Udogodnienia dla niewidomych – Alior Bank

Udogodnienia dla niewidomych – Alior Bank

author
Patryk Byczek
13 lutego 2019

Alior Bank przystosował bankowość elektroniczną do osób niewidomych i niedowidzących. Nowe wersje zarówno strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej wyposażone są w najpopularniejsze syntezatory mowy, które przeprowadzą osoby z problemami wzroku przez każdą operację bankową.

Wprowadzone udogodnienia pozwalają osobom niedowidzącym i niewidomym na szczegółową obsługę każdego produktu posiadanego w Alior Banku.

Bankowość wśród niewidomych

Opinie pochodzące ze środowisk osób niepełnosprawnych wzrokowo wynika, że korzystanie z komputera jest bardzo łatwe za pomocą konkretnych przycisków. Niewidomi wskazali, że obsługiwanie systemów komputerowych jest o wiele łatwiejsze za sprawą wyłącznie takich klawiszów, jak:

strzałki
Enter,
Space,
TAB,
Escape.

W przypadku wprowadzenia błędu w na przykład w numerze rachunku, osoba niewidoma otrzyma odpowiednią informację o tym, że pole uzupełniono nieprawidłowo. Wszystko to za sprawą syntezatorów mowy, które oprócz bankowości internetowej dostępne są takżę w systemach iOS oraz Android. W przypadku pierwszego systemu działa VoiceOver, natomiast drugiego TalkBack. Syntezatory są wbudowane w dany system, dlatego nie jest konieczna jakakolwiek aktualizacja oprogramowania.

Młodszy specjalista do spraw bankowości elektronicznej w Alior Banku, Jan Rudnicki stwierdził, że do bankowości elektronicznej dostępu wymaga niemalże każdy Klient. Instytucja rozwijając serwis internetowy i mobilny zwróciła także uwagę na problem niepełnosprawności wzrokowej, który dotyka dużej części Polaków. Wychodząc naprzeciw osobom z problemami wzroku bank stara zachowywać się jak najwyższe standardy obsługi wszystkich Klientów bez wyjątku.

Testy nowej bankowości

Alior Bank stara się wspierać niewidomych, dlatego wszystkie możliwe udogodnienia dla niewidomych zgłaszane przez nich samych są natychmiast rozpatrywane. Nowa wersja systemu bankowości elektronicznej była już testowana przez osoby z niepełnosprawnością wzrokową i spotkała się z dużą aprobatą z ich strony. Dotychczas zgłaszane udogodnienia Alior Bank wprowadził już we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej. Aktualnie są one w fazie testów. Wyniki testowe pozwolą na szczegółowe dopracowanie wszystkich elementów nowych systemów, które mają być wprowadzone do końca kwietnia bieżącego roku.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Ponad 71 370 000 000 złotych wyniosły aktywa Aliora pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank zarobił w I kwartale 411 mln zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
15 maja 2018

mBank zarobił w I kwartale 411 mln zł

Metalowe karty Revolut
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
29 lipca 2019

Metalowe karty Revolut

Zadłużony jak senior
Blog
author
Aneta Jankowska
20 stycznia 2017

Zadłużony jak senior

Pożyczki bez zaświadczeń Złotów
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
12 kwietnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Złotów

Oszustwo na SMS z niedopłatą podatku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 lutego 2020

Oszustwo na SMS z niedopłatą podatku

Koronawirus. Listonosz nie zostawi awizo w skrzynce
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
24 kwietnia 2020

Koronawirus. Listonosz nie zostawi awizo w skrzynce

Porównaj