Usługa Apple Pay dostępna w Bankach BPS

Usługa Apple Pay dostępna w Bankach BPS

author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2020

Grupa BPS poinformowała w komunikacie prasowym, że wszystkie Banki Spółdzielcze należące do Grupy BPS oraz Bank BPS udostępniły swoim Klientom nowy sposób płatności mobilnych – Apple Pay. Nowo wprowadzona możliwość pozwala na uniknięcie dotykania przez Klienta terminala, czy też przekazywania gotówki lub karty płatniczej kasjerowi.

Bank podaje, że użytkownicy telefonów z systemem iOS mogą od teraz płacić o wiele bezpieczniej i pewniej, a przy okazji chroniona jest prywatność osoby płacącej, ponieważ za ochronę każdej transakcji odpowiada technologia zawarta w urządzeniach Apple.

Jak płacić Apple Pay

Użytkownicy sprzętów Apple chcąc dokonać płatności zbliżeniowej muszą jedynie przyłożyć posiadane urządzenie do terminala płatniczego. Wszelkie transakcje są bezpieczne, co zapewnia uwierzytelnienie za pomocą:

– Face ID,
– kodu numerycznego lub alfabetycznego,
– Touch ID.

Za pomocą Apple Pay mona płacić wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe, to znaczy w:

– aptekach,
– kawiarniach, 
– restauracjach,
– sklepach detalicznych,
– sklepach spożywczych,
– taksówkach,
– wielu innych punktach handlowo-usługowych.

Dodatkowo Użytkownicy sprzętów Apple mogą w szybki i wygodny sposób płacić za zakupy internetowe wykorzystując Apple Pay w aplikacjach mobilnych, czy na stronach internetowych. Apple Pay ułatwia Użytkownikom opłacanie:

– artykułów spożywczych
– dostawy jedzenia,
– parkowania,
– transportu,
– zakupów online.

Konfiguracja Apple Pay jest bardzo prosta. Użytkownik musi włączyć aplikację Wallet na swoim urządzeniu, a następnie krok po kroku przechodzić przez proces dodawania karty Mastercard lub Visa. Kiedy Klient pomyślnie przejdzie przez dodawanie karty do swojego portfela wirtualnego, będzie mógł z niej korzystać na niemal każdym urządzeniu mobilnym marki Apple. Dodatkowo warto dodać, że płatności Apple Pay są traktowane tak, jak płatności kartą klasyczną, dlatego też wszystkie benefity wynikające z płacenia kartami Mastercard i Visa zachowują się.

Apple wprowadzając rozwiązanie płatnicze stawiało na prywatność i bezpieczeństwo. Podczas płatności Apple Pay z użyciem karty debetowej lub kredytowej dane karty nie są zapisywane zarówno w pamięci urządzenia, jak i na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest indywidualny Numer Konta Urządzenia, który po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tak zwanego bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia. Chodzi o standardowy, certyfikowany chip, który jest przeznaczony do bardzo bezpiecznego przechowywania danych o płatności na danym urządzeniu.

Bank BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości działa na polskim rynku od 1992 roku. Obecnie zrzesza w sobie 308 banków spółdzielczych, tworząc tym samym największe zrzeszenie banków spółdzielczych w naszym kraju. Oferta instytucji skierowana jest ku Klientom indywidualnym, korporacyjnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Zarówno Bank BPS, jak i banki zrzeszone są bankami spółdzielczymi, które działają wyłącznie w ramach kapitału rodzimego. Instytucje również dbają i kultywują polski charakter.


Źródło: https://bankbps.prowly.com/104884-apple-pay-juz-dostepny-w-bankach-spoldzielczych-grupy-bps-oraz-w-banku-bps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biurokracja winna pogarszania sytuacji polskich eksporterów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
05 lipca 2019

Biurokracja winna pogarszania sytuacji polskich eksporterów

Zadłużenie branży gastronomicznej
Wpisy
author
Aneta Jankowska
08 czerwca 2018

Zadłużenie branży gastronomicznej

Szybkie pożyczki Szczytno
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Szczytno

Kasa Stefczyka Śrem
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 października 2020

Kasa Stefczyka Śrem

Zasiłek opiekuńczy a kwarantanna
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 listopada 2020

Zasiłek opiekuńczy a kwarantanna

mBank placówki w Tychach
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Tychach

Porównaj