Najczęściej komentowane
TransferWise – co to, jak działa?
TransferWise reklamuje się jako „tani i szybki sposób na wysyłanie pieniędzy za granicę”. Na czym polegają usługi TransferWise i czy rzeczywiście opłaca się wysyłać pieniądze w ten sposób? Sprawdzamy.
Wizją TransferWise jest stworzenie wielowalutowego konta bez granic, konta, które może zastąpić tradycyjne usługi bankowe. Usługa oferowana przez TransferWise nie przyda się tym, którzy pracują i mieszkają w Polsce oraz mają tu całą rodzinę i kontrahentów biznesowych. Jednakże osoby:
– pracujące za granicą,
– mające rodzinę za granicą,
– zarabiające w walucie innej niż złotówka,
– posiadające zagraniczne kontrakty lub współpracowników
mogą bardzo skorzystać (nie tylko finansowo) na zamianie tradycyjnych przelewów zagranicznych na TransferWise.
TransferWise krok po kroku – jak działa?
1. Rejestrujemy się na stronie transferwise.com (obsługiwany jest język polski) albo w aplikacji TransferWise. Rejestracja jest w pełni darmowa, a dokonać jej możemy poprzez podanie adresu e-mail, konto Google albo zalogowanie się do Facebooka.
Uwaga! Rejestracji musimy dokonać tylko za pierwszym razem, potem całe logowanie się do swojego konta jest już automatyczne.
2. Wybieramy kwotę, którą chcemy wysłać. Aplikacja lub strona TransferWise pokazuje nam dokładnie, ile będzie kosztować nas przelew i ile pieniędzy (po przewalutowaniu) dotrze do naszego odbiorcy. Automatycznie poznamy także orientacyjny czas doręczenia środków (z reguły jest to jeszcze ten sam dzień).
3. Podajemy dane odbiorcy naszego przelewu. Z reguły wystarczy podać tylko adres e-mail.
4. Potwierdzamy swoją tożsamość w celu uzyskania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Opcja aktywuje się tylko w przypadku płatności w niektórych walutach albo płatności na duże kwoty.
5. Płacimy za przelew. Pieniądze wysyłamy poprzez przelew bankowy (opcja tańsza) lub bezpośrednio z karty kredytowej/debetowej (opcja droższa).
6. I już – nie musimy robić nic więcej. TransferWise zajmie się dopilnowaniem, by nasz przelew dotarł. Odbiorca zostanie powiadomiony o przesłaniu pieniędzy. Status płatności możemy na bieżąco śledzić w naszym koncie.
TranfserWise – oferta
TransferWise dostępny jest praktycznie na całym świecie. W każdym miesiącu za pomocą platformy jest przesyłanych ponad 5 mld dolarów. Na przelewach z TransferWise Klienci i firmy zaoszczędzają 1,5 mld dolarów rocznie.
Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:
Pożyczki dla zadłużonych – także z komornikiem
Pożyczki bez baz – najlepsze oferty
Główną zasadą TransferWise jest dbanie o maksymalną przejrzystość usług. Klient, jeszcze przed skorzystaniem z usługi przesyłania pieniędzy, wie dokładnie, ile za nią zapłaci. Pewny i stały jest także kurs waluty – z TransferWise mamy pewność, że kurs nie zmieni się w trakcie przesyłania przelewu.
TransferWise – jakie kraje?
Z TransferWise możemy wysłać pieniądze do następujących krajów:
- Afryka Południowa
- Argentyna
- Australia
- Bangladesz
- Benin
- Brazylia
- Bułgaria
- Burkina Faso
- Kanada
- Chile
- Chiny
- Kolumbia
- Chorwacja
- Czechy
- Dania
- Egipt
- Europa
- Gruzja
- Ghana
- Gwinea Bissau
- Hongkong
- Węgry
- Indie
- Indonezja
- Izrael
- Wybrzeże Kości Słoniowej
- Japonia
- Kenia
- Korea Południowa
- Liechtenstein
- Malezja
- Mali
- Meksyk
- Maroko
- Nepal
- Nowa Zelandia
- Niger
- Nigeria
- Norwegia
- Pakistan
- Peru
- Filipiny
- Polska
- Rumunia
- Rosja
- Senegal
- Singapur
- Stany Zjednoczone Ameryki
- Sri Lanka
- Szwecja
- Szwajcaria
- Tajlandia
- Togo
- Turcja
- Ukraina
- Urugwaj
- Wielka Brytania
- Wietnam
- Zambia
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
Pieniądze do krajów, których nie ma na powyższym wykazie, również możemy wysłać za pomocą TransferWise, ale tylko wtedy, kiedy konto odbiorcy jest prowadzone w USD, EUR albo GBP.
TransferWise – jakie waluty?
TransferWise ciągle się rozwija, więc lista walut, które możemy dodawać lub przechowywać w swoim portfelu nie jest stała.
Obecnie do portfela możemy dodawać pieniądze w 18 walutach: AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, NOK, NZD, PLN, RON, SEK, SGD, TRY i USD.
Źródło:
https://transferwise.com/
Dodaj komentarz