zająć z renty w 2020?
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
02 grudnia 2019

Ile komornik może zająć z renty w 2020?

Deutsche Bank w Radomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 listopada 2017

Deutsche Bank w Radomiu

Kredyt gotówkowy Tarnowskie Góry
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
20 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Tarnowskie Góry

Ważne zmiany w aplikacji MyTaxi
Wpisy
author
Patryk Byczek
25 października 2018

Ważne zmiany w aplikacji MyTaxi