Wonga Polska i Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego

Wonga Polska i Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego

author
Alicja Uzarowicz
20 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego poinformowała o nawiązaniu współpracy z nowym partnerem. Stała się nim znana w Polsce firma pożyczkowa Wonga Polska. Jakie są szczegóły współpracy i główny cel, jaki wspólnie zamierzają osiągnąć obie organizacje?

W czwartek (16 kwietnia) na oficjalnej stronie internetowej Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego pojawił się komunikat traktujący o nawiązaniu przez organizację nowej współpracy. Kolejnym partnerem podmiotu stała się jedna z najbardziej popularnych firm pożyczkowych w Polsce – Wonga Polska.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Celem nawiązania współpracy pomiędzy wspomnianymi podmiotami jest połączenie sił w walce o zrównoważony rozwój polskiego sektora finansowego. Drugim, niemniej ważnym celem wspólnych przedsięwzięć będzie zapewnianie bezpieczeństwa konsumentom branży.

"

Priorytetem Wonga Polska jest etyczne i odpowiedzialne podejście do biznesu, budowanie organizacji opartej na uczciwości oraz tworzenie przejrzystej oferty zgodnej z potrzebami klientów. Zdecydowanie podzielamy misję Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego oraz doceniamy jej wkład na rzeczy rozwoju branży pożyczkowej

– powiedział Tomasz Fedyna, prezes Wonga Polska, cytowany w komunikacie.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego z nowym partnerem

W dalszej części swojej wypowiedzi szef firmy pożyczkowej, która dołączyła do partnerów FRRF, podkreślił, że jego spółka chce wesprzeć działania fundacji. Co więcej, Tomasz Fedyna wyraził również nadzieję, że na zasadzie swoistej synergii uda się wypracować jeszcze większe korzyści dla całego sektora pożyczkowego w Polsce.

Sprawdź także: Pożyczki na raty

W komunikacie podkreślono, iż Wonga Polska to firma, dla której najważniejszą kategorią jest człowiek. Pokazuje to chociażby przez proste i zrozumiałe komunikaty, czy zachęcanie pracowników do wzajemnej sympatii i wsparcia. Transparentność, przejrzystość i prostota produktów i usług pozwoliły na uplasowanie się podmiotu w czołówce polskich firm pożyczkowych.

"

Przystąpienie Wongi do grona Partnerów FRRF traktujemy jako dowód zaufania i uznania naszego zaangażowania w budowanie profesjonalnego i transparentnego sektora pożyczek pozabankowych w Polsce, w szczególności w procesy regulacyjne, w których występujemy jako strona społeczna oraz inicjatywy z zakresu samoregulacji branży, promowania wysokich standardów etycznych czy edukacji finansowej

– powiedziała Agnieszka Wachnicka z FRRF, cytowana w komunikacie.

Współpraca na rzecz znoszenia barier

Jak podkreśliła reprezentantka Fundacji, nadszedł obecnie doskonały moment do połączenia sił w walce o lepsze jutro branży. Rynek firm pożyczkowych w ostatnich tygodniach zmaga się z ogromnymi problemami, czego bezpośrednim powodem są spadek zainteresowania pożyczkami oraz presja regulacyjna powodowana przez rząd.

Władza po raz kolejny obniżyła limity kosztów pozaodsetkowych, które uniemożliwiają rentowne udzielanie pożyczek gotówkowych w Polsce. Efektem było nadwyrężenie stabilności finansowej mnóstwa podmiotów z branży. A przecież poważne konsekwencje przyniesie także trwająca pandemia koronawirusa.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego działa na polskim rynku pożyczek już od 2016 roku. Jej zasięg w ciągu czterech lat istnienia istotnie się powiększył. Obecnie skupia ona firmy pożyczkowe, których łączny udział w rynku produktów pozabankowych wynosi prawie 70 proc. A wśród najważniejszych działań nowych partnerów należy wskazać działanie edukacyjne.


Źródła:
http://frrf.pl/wonga-dolacza-do-fundacji-rozwoju-rynku-finansowego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Żary
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
23 listopada 2017

Kredyt samochodowy Żary

NOTUS Finanse – oddział w Jeleniej Górze
Wpisy
author
Patryk Byczek
24 października 2018

NOTUS Finanse – oddział w Jeleniej Górze

NOTUS Finanse – oddział w Brodnicy
Wpisy
author
Patryk Byczek
26 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Brodnicy

Platforma Bezcenneniespodzianki.pl
Wpisy
author
Aneta Jankowska
27 września 2017

Platforma Bezcenneniespodzianki.pl

Branża medyczna świetnie spłaca swoje długi
Wpisy
author
Aneta Jankowska
10 kwietnia 2018

Branża medyczna świetnie spłaca swoje długi

Kasa Stefczyka Hrubieszów
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 października 2020

Kasa Stefczyka Hrubieszów

Porównaj