Citi Handlowy z tytułem „Best Investment Bank in Poland”

Citi Handlowy z tytułem „Best Investment Bank in Poland”

author
Patryk Byczek
22 lipca 2021

Citi Handlowy poinformował w komunikacie prasowym o otrzymaniu nagrody w prestiżowym konkursie Euromoney’s Awards for Excellence organizowanym przez brytyjski magazyn Euromoney. Citibank otrzymał tytuł „Best Investment Bank in Poland” za 2020 rok. Sprawdzamy szczegóły.

W ubiegłym roku instytucja współpracując z Citi wspierała polskie firmy w największych globalnych transakcjach przejęć i fuzji.

Citi Handlowy partnerem największych transakcji

Tylko w ubiegłym roku w terminie od kwietnia 2020 roku do marca 2021 roku Citi Handlowy był partnerem wszystkich najważniejszych transakcji na rynku. Dealogic zebrał dane, z których wynika, że Citi Handlowy był jedynym bankiem w naszym kraju, który znalazł się na podium pod względem wielkości portfela w każdej kategorii:
– finansowania kredytów,
– ogłoszonych transakcji M&A,
– rynków dłużnych w tym okresie,
– rynków kapitałowych.

Nagroda Euromoney potwierdza, że Citi Handlowy jest ważnym partnerem dla polskich firm, które chcą rozwijać swój biznes za granicą, jak i globalnych przedsiębiorstw, które działają w Polsce. Posiadamy świetne rozeznanie lokalnego rynku, ale i – poprzez grupe Citi – ekspertyzę na rynkach światowych. Obsługujemy największe polskie przedsiębiorstwa, lokalne i zagraniczne instytucje finansowe. Odpowiadamy też za relacje z największymi bankami w kraju. Zespół Banking, Capital Markets and Advisory zapewnia klientom finansowanie w różnych formach, takich jak kredyty, obligacje, project finance czy finansowanie akwizycyjne w celu przejęcia aktywów. Do tego dochodzi także doradztwo inwestycyjne przy fuzjach i przejęciach. Również ta działalność znacząco się rozszerzyła na przestrzeni ostatnich lat, a Citi i Citi Handlowy oferują całe spektrum produktów i rozwiązań.

mówił cytowany w komunikacie Piotr Kosno, dyrektor zarządzający, Departament Klientów Strategicznych.

Citi Handlowy spiera polskie firmy

Citi Handlowy bardzo aktywnie wspiera polskie firmy w działaniach zagranicznych. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku Citi Handlowy był głównym kredytodawcą InPost w wartej 565 000 000 euro transakcji przejęcia wiodącego dostawcy przesyłek. Przed tą transakcją Dom Maklerski Citi Handlowy wraz z Citigroup Global Markets Europe był lokalnym menedżerem oraz globalnym koordynatorem wartego 3 200 000 000 euro IPO InPostu, który jednocześnie był największym w historii debiutem w sektorze technologii w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ponadto Dom Maklerski Citi Handlowy brał także udział w IPO Allegro, najpotężniejszym IPO na warszawskiej giełdzie od momentu jej utworzenia.

Awards for Excellence

Wyróżnienie wręczone ING przez magazyn Euromoney w konkursie Awards for Excellence to bardzo prestiżowa nagroda w branży finansowej, która od 1992 roku przyznawana jest przez magazyn za wybitne osiągnięcia w bankowości. Nagrody wręczane są instytucjom finansowym wyróżniającym się:
– innowacyjnością,
– są liderami w swojej działalności,
– charakteryzują się najwyższym tempem rozwoju na danym rynku.
Instytucje te ocenia się w oparciu o analizę wskaźników obiektywnych, jak na przykład efektywność, rentowność i wzrost oraz o elementy subiektywne. Nagrody konkursowe trafiają do banków najszybciej rozwijających się oraz tych, które są liderami w danych obszarach swojej działalności. Banki te muszę poza tym cechować się stabilnością i innowacyjnością.


Citi Handlowy

Jest bankiem komercyjnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Od 1997 roku akcje instytucji notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na koniec IV kwartału ubiegłego roku bank odnotował 163 400 000 złotych zysku netto. Zysk za pierwszy kwartał roku bieżącego był trzy razy wyższy niż rok temu. Pod koniec trzeciego kwartału bank odnotował około 158 000 000 zysków netto. Prezesem zarządu jest Sławomir Sikora.


źródło: https://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2021_07_19.htm?cat=10195

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy chcą przelewów natychmiastowych
Aktualności
author
Patryk Byczek
24 lipca 2023

Polacy chcą przelewów natychmiastowych

SKOK Chmielewskiego Międzyrzec Podlaski
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Międzyrzec Podlaski

Ile komornik może zabrać z renty w 2019?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 stycznia 2019

Ile komornik może zabrać z renty w 2019?

Nowości w aplikacji mBanku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 maja 2020

Nowości w aplikacji mBanku

Pekao promuje Konto Przekorzystne na Ukrainie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
17 stycznia 2019

Pekao promuje Konto Przekorzystne na Ukrainie

Porównaj