Stowarzyszenie Victima

Stowarzyszenie Victima

author
Dominika Sobieraj
31 lipca 2020

VICTIMA to Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Poszkodowanych przez Ubezpieczycieli jego głównym celem jest bezpłatna pomoc przedsiębiorcom w dochodzeniu odszkodowania. Sprawdź, kto może się zgłosić i jakie są dane kontaktowe do stowarzyszenia.

 

Stowarzyszenie VICTIMA pomaga przedsiębiorcom w dochodzeniu odszkodowania, które obejmuje szkody powstałe w majątku przedsiębiorstwa nie na skutek celowego działania jego właściciela, a na skutek zdarzenia losowego.

Kiedy może pomóc stowarzyszenie VICTIMA?

VICTIMA pomaga w dochodzeniu odszkodowania, które pokrywa straty powstałe w “działalności operacyjnej przedsiębiorstwa wskutek nienależytego wykonania umowy ubezpieczenia” – jak czytamy na stronie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie może pomóc:

– na etapie postępowania likwidacyjnego,
– na etapie postępowania sądowego.

VICTIMA zaangażuje się tam, gdzie mogło dojść do sprzecznego z prawem działania ubezpieczycieli. W szczególności chodzi więc o:

– bezzasadną odmowę wypłaty odszkodowania,
– zrzucenie na osobę poszkodowaną obowiązków, które związane są z likwidacją szkody,

a także o sytuacje, w których w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody

– nie zostanie wypłacone odszkodowanie,
– przedsiębiorca nie zostanie poinformowany o przyczynie, z jakiej pełne odszkodowanie nie może być wypłacone w ustawowym terminie,
– nie zostanie wypłacona kwota bezsporna odszkodowania w przypadku uzasadnionego wydłużenia postępowania likwidacyjnego ponad ustawowy termin.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Pożyczki dla zadłużonych – także z komornikiem

 

Pożyczki bez baz – najlepsze oferty

Stowarzyszenie stara się nagłaśniać bezprawne działanie firm ubezpieczeniowych i ujawnia je publicznie. Sprawiedliwość VICTIMA egzekwuje do skutku. Jest to właściwie jedyne stowarzyszenie w Polsce, które swoją działalność świadczy w celu pomocy przedsiębiorcom, a nie osobom prywatnym.

VICTIMA – kontakt

Ze stowarzyszeniem możemy skontaktować się e-mailowo albo przez telefon. Poniżej podajemy dane kontaktowe do stowarzyszenia VICTIMA.

VICTIMA – jak pomaga?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że stowarzyszenie VICTIMA pomaga tylko wtedy, kiedy samodzielnie się do niego zgłosimy. Musimy skontaktować się ze stowarzyszeniem albo przez numer telefonu, albo przez e-mail.

1. Krok pierwszy – opowiedz swoją historię.

W pierwszym kroku musimy opowiedzieć stowarzyszeniu swoją historię, a także dostarczyć dokumentację, która potwierdzi wskazane przez nas fakty. Musimy przedstawić także dokładnie wszystkie działania, które dotychczas podjęliśmy w sprawie swojego odszkodowania lub nawiązania kontaktu z ubezpieczycielem.

2. Krok drugi – VICTIMA przedstawi możliwości prawne.

Po dogłębnej analizie naszej sytuacji VICTIMA przedstawi nam dostępne opcje walki z ubezpieczycielem. Sami zdecydujemy, którą ścieżkę dochodzenia do sprawiedliwości chcemy obrać.

3. Krok trzeci – walka o sprawiedliwość. 

Ostatnim i najważniejszym krokiem jest sama walka o sprawiedliwość – VICTIMA zrobi wszystko, by wygrać naszą sprawę.

Założyciel VICTIMY sam miał problem z ubezpieczeniem

VICTIMA została założona przez Lucjan Pilśniak, który sam doświadczył sytuacji, w której teraz chce pomóc innym. Mężczyzna jest byłym właścicielem Zakładów Mięsnych Mysław z Mysłowic i spółki AJPI.

Te firmy w 2009 roku doświadczyły poważnej klęski – pożar strawił ich dwie hale produkcyjne, kilkaset ton mięsa i wędlin, a także uszkodził bardzo poważnie maszyny i urządzenia. Szkody sięgnęły ponad 30 mln złotych.

Na skutek problemów z wypłatą odszkodowania przez ubezpieczyciela (Ergo Hestii) oba przedsiębiorstwa Lucjana Pilśniaka upadły. Sprawa ta trafiła do sądu i toczy się do dziś.

„Zamierzamy wpływać na ustawodawcę i opinię publiczną w ten sposób, aby dla ubezpieczycieli konsekwencje niewypłacenia odszkodowania były bardzo dotkliwe, czyli, mówiąc wprost — żeby im się to nie opłacało. Jeżeli zostawimy przepisy prawa takimi jakie są obecnie i nie będzie to powszechnie piętnowane, to instytucje te pozostaną bezkarne, a poszkodowane firmy będą zamykane”  — wskazuje założyciel Stowarzyszenia VICTIMA.


Źródło:

https://victima.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

SKOK Chmielewskiego Łuków
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
24 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Łuków

Santander Bank Polska ze Zlotym Listkiem CSR
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 czerwca 2020

Santander Bank Polska ze Zlotym Listkiem CSR

Profi Credit w Busku-Zdroju
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
06 czerwca 2019

Profi Credit w Busku-Zdroju

Spadek wskaźnika PMI w czerwcu 2019
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 lipca 2019

Spadek wskaźnika PMI w czerwcu 2019

Alior Bank w Rzeszowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
01 lipca 2019

Alior Bank w Rzeszowie

100 mld zł od PKO BP na finansowanie biznesu
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
12 kwietnia 2019

100 mld zł od PKO BP na finansowanie biznesu

Porównaj